Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Wątek: skrzynia biegów niewiem o co chodzi

  1. #31
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    176
    BMW
    e38 750I Alpina mod
    Skąd
    Jelenia Góra
    Cytat Zamieszczone przez MichalV8
    zgadza sie tylko ze teraz piszesz o statycznej, a mi chodzi o wymiane calego oleju co mam w skrzyni, łacznie z tym z chlodnicy, bo wiem ze po takiej statycznej wymienie sporo jeszcze go zostaje, a moj wyglada tragicznie.Albo po wymianie tej co opisales spuszcze znowu z miski korkiem i znowu naleje swiezego .
    to Ci nic nie da.. wymiesza się i nadal będzie carny.. ja taką metodą uzyskałem 20L brudnego oleju w baniaku.. i 9l mozno zmętniałęgo , które weszło w skrzyni.
    dwa słuszne wybory w życiu to R6 i V12


    BLOG MOJE AUTO
    MOJE AUTO komentarze- te pozytywne jak i negatywne mile widziane.

  2. #32
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    123
    BMW
    e38
    Skąd
    lublin
    to niby jak spuszczasz z konwertera??

  3. #33
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    176
    BMW
    e38 750I Alpina mod
    Skąd
    Jelenia Góra
    Cytat Zamieszczone przez paoloz
    to niby jak spuszczasz z konwertera??
    niestety nie ma takiej możliwości wg mojej wiedzy...

    t3 4-5 litrów zostaje w beemce niestety nie ma tak jak w mercedesie że masz korek na baniaku...

    firma ZF zalewałą to olejem niby "life time" więc nie przewidzieli że trzeba będzie wymieniać cały olej..... i nie zrobili możliwości spuszczenia wszystkiego...

    a życie neistety pokazuje że nic nie jest wieczne.. :/

    jest to duża wada tych skrzyń....
    dwa słuszne wybory w życiu to R6 i V12


    BLOG MOJE AUTO
    MOJE AUTO komentarze- te pozytywne jak i negatywne mile widziane.

  4. #34
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    165
    BMW
    E38 740i z 1999 r. i E39 528i z 1997 r. małżonki
    Skąd
    Białystok
    Nie słyszałem aby w jakiejkolwiek automatycznej skrzyni, przy wymianie oleju schodził cały. To, że schodzi połowa to już dobrze, w straszych (gdzie zakładano wymiany oleju co 40-60 tys.) schodziło około 1/3. Trzeba po porstu cześciej wymianiać. W e32 którą miałem poprzednio zrobiłem dwie wymiany i po drugiej kolor oleju był już prawie jak nowego.

  5. #35
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    139
    BMW
    było e38 740iA M60B40
    Skąd
    Malechowo
    Ja po prostu zrobie tak...
    wyczyszcze miske, załoze nowy filtr, zaleje swiezym olejem, odepne przewod od powrotu z chłodnicy do skrzyni, wezme przezroczysta banke gdzie odmierze 0,5l i bede sposzczał po 0,5 l brudnego i potem taka sama ilosc wleje czystego oleju do skrzyni i tak az do skutku dopoki, doputy sie nie przetłoczy cały olej i nie zacznie leciec czysty.Troche to czasu zajmie, ale nie chce widziec zadnego syfu w niej, jedynie tylko w konwertorze moze zostanie, ale to juz siła wyzsza.Kupie 20 litrow oleju esso i bede tak robił ,az mi zostanie 2 litry na ewentualna dolewke i uzupełnienie,Ile wleje swiezego tyle wleje, ale przynajmniej chociaz wieksza czesc oleju bedzie wymieniona, a potem niech sie juz dzieje co ma sie dziac.Jeszcze sie zastanawiam nad zamontowaniem dodatkowej chłodnicy oleju do skrzyni....Bo głowne problemy w skrzyni zaczynaja sie od przegrzewania automatu i zapchanego filtra..Cos trzeba bedzie wymyslec ;)
    ...ther's no better way to flyy...

  6. #36
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    123
    BMW
    e38
    Skąd
    lublin
    no dobra a teraz powrót do tematu
    gdzie ten czujnik siedzi??

  7. #37
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    176
    BMW
    e38 750I Alpina mod
    Skąd
    Jelenia Góra
    Cytat Zamieszczone przez MichalV8
    .Bo głowne problemy w skrzyni zaczynaja sie od przegrzewania automatu i zapchanego filtra..Cos trzeba bedzie wymyslec
    a mi raczej na zimnej się potrafi załączyć getribenprogram niż na ciepłej.
    dwa słuszne wybory w życiu to R6 i V12


    BLOG MOJE AUTO
    MOJE AUTO komentarze- te pozytywne jak i negatywne mile widziane.

  8. #38
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    123
    BMW
    e38
    Skąd
    lublin
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...24&fg=15&hl=26

    8 znalazłem dziada
    to on coś pier.... robote

  9. #39
    to podmieniaj i chwal się czy już wsio ok ;)

  10. #40
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    139
    BMW
    było e38 740iA M60B40
    Skąd
    Malechowo
    Cytat Zamieszczone przez dzikigrzyb
    a mi raczej na zimnej się potrafi załączyć getribenprogram niż na ciepłej.
    Oczywiscie ze na zimnej sie załącza komunikat, bo olej nie zwiekszył swojej objetoscii i ma nizszy poziom niz na ciepłej (nawet do litra objetosci potrafi zwiekszyc), a poza tym jak olej jest zimny to i jest gesty, co utrudnia troche jego przepływ przez filtr olejowy i pewnie komp wykrywa to wszystko jako usterke gdy juz cos ze skrzynia zaczyna sie dziac. Przeciez nie wyswietlaja sie komunikaty o niskim cisnieniu oleju w skrzyni bo komp skrzyni nie pokaze nam precyzyjnie o co chodzi i wyswietla ogólny komunikat GETRIBENOTPROGRAMM, no chyba ze przyczyna jest jakas inna elektroniczna usterka w skrzyni, a w silniku pokazuje np. komunikat o niskim cisnieniu.Zreszta najczesciej błedy wystepuja jak silnik czy skrzynia sa zimne.Jak ciepłe to czasami jest wszystko ok, stad wnioskuje ,ze to głownie zalezy od temp. oleju, bo co moze byc inna przyczyna, gdy efekty zalezne sa od temperatury. No chyba ze im wyzsza temp to i przewodowosc prądu sie poprawia bądz wilgoc zanika i działac zaczyna wszytko lepiej..Poprawcie mnie, jak cos, bo moze i sie myle, to tylko moje załozenie...

    Co do czujnika, to nie wiem, w jakich jednostkach sie go mierzy, ale jesli to on jest wytypowany jako bład to bym go wymienił na nowy.A moze wystarczy płyn wymienic hamulcowy :D
    ...ther's no better way to flyy...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •