Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: [mechanika] e65 745i 2001r - problem z odpaleniem

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    2

    [mechanika] e65 745i 2001r - problem z odpaleniem

    Witam.

    Mam mały problem z beemką (jak w temacie), mianowicie autko jest po wypadku i próbuję w nim odpalić silnik. Po wciśnięciu start silnik kręci ale nie odpala. Podpiąłem go do komputera wykasowałem błędy i dalej nic. Nie mam zasilania na pompie paliwa i nie ma iskry na świecach. Posprawdzałem wszystkie bezpieczniki (w bagażniku przy aku i w schowku) wszystkie w porządku.
    Przychodzi mi do głowy bezpiecznik uderzeniowy(wypadkowy) ale nie wiem czy E65 takowy ma, jeżeli tak to może ktoś wie gdzie on się znajduje.
    Jeszcze jedno jak startuje silnik to na zegarze mam zaznaczone P ale jak sprawdzałem komputerem na jakim biegu jest skrzynia to wyświetlił mi ze na 3, aha i cały czas wgrany mam taki błąd: błąd transmisji złącza e30 - nie bardzo wiem o co chodzi.
    Ostatnie pytanie, auto jest cały czas na biegu i mam problem go przestawić - jeżeli pociągnę za tą czerwoną taśmę pod kierownicą to wiem że przeskoczy na N ale czy później po odpaleniu skrzynia będzie działała poprawnie czy trzeba będzie coś przy niej robić?

    Z góry dziękuję za pomoc ;)
    Yaca

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    15
    BMW
    [E65] 740d
    Skąd
    świdnica
    czy znacie odpowiedzi na pytania yaca5, mam podobny problem lecz nigdzie nie moge znalezc odpowiedzi, przeciez nie moze to byc trudne, a jest tu wiele osob ktore mogly by co kolwiek podpowiedziec :)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    198
    BMW
    E65 730D 2005r 231 Km
    Skąd
    Łódź
    (...)

    Bezpiecznika uderzeniowego niema jest tylko klema pirotechniczna ale jak by coś z nią było to na pewno byś nawet rozrusznikiem nie zakręcił.
    Jak nie ma iskry to pewnie czujnik położenia wału korbowego !

    Nie jest na żadnym biegu tylko na P czyli postoju, park. Ciągnij za taśmę później jak ją spuścisz wszystko wróci do normy.

    Zapodaj numer błędu oraz z jakiego sterownika !
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 11-12-2015 o 12:56

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    15
    BMW
    [E65] 740d
    Skąd
    świdnica
    klema pirotechniczna wymieniona, tak jak mowisz wczesniej nawet silnikiem nie krecila, bledy ze skrzyni i silnika kasowane, jedynie brak cisnienia na pompie, chlopek od komputera twierdzi ze bezpiecznik lecz ..., gdyby dziady z ubezpieczenia kase wyplacili prosta sprawa laweta i serwis a tak radz se czlowieku sam :(

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    198
    BMW
    E65 730D 2005r 231 Km
    Skąd
    Łódź
    (...)

    Mi też to wygląda na uwalony bezpiecznik.
    Ewentualnie przekaźniki posprawdzać, co do ubezpieczalni to się robi dodatkowe oględziny i muszą dopłatę zrobić !
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 11-12-2015 o 12:58

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    457
    BMW
    e65
    Skąd
    Legnica
    Jezeli nie ma iskry na swiecach a pompa nie ma zasilania to tylko jedno, tzw czujnik walu.

  7. #7
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,241
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Sprzątnąłem i proszę o spokój. Jeśli nadal będziecie się tutaj kłócić to rozdam nagrody.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    15
    BMW
    [E65] 740d
    Skąd
    świdnica
    PANOWIE, całe BMW STANDO Wrocław śmieje się z przyczyny mojego problemu. Jak pisałem, po wymianie przewodu pirotechnicznego "+" auto nadal nie chciało odpalić chociaż silnik kręcił, wiele osób wmawiało mi że: "po wypadku trzeba naprawić lub wymienić czujnik zderzeniowy (uderzeniowy), lub inne pierdoły związane z elektroniką samochodu czy bezpiecznikami" ... g@wno prawda, auto jezdziło i powinno jezdzic, tak powiedział Elektronik ze Stando, pomyślałem OK na lawete i do WRO, po podłączeniu auta do kompa okazało sie że przyczyną braku zapłonu był BRAK PALIWA które "wyparowało" w nocy na parkingu PZU. Panowie po dolaniu 5l ropy bez problemu odpalili 740-tke. Zapytacie "JAK nie patrzyłeś na wskaźnik paliwa", niestety NIE, po stłuczce na wyświetlaczu paliło się tyle lampek, że brak GNOJówki nie był nawet wyświetlany.

    Więc maja rada po "wypadku" E65 który mam za sobą :) tak jak pisze #Karizmo - "Bezpiecznika uderzeniowego niema jest tylko klema pirotechniczna" którą należy wymienić, auto jeżdżące powinno jeździć i tyle. W moim przypadku, wymiana czego kolwiek pod hasłem: Bezpieczniki, przekaźniki, czujniki położenia wału itp. itd. to marnowanie czasu, warto oddać auto w ROZUMNE ręce.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Parkingi strzezone hehe....
    Moje E38 w rekach poprzedniego wlasciciela zaraz po wypadku tez trafila na parking strzezony.
    Tak czuwali,ze auto odjechało bez 2 katalizatorów,ze zmienionymi oponami i z brakiem paliwa :) Zwierzęta nie ludzie.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    457
    BMW
    e65
    Skąd
    Legnica
    Wiec ja juz nie wiem czy w temacie chidzilo o diesla czy benzyne...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •