Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: O-ringi ASB

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    139
    BMW
    było e38 740iA M60B40
    Skąd
    Malechowo

    O-ringi ASB

    potrzebuje dokladnych numerów o-ringow ktore mogły pwdp. sie zuzyc, czy nawet simeringow jesli tam sa, do skrzyni 5hp30 bo nie moge ich znalezc ,a chce je kupic. I jak macie jakis kontakt, gdzie moge je dostac to bylbym happy :D .Cieknie mi w miejscu wtyczki elektrycznej przy skrzyni i z tyłu skrzyni niedaleko miejsca polączenia z walem napedowym, tam tez mam wyciek.A zabieram sie za wymiane oleju w przyszlym tyg., i chce to odrazu sobie zalatwic.Robił to juz ktos z was kiedys?Macie jakies cenne wskazówki??
    ...ther's no better way to flyy...

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    34
    Ja bym zapytał w ASO najprędzej czy można dostać te simeringi, o-ringi. Najlepiej zadzwoń i zapytaj w najbliższym ASO czy mają na miejscu lub czy można zamówić i na kiedy by były.

    EDIT: Ups, nie doczytałem. Zaraz postaram się znaleźć te nr.


    http://bmwfans.info/parts/catalog/E3...nst_vel_joint/ Chodzi o część nr 18 na zdjęciu?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    139
    BMW
    było e38 740iA M60B40
    Skąd
    Malechowo
    Nie, to sa wycieki ze skrzyni:) , z samego konca skrzyni jest wyciek:), ale dzieki za podanie linka do strony, to juz powinienem sobie jakos rade dac :) . Wielkie dzieki :)


    chodziło mi o czesc nr 3-

    http://bmwfans.info/parts/catalog/E3...5s560z_output/

    bo chyba tylko to jest mozliwe miejsce wycieku, przez ten o-ring?
    Jesli juz mi o-ringi ,,ida" to chyba znak ze mi sie asb przegrzewa.....
    ...ther's no better way to flyy...

  4. #4
    Więc tak:

    - jeśli idzie o wyciek z wałka wyjściowego to czekaja Cie zakupy części nr 2, 3, 5

    - spod wybieraka, selaktora część nr 7 dwie sztuki

    - spod gniazda elektrycznego klik niestety, ale musisz wyjąc wtyczkę i dobrac O-ringi na wymiar

    - z przodu pod wangler część nr 4

    To komplet.

    Zadzwoń również do gości co naprawiaja skrzynie a markowe części sa sporo taniej niz ASO. Wysyłka oczywiście wchodzi w grę

    Sam uszczelniałem u siebie całą skrzynkę i części wyszły całkiem przystępnie

    Nie zapomnij o filtrze i uszczelce miski :)

    Powodzenia
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    139
    BMW
    było e38 740iA M60B40
    Skąd
    Malechowo
    sylwek7 a ta czesc nr 4, to zeby ja wymienic to musze skrzynie zrzucic rozumiem??.Bo wycieki miałem tylko przy walku wyjściowym na koncu skrzyni i przy wtyczce.

    Dzieki wielkie ,,Sylwek7", myslalem ze wystarcza 3 o -ringi , a tu prosze jaki komplecik sie zebrał :) . Pozostaje tylko pozamawiac i do roboty...

    Pozdrawiam
    ...ther's no better way to flyy...

  6. #6
    Jeśli chcesz uszczelnic tylko sam tył, to nie musisz zwalać skrzynki.

    wystarczy wał odkręcić od skrzyni i opuścić ją (skrzynię). Nawet oleju nie trzeba spuszczać :)

    Pamiętaj zeby z tego rysunku kupić części 2, 3, 5. Simmering to 2, nakrętka jednorazowa to 5 a duze uszczelnienie spod którego często cieknie to 3. Nic więcej i nie mniej!! - to wystarczy do uszczelnienia wałka wyjściowego.

    To dość prosta robota
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    139
    BMW
    było e38 740iA M60B40
    Skąd
    Malechowo
    Dziekowka wielka za pomoc!!!:) . Juz jestem w temacie :)
    ...ther's no better way to flyy...

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    139
    BMW
    było e38 740iA M60B40
    Skąd
    Malechowo
    Pytanie jeszcze jedno to Sylwka 7. Czy , aby wymienic o-ringi , w tej wtyczce elektrycznej w ASB, musze sciagnac tą klawiature co jest nad filtrem??
    ...ther's no better way to flyy...

  9. #9
    MichałV8 - nie trzeba ściągać mechatronika.

    To sie uda od spodu. Jest ciasno, ale da się. Całej wiązki nie wyjmiesz, ale kilka cm wystarczy żeby zmienic O-ringi
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    139
    BMW
    było e38 740iA M60B40
    Skąd
    Malechowo
    Dzieki Sylwek7. Juz zamowiłem o-ringi, simering i nakretke zabezpieczajaca, tylko wydaje mi sie ze troche drogo bo gosciu za ten komlet co o nim rozmawialismy woła 240 zł, tyle ze on sprzedaje niby oryginały czesci do BMW, wydaje mi sie ze troche przepłaciłem, ale musiałem je wziasc, bo nigdzie nie robia oryginałow na sztuki, a i czas mnie goni.Całe komplety do uszczelniania skrzyni kosztuja prawie 700zł.Ale mysle ze wymiary i wytrzymałosc bedzie oryginalna.Fakt faktem jeszcze nie zapłaciłem za to :)
    ...ther's no better way to flyy...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •