Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Wątek: [ elektryka] e38

  1. #21
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    89
    witam!!!dzisiaj zamienilem potencjometry przepustnicy z asc i nic zadnych zmian.co najciekawsze ze odlaczylem tez przeplywke i sie przejechalem i tez nic zadnej reakcji.chyba przeplywka walnieta,ale jutro bede wiedzial dokladnie bo jade na kompa.moze jakies sugestie.pozdro :shock:
    BMW !!!

  2. #22
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    89
    witam ponownie!!!bylem na kompie i co wyszlo to:przeplywka walnieta,blad na cewkach(2,3,5,8),potencjometr przepustnicy ten schowany do wymiany,zla komunikacja skrzyni z silnikiem(facet powiedzial ze to przez przeplywke)reszta oki.duzo bledow pokasowanych,aku padniety.facet przejechal sie ze mna i mowil mi ze jeszcze moga byc katy rozwalone i trzeba sie nimi zajac,bo nie ma kopa.musze tylko jeszcze sprawdzic poziom oleju w skrzyni zeby sie upewnic ze to nie skrzynia,koles od kompa tak mi powiedzial.wydaje mi sie ze najlepiej zaczac od przeplywki i potencjometra,nastepnie skrzynia(poziom oleju) potem jak bedzie sie dalej mulil to chyba cewki,aku i na koncu katy.co wy o tym sadzicie.poradzcie mi jaka kolejnosc wykonywanych czynnos zachowac bo nie chce nic znowu sknocic.pozdrawiam i czekam na podpowiedzi.
    BMW !!!

  3. #23
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Jeśli finanse Cie puszczają to zrób wszystko w jak najszybszym czasie. Bo każdy z tych elementów może negatywnie wpływać na silnik i skrzynie, nawet głupie katy mogą Ci wydmuchać uszczelkę pod kolektorem
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  4. #24
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    89
    dzieki za odpowiedz.narazie i tak nie jezdze (mam auto zonki dobrze ze to tez BMW)wiec skcesywnie bede to wymienial ale kolo powiedzial mi ze na poczatek przeplywka zeby zaczela normalnie jezdzic.mam juz potencjometr i cewki przeplywka bedzie po swietach olej sprawdze po nowym roku i katy tez po nowym roku jak beda zajechane to rozpruwam i wyciagam srodek,a potem zaspawam.bylem na legnickiej 52a i kolo naprawde ma pojecie i sprzet kozacki.nie wiem co mam jeszcze z linka gazu bo koles mowil ze chyba sie zacina w jakims miejscu i trzeba mocno wcisnac pedal zeby sie odblokowal poradzcie co z tym zrobic.nowa zalozyc czy moze jest gdzies takie miejsce ze ona moze sie blokowac.
    BMW !!!

  5. #25
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Troche tego masz... A akku już ok ? i ładowanie też wszystko gra? Dalej to po koleji przepływka potencjometr i szukanie...
    Co do skrzyni jeżeli tam nie zaglądałeś sprawdź jaki kolorek ma olej, a najlepiej wymień... Ja dziś wymianiałem i okazało się że od nowości nie był wymieniony... skrzynka też już zaczynała lekko szarpać z rana po włączeniu biegu na hamulcu pulsowało trochę od skrzyni... Wymieniłem olej i filtr ale trzeba będzie pojeździć troszkę i powtórzyć wymianę bo był czarny strasznie... I po wymianie jest już dużo lepiej ciszej i szybciej przełącza biegi i jakby trochę przybrało autko na mocy(choć jeszcze na autostradzie nie byłem...).
    Dreams from Dreams - 7er...

  6. #26
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    MARO nie wrto według mnie wywalać katów. Oddajesz stare kupujesz nowe i impreza kosztuje Cie z 200-300 pln a masz nówki sztuki, poza tym sondy lambda lubią szwankować po wypróciu katów
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  7. #27
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    92
    BMW
    740
    Skąd
    berlin
    witam co do linki gazu to zalezy w ktora strone ci blokuje ja mialem kiedys 730 i jak dodawalem gazu wszystko bylo ok a schodzila z do 1500 obr nieraz na 1000 a nie raz normalnie i przez to skrzynia zle przelaczala piatka bardzo pozno az kiedys sie zacielo i chdzl na 3500 wszystko przerylem i okazalo sie ze tepomat blokowal chociaz go nie uzywalem a ze to bylo w trasie i mnie troche ponioslo wyrwalem go i od tego czasu byl spokoj a poprzedni wlasciciel zrobil na to skrzynie :D

  8. #28
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    89
    dzieki za szybkie odpowiedzi.powiedz mi jak to z tymi katami jest gdzie mam je wymienic za tak smieszna cene?
    BMW !!!

  9. #29
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Zużyte katy skupują tam gdzie wyminiaja tłumiki. A na allegro możesz kupić katy za 250pln sztuke do 2litrów pojemności-kupujesz dwa i Ci montują. pewnie z 200pln za montaż zapłacisz. 500pln za katy a z 300-400 zł odzyskasz ze starych katów
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    katy z 3.0 bmw e32 sprzedalem za 700zl wiec moze i od e38 mozna wiecej uzyskac

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •