Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: [mechanika/elektryka] Ciężko odpala

  1. #1

    [mechanika/elektryka] Ciężko odpala

    Witam

    Mam problem ze swoim autem i liczę na Waszą pomoc. Samochód przez cały okres zimowy stał - nie używany, nie odpalany (około 2,5 miesiąca). Pierwsze odpalenie po tym okresie było dosyć trudne, ale spodziewałem się, że takie może być. Musiałem dosyć długo i kilkukrotnie pokręcić.

    W końcu się udało, odpaliłem, postanowiłem nieco samochód, że tak powiem "przepalić" - zrobiłem około 50km i zgasiłem. Przy kolejnej próbie odpalania ten sam problem - strasznie ciężko pali. Dodatkowo daje się odczuć delikatne wibracje jakby nie palił równo na wszystkie cylindry. Wrażenie to znika dopiero po przekroczeniu około 1700 obr/min. Mało tego czuć również spadek mocy.

    Wczoraj postanowiłem posprawdzać świece - nie wyglądały najlepiej, dosyć mocno osmolone. Przeczyściłem je, wkręciłem i odpaliłem dwukrotnie - chodził jak pszczółka. Przejechałem około 10km i nie był to ten samochód, co przy pierwszym odpaleniu, miał swoją moc i dobrze, równo chodził. Jednak po przejechaniu tego dystansu znów zaczęły się wibracje i to wrażenie niepracowania na wszystkich cylindrach. Zgasiłem i problem z odpalaniem pojawił się ponownie.

    Dziś zamówiłem nowe świece, które będę miał jutro, jednak postanowiłem wczorajsze kroki powtórzyć i znów to samo - przez pewien czas chodzi świetnie, a potem wibruje i traci moc... co prawda problem z odpalaniem nie zniknął, ale przynajmniej przez chwilę należycie chodził.

    Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale kolor iskry jest taki dosyć mocno żółty, sprawdzałem inne świece i w nich kolor jest taki niebieski podchodzący mocno pod biały. Dodatkowo w porównaniu z innymi świecami iskra wypada dosyć słabo (nie sprawdzałem innych świec w samochodzie, gdyż dopiero jutro będę miał komplet nowych).

    Czy domyślacie się może co może być powodem tych trudności??

    Mam jeszcze jedno pytanie... spod lewej strony przedniego zderzaka (siedząc za kierownicą) wypadł mi jakiś czujnik i sobie po prostu wisi. Nie wiem jak to określić... wygląda jak taki mocno rozciągnięty smoczek ;) Dziś już niestety nie zrobię zdjęcia, bo nie mam takiej możliwości, ale widziałem już kiedyś na forum ten element z tym samym pytaniem tylko nie było odpowiedzi.

    Pozdrawiam

  2. #2
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Może izolatory w świecach puściły i prąd ucieka...

    A co do "smoczka" - to czujnik temperatury zewnętrznej. W plastiku pod zderzakiem jest zagłębienie, gdzie on normalnie siedzi.

    tu masz zdjęcie: http://media.photobucket.com/image/e...tempsensor.jpg
    na zdjęciu koła są max skręcone - żeby nie było problemów z interpretacją kierunku... ;)
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  3. #3
    Jak pisałem jutro będę miał nowe świece, więc jedną usterkę będę mógł wykluczyć. Zastanawiam się jednak, co w przypadku, gdyby to nie były świece. A co do tego czujnika to dokładnie o to mi chodziło ;) Dzięki ;)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    653
    BMW
    E65 735
    Skąd
    Poznań
    mieliśmy identyczny przypadek z 528 e39 , na kompie wykazało czujnik połozenia wału .Wymieniony i jest OK

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Livre
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    307
    BMW
    e38 728iL
    Skąd
    KR
    Ja mam ten problem ale z nim idzie mi autko też dobrze chodź odczuwalne są drgania, za niedługo będę się umawiał co do wymiany czujnika wału bo to ważny element.

  6. #6
    Livre - tworząc nowy temat liczyłem raczej na zasugerowanie usterki niż informację o występowaniu podobnego problemu u siebie ;) W ten sposób sobie nie pomożemy ;) Poza tym nie chciałbym, aby z posta zrobił się off-topic ;)

    -----------

    Wymieniłem dziś świece... dalej to samo... dodatkowo, co zauważyłem przy odpalaniu, gdy tylko zaczyna kręcić zapala się kontrola trakcji oraz kontrolka ABS...

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.
    Ja dorzucę tylko ,że okopcone''świeczki ''mogą być spowodowane zużytymi sondami L...pzdr...piszę z doświadcznia .

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar G-R-Z-E-Ś
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    171
    BMW
    E38 740IA
    Skąd
    Kraków
    Odkopie stary temat . Mam problem z odpalaniem rano to znaczy długo kręci zanim odpali jak już jest ciepły silnik to pali od strzała . Czym to długie kręcenie może być spowodowane ? Poczytałem trochę i dużo ludzi stawia na pompę paliwa . Podłączyłem pod kompa i wyskoczyły mi błędy sondy , czy sondy mają coś wspólnego z tym ciężkim odpalaniem ?
    Było E30 325 , E32 730 V8 , E30 325 MT I , E34 540 :)

    Jest E38 740IA

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    Cytat Zamieszczone przez G-R-Z-E-Ś Zobacz posta
    Odkopie stary temat . Mam problem z odpalaniem rano to znaczy długo kręci zanim odpali jak już jest ciepły silnik to pali od strzała . Czym to długie kręcenie może być spowodowane ? Poczytałem trochę i dużo ludzi stawia na pompę paliwa . Podłączyłem pod kompa i wyskoczyły mi błędy sondy , czy sondy mają coś wspólnego z tym ciężkim odpalaniem ?
    wejdz pod auto i odlacz sondy:) na podlodze po jedne i drugiej stronie sa takie jakby "kostki: tam musisz je rozkrecic i rozlaczyc sondy:) jak auto bedzie lepiej odpalalo to moze byc wina sond.. ale wyglada to wlasnie na pompe albo jakis czujik temperatury silnika - u mnie tak bylo:) dlugo krecic musialem i przez jakis czas auto sie ksztusilo ale na nagrzanym silniku problemow zero:)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar G-R-Z-E-Ś
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    171
    BMW
    E38 740IA
    Skąd
    Kraków
    W tej chwili zakupiłem nową sondę . Wczoraj byłem pod autem i pomierzyłem sondy , na lewej sądzie jest walnięta grzałka , po za tym na inpie sonda nr 2 miała jakieś marne wskazania . Napisze w tygodniu czy coś się zmieniło :)
    Było E30 325 , E32 730 V8 , E30 325 MT I , E34 540 :)

    Jest E38 740IA

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •