Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 16

W±tek: Pytanie o prawid³owe obroty przy zimnym silniku

  1. #1
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2009
    Posty
    139
    BMW
    by³o e38 740iA M60B40
    Sk±d
    Malechowo

    Pytanie o prawid³owe obroty przy zimnym silniku

    Jak w temacie ch³opaki... Jakie powinny byc u mnie prawidlowe obroty na biegu ja³owym podczas odpalenia auta gdy jest calkowicie zimne i gdy jest ciep³e??Ja mam kolo 1050- 1100 obrotow na zimnym silniku .Gdy sie stopniowo nagrzewa obroty spadaja troche i po chwili znowu sie zwiekszaja o jakies 100-200obr/min i tak kilka razy.Gdy sie juz dobrze nagrzeje obroty nie skacza i trzyma tak miedzy 630-670 obr/min.Dodam ze jak jest zimny to strasznie czuc benzyne z wydechow! Na ciep³ym tego nie ma...
    Aha przepustnice i krokowiec, czyscilem.
    ...ther's no better way to flyy...

  2. #2
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jan 2010
    Posty
    228
    Mysle,ze na cieplym powinno byc 550-600,a na zimnym w tych granicach co podales

  3. #3
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Dec 2007
    Posty
    146
    BMW
    e38 4,0 aut. 1995
    Sk±d
    Warszawa
    Ja akurat dzi¶ siê temu przygl±da³em i mam na ciep³ym w pozycji N oko³o 750 a jak zapalê ¶wiat³a to 820, obroty bardzo stabilne ale na moje oko za wysokie.
    pzdr

  4. #4
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2009
    Posty
    139
    BMW
    by³o e38 740iA M60B40
    Sk±d
    Malechowo
    Trzeba szukac dalej co moze powodowac takie wachania, i dlaczego czuc bene z wydechow, normalnie jakby ktos ja wylewal z baku na zewnatrz, tak czuc.Wiciekow paliwa nigdzie nie ma, tylko jak odpale na zimnym to strasznie smierdzi poki ssanie sie nie wy³aczy
    ...ther's no better way to flyy...

  5. #5
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jan 2010
    Posty
    228
    Posprawdzaj wszystkie przewody paliwowe,nie tylko te ktore sa widoczne.Wystarczy,ze ktorys bedzie delikatnie puszczal i bedzie smierdziec.Bedzie tymsamym lapal lewe powietrze,co mam przelozenie na wachania obrotow.

  6. #6
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2009
    Posty
    139
    BMW
    by³o e38 740iA M60B40
    Sk±d
    Malechowo
    ale gdyby to by³y tylko przewody to i na ciep³ym bym chyba czu³ tez bene nie??A to jest tylko jak mam ssanie na zimnym, czy sie myle i mimo wszytko przewody moga byc przyczyna...i ten smrod benzyny unosi sie z koncowek wydechow w powietrzu....
    ...ther's no better way to flyy...

  7. #7
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jan 2010
    Posty
    228
    Sprawdz dobrze uklad paliwowy,weze,rurki,zlacza,a w szczegulnosci wszystkie skrecane czesci zasilania paliwem.Wiadomo z praw fizyki ,ze pod wplywem ciepla materialy zwiakrzaja swa objetosc co moze powodowac ich uszczelnienie.Wiecej Ci na odleglosc nie pomoge.Wybacz moja szklana kula sie zepsula.

  8. #8
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2009
    Posty
    139
    BMW
    by³o e38 740iA M60B40
    Sk±d
    Malechowo
    masz racje, lepiej sprawdzic najpierw najprostrze przyczyny, a potem sie g³owic dalej jak to nie pomoze.Ale podejzewam ze cos moge miec chyba ze spalaniem mieszanki skoro czuje bene w spalinach.Dzieki MNIH za pomoc.Jak dojde co to jest to napisze.Pozdr
    ...ther's no better way to flyy...

  9. #9
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jan 2010
    Posty
    228
    Posprawdzaj najpierw zasilanie to nic nie kosztuje,jezeli nie znajdziesz przyczyny to komp.Moze tez sonda dawac popalic,ale nie ma co sie martwic na zapas.

  10. #10
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2009
    Posty
    534
    BMW
    e38 730
    Sk±d
    Che³m
    u mnie na zimnym 1200 nawetr troszke wiêcej ...ale na ciep³ym 1000 :P
    Niczym Feniks z Popio³u podrywa siê i unosi w oddali

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •