Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: castrol magnatec 10w/40

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar MCGUMA
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    616
    BMW
    e32 735i, e46 318, ex(e30 325i touring, e30 325i coupe, e30 318 sedan, )
    Skąd
    Mielno/Koszalin

    castrol magnatec 10w/40

    Jestem troszku już zmieszany,bo jedni są za,inni na nie

    Mam dojście do tegoż oleju w dobrej cenie i się zastanawiam...

    Chce to zalać do mojej e30 m50b25tu,teraz motul 10w/40???Kiedyś zalewałem ten olej do Toyoty Celicy i chodziła jak zegarek,silnik 2.0 16v z turbo 204hp.W BMW nie wiem jak ta oliwa się sprawuje?
    Jest e32 7xx,E30 325i 24v swap na e30 335i :) i sprzedane :(

  2. #2
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Wszystko byle nie Castrol ...

  3. #3
    Vip Vip Awatar Cichy
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    887
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznan
    Ja uważam ze Castrol duzo lepszy od Mobil1. Jestem za Castrolem
    Impossible is nothing

    Żyć szybko, umierać młodo

  4. #4
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno

    Re: castrol magnatec 10w/40

    Cytat Zamieszczone przez MCGUMA
    Jestem troszku już zmieszany,bo jedni są za,inni na nie

    Mam dojście do tegoż oleju w dobrej cenie i się zastanawiam...

    Chce to zalać do mojej e30 m50b25tu,teraz motul 10w/40???Kiedyś zalewałem ten olej do Toyoty Celicy i chodziła jak zegarek,silnik 2.0 16v z turbo 204hp.W BMW nie wiem jak ta oliwa się sprawuje?
    Wszystkie Oleje są dobre do póki nie spróbujesz Motul lub Liqui Moly z tym, że ceny tego drugiego powalają :(
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków

    Re: castrol magnatec 10w/40

    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Wszystkie Oleje są dobre do póki nie spróbujesz Motul lub Liqui Moly z tym, że ceny tego drugiego powalają :(
    Rozwiń troche - Liqui Moly znam tylko od strony teoretycznej (opisy, opisy testów), ale chciałbym zweryfikować to z wyjaśnieniem (mini wykładem) kogoś, kto tym zalewa swoje auto.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  6. #6
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Ja śmigam na tym oleju i jest dobrze.Zaś kolega mój ostatnio odkręcił pokrywę zaworów w m20b25 i dosłownie był tam smar.Czarno jak by ktoś pomalował farbą.

    Teraz chyba przejdę na Valvoline 10w/40

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Dzuda
    mój ostatnio odkręcił pokrywę zaworów w m20b25 i dosłownie był tam smar.Czarno jak by ktoś pomalował farbą.
    A na jakim oleju tak pobrudził ?

    Ja leję w swojej e32 Mobila - tak jak poprzedni właściciel i w silniku też mam czysto.

    A chciałbym usłyszeć opinię o w/w olejach trochę bardziej rozbudowaną niż "...i jest dobrze"
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Hubertus7er
    Cytat Zamieszczone przez Dzuda
    mój ostatnio odkręcił pokrywę zaworów w m20b25 i dosłownie był tam smar.Czarno jak by ktoś pomalował farbą.
    A na jakim oleju tak pobrudził ?

    Ja leję w swojej e32 Mobila - tak jak poprzedni właściciel i w silniku też mam czysto.

    A chciałbym usłyszeć opinię o w/w olejach trochę bardziej rozbudowaną niż "...i jest dobrze"
    To sobie prześledź ten wątek:

    http://forum.7er.pl/olej-do-m30-vt11765.htm
    Czarne e32 w benzynie!


  9. #9
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Miał wlany właśnie magnatec

    Ja w e39 miałem mobila i powiem Ci że już miałem wymieniać na valvoline bo rano zawory grały marsza.Na castrolu też hydraulikę słychać.Jak kupiłem auto to był wlany BP Visco 3000 i kontrolka od ciśnienia gasła o wiele szybciej,ale z czasem mogła to być wina obudowy filtra oleju z która miałem potem problem.

    Dużo lepszych słów słyszałem o Valvoline i teraz go wypróbuję

  10. #10
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno

    Re: castrol magnatec 10w/40

    Cytat Zamieszczone przez Hubertus7er
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Wszystkie Oleje są dobre do póki nie spróbujesz Motul lub Liqui Moly z tym, że ceny tego drugiego powalają :(
    Rozwiń troche - Liqui Moly znam tylko od strony teoretycznej (opisy, opisy testów), ale chciałbym zweryfikować to z wyjaśnieniem (mini wykładem) kogoś, kto tym zalewa swoje auto.
    Osobiście nie lałem bo za drogi na moją kieszeń, wymieniam olej 2 do 3 razy do roku więc...
    Ale słyszałem o nim bardzo dobre rzeczy, testowałem inną chemię tej marki i zawsze były to doskonałe środki.

    Cytat Zamieszczone przez Dzuda
    Dużo lepszych słów słyszałem o Valvoline i teraz go wypróbuję
    Valvoline to tak jak seria v300 od Motul przeznaczona do mocnych aut. Kolega zmienił go na Motula w aucie Citroen Xara VTS, silniki naturalnie zjadają olej, po zmianie na Motula stwierdził, że jakościowo niemal to samo na plus dla Motula ale przede wszystkim przestał mu go tyle "zjadać".

    Dla czego opisuje tą jednostkę napędową? To niezwykły silnik. Jest to najmocniejszy silnik 2 litrowy, nieuturbiony na świecie! I przede wszystkim baza dla silników WRC, kręci się bardzo mocno i na prawdę robi wrażenie ta cytrynka, powiem szczerze, że to najlepsze małe auto jakim się mogłem pokulać ;D
    Ogólnie ziomek jest maniakiem WRC i tego auta, wiem, że jak on coś testuje to robi to solidnie :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •