Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Zmiana z chrom- na shadowline?!

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phdream
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    764
    BMW
    E38 740i 6M
    Skąd
    Olsztyn
    jeszcze jedno pytanie.

    Jak zdjąć listwy-chromy wokół szyb (te przy dachu)

  2. #12
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Zaczynasz od tej części przy tylnym słupku wyrywając ją z 3 zaczepów (przeważnie odpadają od listwy staraj się ich nie pogubić bo nie da się tego kupić, trzeba potem przyklejać do listwy) a potem normalnie podważasz śrubokrętem i ściągasz resztę. Z tego co mi wiadomo nie da się tego zrobić bez uszkodzenia zaczepów także przy montażu zaopatrz się w +-20 zatrzasków. Co ważne przy zakładaniu załóż zatrzaski na auto i na to wbij listwe a nie tak jak ja na odwrót bo się nie uda :P
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  3. #13
    Wiktor, ten element przyklejony do listwy jest elementem zamiennym i można go dokupić (sam to robiłem). Tak samo demontaż listew z rynienek nie oznacza uszkodzenia spinek. Warto jednak kilka sztuk mieć w rezerwie (koszt żaden, ale spokój przy ponownym montażu).

    Uwaga praktyczna - jeśli z "siekierki" oderwą się te kołki, należy je przykleić porządnym klejem dwuskładnikowym (ja do tego celu używałem kleju "Bizon"). Słabsze kleje po prostu nie są w stanie utrzymać tego elementu na miejscu i ponownie odpadają.

  4. #14
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Wiktor, ten element przyklejony do listwy jest elementem zamiennym i można go dokupić (sam to robiłem).
    Byłem w ASO w Krakowie i ustaliłem tylko to, że tylną część listwy trzyma na tym rysunku kołek nr 6 który jest przyczepiony do elementu nr 29 i wchodzi w gumkę nr 8. Ale najprawdopodobniej między 29 a listewką jest coś jeszcze bo pokazałem im listwę i brak tej części to zasugerowali przyklejenie z powrotem mojego starego kawałka lub zakup nowej listwy, jakieś mocowanie tego elementu 29 czy jakoś tak ale na chwilę obecną nie jestem pewien...

    http://www.realoem.com/bmw/showparts...34&hg=51&fg=20
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  5. #15
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,677
    BMW
    e32 735ia + dupowóz :D
    Skąd
    mazury
    Blog
    21
    ...ja ułamałem ze 3szt-nieprzeszkodziło to w żaden sposób w powtórnym założeniu :) a zakładałem przykładajac listwę i wsuwając zaczepy a na końcu te siekierki które też sie nieuszkodziły :] fakt trochę sie narobiłem i nakombinowałem,naklnąłem i zarysowałm "rynienkę" pod zaczepami (naszczęście miejsce niewidoczne) ale pierwszy raz robiłem i niewidziałem co i jak:)

  6. #16
    Cytat Zamieszczone przez Wiktor
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Wiktor, ten element przyklejony do listwy jest elementem zamiennym i można go dokupić (sam to robiłem).
    Byłem w ASO w Krakowie i ustaliłem tylko to, że tylną część listwy trzyma na tym rysunku kołek nr 6 który jest przyczepiony do elementu nr 29 i wchodzi w gumkę nr 8. Ale najprawdopodobniej między 29 a listewką jest coś jeszcze bo pokazałem im listwę i brak tej części to zasugerowali przyklejenie z powrotem mojego starego kawałka lub zakup nowej listwy, jakieś mocowanie tego elementu 29 czy jakoś tak ale na chwilę obecną nie jestem pewien...

    http://www.realoem.com/bmw/showparts...34&hg=51&fg=20
    Dokładnie element 29 jest przyklejony do listwy a do elementu 29 jest przyczepiony element6. Nic więcej tam nie ma.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemek22
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    242
    BMW
    740 manual 95 / 750iL 95 / 740IL 2001
    Skąd
    Lubuskie
    Koledzy a jak się pozbyć chromu z listew na drzwiach,tych platikowych?bo tam jest jakby pasek chromowy wciśnięty w plastik. da rady jakoś z tego zrobić szarny,czy poprostu wyciągnąć ten chrom....
    Banditen Motor Wagen

  8. #18
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,677
    BMW
    e32 735ia + dupowóz :D
    Skąd
    mazury
    Blog
    21
    Cytat Zamieszczone przez przemek22
    Koledzy a jak się pozbyć chromu z listew na drzwiach,tych platikowych?bo tam jest jakby pasek chromowy wciśnięty w plastik. da rady jakoś z tego zrobić szarny,czy poprostu wyciągnąć ten chrom....
    myślałem nad tym...ale stwierdziłem że poczekam i czekam na ori shadow-a :)

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemek22
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    242
    BMW
    740 manual 95 / 750iL 95 / 740IL 2001
    Skąd
    Lubuskie
    Kurcze bo myślałem to pomalować ale nie chce robić jakieś lipy....
    Banditen Motor Wagen

  10. #20
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,677
    BMW
    e32 735ia + dupowóz :D
    Skąd
    mazury
    Blog
    21
    Cytat Zamieszczone przez przemek22
    Kurcze bo myślałem to pomalować ale nie chce robić jakieś lipy....
    Phdream malował...poproś go o foto-może ma :) na pierwszy rzut oka się niezorientowałem nawet,ale wole ori niewiem czemu-jakoś tak...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •