Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 18

W±tek: Koniec szrotów z u¿ywanymi czê¶ciami

  1. #1
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Sk±d
    ワルシャワ

    Koniec szrotów z u¿ywanymi czê¶ciami

    My tu sobie gadu-gadu, a tymczasem... Czy kto¶ zauwa¿y³ ¿e wesz³a w ¿ycie nowelizacja ustawy o odpadach z 22 stycznia 2010??

    Dla leniwych w skrócie:
    po (1):
    Cytat Zamieszczone przez Gazeta Prawna
    Je¿eli samochód nie bêdzie spe³nia³ odpowiednich kryteriów, to wówczas inspekcja ochrony ¶rodowiska uzna auto za wycofane z eksploatacji i zostanie poddane demonta¿owi w specjalnej stacji.
    Czyli urzêdnik bêdzie decydowa³ o tym, czy auto da siê naprawiæ czy te¿ nale¿y je "poddaæ demonta¿owi".

    po (2) i wa¿niejsze:
    Cytat Zamieszczone przez Gazeta Prawna
    Zgodnie z nowel± w³a¶ciciel pojazdu wycofywanego z eksploatacji bêdzie musia³ przekazaæ go do stacji demonta¿u lub punktu zbierania takich pojazdów. Obecnie prawo okre¶la, ¿e w³a¶ciciel mo¿e oddaæ np. samochód czy motocykl w takie miejsce, ale nie musi.
    Cytat Zamieszczone przez Gazeta Prawna
    Zgodnie z nowel± za demonta¿ pojazdów poza wyspecjalizowan± do tego stacj± lub wymontowywanie z aut wycofywanych z eksploatacji czê¶ci bêdzie grozi³a kara od 10 tys. z³ do 300 tys. z³.
    W skrócie znaczy to tyle, ¿e rynek u¿ywanych czê¶ci zostanie pozamiatany.

    Jak kto ciekaw gdzie kierowaæ wyrazy wdziêczno¶ci:
    projekt z³o¿ony w Sejmie 2009-05-11 >>
    W pó¼niejszych g³osowaniach zreszt± ani jedni, ani drudzy szczególnie nie utrudniali sprawy (sprawdzi³em tu i tu).

    Pamiêtajcie o tym id±c do nastêpnych wyborów.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  2. #2
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Sk±d
    Skierniewice
    W chwili obecnej staram siê trzymaæ nerwy na wodzy...

    Ustawa ustaw± ale pewnie Polacy jak zwykle znajd± jaki¶ sposób, ¿eby obej¶æ te s............ utrudniacze ¿yczia wprowadzane przez tych p............ s..........

    Np auta zza granicy - je¶li nie zarejestrowane w Polsce to nie mo¿na go wyrejestrowaæ, wiêc nie widnieje w nigdzie wiêc móg³ oficjalnie byæ sprowadzony jako jakie¶ czê¶ci itd. a nie ca³y samochód a ¿aden artyku³ raczej nie regulujê spraw obrotu u¿ywanymi czê¶ciami.

    To sk.......y tylu ludzi chc± pu¶ciæ z torbami...

  3. #3
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Nov 2008
    Posty
    62
    BMW
    740
    Sk±d
    Warszawa/Stara Mi³osna
    Kolego michal prawo jest z regó³y tak skonstruowane, ¿e mo¿na nim manipulowaæ i je omijaæ, z tego w koñcu ¿yj± prawnicy :) my¶lê, ¿e jak zwykle Polacy dadz± radê.

  4. #4
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Do³±czy³
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Sk±d
    Wroc³aw
    Mam rozumieæ, ¿e bêdê mial auto przeznaczone np z Anglii z zabranym dowodem rejestracyjnym, urzêdnik przyjdzie mi na kontrole na teren prywatny i powie ¿e trzeba to zezlomowaæ, a jak zobaczy ¿e co¶ rozkrêca³em to 300ty¶ ? :) Co¶ ciê¿ko w to uwie¿yæ :what:

  5. #5
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Sk±d
    ワルシャワ
    Cytat Zamieszczone przez Michal_8677
    Kolego michal prawo jest z regu³y tak skonstruowane, ¿e mo¿na nim manipulowaæ i je omijaæ, z tego w koñcu ¿yj± prawnicy :) my¶lê, ¿e jak zwykle Polacy dadz± radê.
    Trochê na to liczê, ale to raczej s³aba gwarancja... No i nie ka¿de prawo da siê ³atwo nagi±æ.

    Cytat Zamieszczone przez mrekor
    Mam rozumieæ, ¿e bêdê mial auto przeznaczone np z Anglii z zabranym dowodem rejestracyjnym, urzêdnik przyjdzie mi na kontrole na teren prywatny i powie ¿e trzeba to zezlomowaæ, a jak zobaczy ¿e co¶ rozkrêca³em to 300ty¶ ? Co¶ ciê¿ko w to uwie¿yæ
    Tak jak pad³o wcze¶niej - pytanie jak bêdzie z egzekwowaniem. Jednak ustawa jest tu jednoznaczna (Art. 4. ust. 2):

    w art. 5 dodaje siê ust. 3 w brzmieniu:
    „3. Sprowadzanie pojazdów z zagranicy w celu poddania ich demonta¿owi jest dozwolone
    wy³±cznie przez przedsiêbiorcê prowadz±cego stacjê demonta¿u.”;
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  6. #6
    Vip Vip Awatar coboss
    Do³±czy³
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Sk±d
    Szlachta Rydzyñska ko³o wsi Leszno
    Mam nadziejê, ¿e Lechu tego nie podpisze. Pochodzi przecie¿ z partii, która ma socjalne podej¶cie. A wiêc nie nie bêdzie mu ³atwo podpisaæ co¶ co uderzy w wielu ¶rednio zamo¿nych (handlarze) i bardzo wielu biednych (kupuj±cych czê¶ci u¿ywane).

    Dla mnie osobi¶cie to XXXXX
    Sam mam w firmie Omegê B któr± potrzaska³em. Nie handlujê czê¶ciami ale co jaki¶ czas ludzie przyje¿d¿aj± po najró¿niejsze duperele. Jak sobie pomy¶le, ¿e po sprzedaniu czego¶ kto¶ by mi móg³ waln±æ minimum 10tys. z³ kary to XXXXX
    ---===Bo rado¶æ to suma drobnych przyjemno¶ci===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze wzglêdu na ograniczony czas coraz rzadziej zagl±dam na forum :(
    W sprawach pilnych proszê o kontakt na maila coboss@op.pl pamiêtajcie o zaznaczeniu, ¿e jeste¶cie klubowiczami!

  7. #7
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Sk±d
    ワルシャワ
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Mam nadziejê, ¿e Lechu tego nie podpisze. Pochodzi przecie¿ z partii, która ma socjalne podej¶cie. A wiêc nie nie bêdzie mu ³atwo podpisaæ (...)
    Ha ha, widaæ sobie z tym poradzi³ - bo ju¿ dawno podpisa³ (12 lutego, klik).

    Je¶li wierzy³e¶, ¿e "partia modernizatorów i Europejczyków" ró¿ni siê czym¶ od "partii p³omiennych obroñców interesu narodowego" albo odwrotnie - to bardzo mi przykro... :hah:
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  8. #8
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar marek1132
    Do³±czy³
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Sk±d
    Czêstochowa
    "Je¿eli pojazd nie bêdzie spe³nia³ wymagañ technicznych w zakresie ochrony ¶rodowiska, to zostanie uznany za wycofany z eksploatacji – przewiduje nowelizacja ustawy o odpadach i innych ustaw, która po przyjêciu przez Sejm czeka na podpis prezydenta".

    Czyli niewielka poprawka.Auta zarejestrowane lub ¶wie¿o sprowadzone,które nie przejd± badania technicznego bêd± kierowane do stacji demonta¿u(recyklingu).Niektóre autoszroty bêd± dalej funkcjonowaæ czyli tzw.stacje recyklingu(demonta¿u),które s± wyposa¿ne w specjalne pojemniki na odpady,zabezpieczony grunt itp.Stacje te tak¿e odzyskuj± czê¶ci,które dalej s± przeznaczone do obiegu. Znikn± tzw. "szroty u pana Henia na podwórku"choæ w to w±tpiê...W tej chwili tak¿e nie wolno rozbieraæ auta "na podwórku" gro¿± za to du¿e kary,a jak jest w praktyce ka¿y wie.

    "Wprowadzenie obowi±zku oddania pojazdu do stacji demonta¿u równie¿ ma na celu ochronê ¶rodowiska. Sprawi, ¿e stare pojazdy po wyrejestrowaniu nie zostan± rozmontowane w zwyk³ych warsztatach".

    Nie wiem kto pisa³ ten artyku³,ale powinien wiedzieæ,¿e jedynym sposobem wyrejestrowania auta jest za¶wiadczenie ze stacji demonta¿u, ¿adna stacja demonta¿u nie zgodzi siê wystawiæ "papierku" bez oddania auta....

  9. #9
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Sk±d
    ワルシャワ
    Cytat Zamieszczone przez marek1132
    Nie wiem kto pisa³ ten artyku³,ale powinien wiedzieæ,¿e jedynym sposobem wyrejestrowania auta jest za¶wiadczenie ze stacji demonta¿u, ¿adna stacja demonta¿u nie zgodzi siê wystawiæ "papierku" bez oddania auta....
    Rozumiem ¿e obecnie stacja nie wystawi papierka "na pusto". Ale - czy obecnie mo¿na czy nie mo¿na wyrejestrowaæ auto nie oddaj±c do stacji demonta¿u? Tzn. zostawiæ sobie wyrejestrowane lub sprzedaæ?

    To czego siê obawiam, to ¿e znikn± nam miejsca w rodzaju Skierniewic...
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  10. #10
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Sk±d
    Racibórz(¦l±sk)
    Cytat Zamieszczone przez michal_5000
    Ale - czy obecnie mo¿na czy nie mo¿na wyrejestrowaæ auto nie oddaj±c do stacji demonta¿u? Tzn. zostawiæ sobie wyrejestrowane lub sprzedaæ?
    Legalnie nie, jedyna opcja, to stacja demonta¿u pojazdu.
    Celem wykszta³cenia nie jest nape³nienie umys³u cz³owieka faktami; zadaniem jest nauczyæ go, jak ma u¿ywaæ umys³u do.. my¶lenia. A czêsto zdarza siê, ¿e cz³owiek lepiej umie my¶leæ, nie bêd±c krêpowany wiedz± przesz³o¶ci.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz co¶, jest pw, mail, gg, w ostateczno¶ci sms

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •