Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: [mechanika] Filtr Cząstek Stałych - wie ktoś coś o tym?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    64

    [mechanika] Filtr Cząstek Stałych - wie ktoś coś o tym?

    Witam.
    komp pokazuje wymainę za 22tkm.przebieg auta 160tkm.
    jak wygląda obsługa tego urządzenia,podobno ma sam się czyścic,a mi wg.wskazań to już mało czasu zostało do jego wymiany.a może czyści to się jakoś,bo koszt zakupu to ponad 6 tysi.pln.nie uśmiecha mi się na jakieś pudełko tyle wywalac kasy.
    proszę o rady.
    pzdr
    Coolx.

    Nie musisz krzyczec w temacie ;D

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    189
    BMW
    BMW
    Skąd
    Polska
    Witam

    Auto podpina się pod komputer , a następnie wchodzi się w tryb wypalania tego filtra .Tyle wiem na ten temat może ktoś inny bardziej rozwinie moją wypowiedź .


    Pozdrawiam

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    64
    w serwisie oczywiście mówią,że do wymiany.w Auto Narbutta w W-awie babka mówiłą,że powiniennem przejechac się ze 100 km z tą samą prędkoscia,sam się wypali,
    tylko,że nie mam możliwości w mojej okolicy tego zrobic.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tiger81
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    250
    BMW
    E63 645Ci było E65 745i
    Skąd
    Tychy
    Panowie z całym szacunkiem, ale jak filtr się ma sam czyścić. Gdyby tak miało być to by nie był filtrem bo wszystko by znów szło w powietrze. To ustrojstwo to coś w stylu katalizatora dla nowoczesnych diesli i generalnie po zużyciu się go wymienia. Dobry warsztat potrafi go wyczyścić, ale po zdemontowaniu go (mają patent na to i w 90% się udaje z powodzeniem). Zanieczyszczony filtr powoduje utratę mocy w samochodzie.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    189
    BMW
    BMW
    Skąd
    Polska
    Kolego tiger81 to nie ma czegoś takiego jak wypalanie tego filtra w trybie ustalonym przez komputer np. Dis lub tym podobne ?? ja słyszałem że istnieje tak możliwość bez demontażu tego filtra

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tiger81
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    250
    BMW
    E63 645Ci było E65 745i
    Skąd
    Tychy
    Nie wiem jak jest w przypadku E65, ale tam jeszcze nie powinno być tego nowego "filtra" - tak to nazwę choć z filtrem ma mało wspólnego ale spełnia jego funkcje (oczyszcza spaliny). W nowych modelach typu F01 czy F10 jest podobno bezobsługowy dla właściciela pojazdu i można wykonać jakieś czyszczenie podczas "serwisu olejowego" bez większych kosztów. Ten starszy typ jest standardowym filtrem, który się zalepia jakąś substancją, je właśnie dziś odstawiłem swój na czyszczenie i już widziałem przygotowany komplet nowych uszczelek więc napewno będzie wyciągany. Nie wiem tylko jaką technologią jest czyszczony.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    36
    BMW
    e65 730d sport
    Skąd
    uk
    Filtr cząstek stałych DPF jest montowany w samochodach z silnikiem diesla . Jego zadaniem jest wyłapywanie cząstek stałych czyli sadzy. Przed i za filtrem są czujniki ciśnienia- jeśli ciśnienie za filtrem jest za niskie wtedy komputer zwiększa temperaturę spalin ,żeby wypalić sadzę z filtra. Sadza wypala się także podczas dłuższej jazdy z większą prędkością np. na autostradzie. Jeżeli jeździ się tylko w mieście i na krótkich odcinkach to filtr nie ma jak się zregenerować i wtedy konieczne jest podłączenie pod komputer i oczyszczenie filtra w warunkach warsztatowych a w niektórych sytuacjach niestety filtr trzeba wymienić. Kolego tiger81 w swojej 745i na pewno nie masz DPF więc coś innego będą ci oczyszczać .Pozdrawiam

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tiger81
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    250
    BMW
    E63 645Ci było E65 745i
    Skąd
    Tychy
    Cytat Zamieszczone przez sebka333
    tiger81 w swojej 745i na pewno nie masz DPF
    Na obecną chwilę już nie posiadam 745i.
    Wiem co to jest DPF i wiem jak to wygląda, dziła podobnie jak katalizator i dopala spaliny. Mimo wszystko zawsze się ta sadza odkłada i sama się nie wypali z technicznego punktu widzenia jak i z ekologicznego. przychodzi pewnien okres kiedy już jest tak zanieczyszczony, że podlega wymianie. Przypada to średnio przy przebiegach 170-200 tyś. nawet komputer wybija komunikat o wymianie DPF. U mnie dziś został wyczyszczony i różnica jest kolosalna w dynamice samochodu.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    64
    tiger81 , to może zaktualizujesz dane w awatarze???
    w każdym razie dzięki za podpowiedzi,na razie spróbuję wyczyścic.mechanik mówi,że wie jak się za to zabrac.
    pzdr.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    55
    BMW
    740d e65, 740d M f01
    Skąd
    Opolskie
    Z informacji jakie nabyłem w ostatnim czasie faktycznie jak tiger81 wspomniał DPf jest wymieniany co ok 200 000km, nowoczesne DPf są sterowane programowo i faktem jest że się częściowo wypalają automatycznie, częściowo bo ich skuteczność spada wraz z przebiegiem.
    Nie zauważyłem, ab w naszych samochodach DPf był dokuczliwy jak np. w Vectrze C gdzie autowypalanie włącza się średnio co 5000km, spalanie wzrasta, silnik "muli" ogólnie jest to zauważalne, nawet laik zauważy że jego samochód przechodzi "wydechową reinkarnację";)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •