Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: jaki olej zastosowac do 3,5 z 86/87

  1. #11
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    Cytat Zamieszczone przez krzywy191
    ja bym zalal 10w40 moze byc castrol,
    ja tez ;) półsyntetyk bo moga byc frytki.. ja leje castrola magnateca

    pzdr

  2. #12
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    również ja leje półsyntetyk 10W40 :) wybrałem Valvoline Maxlife i jestem zadowolony :)
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Ja też bym wlał 10/40 - jeżeli auto jest z niemiec to na pewno nie był wlany gorszy bo jak z polski to różnie bywa, już słyszałem o takich co do E38 lali minerała... wiec szkoda ryzykować z 5/40

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    267
    BMW
    E32 735iA 88'
    Skąd
    Warszawa
    ja do swojej leje 5W50 Mobila, ale w przypadku jeśli nie wiadomo jaki olej był zalany najrozsądniej będzie wlać jakiegoś półsyntetyka

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    237
    auto było w niemczech do 2002,olej podobno wymieniany.jednak nieryzykuje .dziękuje panowie

  6. #16
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    hehe u mnie też poprzedni właściciel wlał mineralny... ale po przejściu na półsyntetyk wszystko jest na szczęście OK :)
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  7. #17
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Cytat Zamieszczone przez cezary
    auto było w niemczech do 2002,olej podobno wymieniany.jednak nieryzykuje .dziękuje panowie
    Dla ciebie półsyntetyk bedzie ok. Polecę ci Panolin dobra cena a jakość jak w innych produkcja szwajcarska i napewno małe ryzyko trafienia na jakąś podróbkę. Ja w Gliwicach jeżdżę do jednego warsztatu z olejami i filtrami - sprawdzony facet olej leje z beki (cena spoko taniej jak w sklepach po rabaciku... inspekcje kasuje gratis). Nie zawsze opłaca się samemu ciapać :D ...
    Dreams from Dreams - 7er...

  8. #18
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    10w40 csatrol , shell , texaco i jest bardzo dobrze i przy nim zostaje na długi jeszcze czas :) a 10w40 to najlepszy wariant jeśli nie wiadomo co było lane bo i w połowie drogi do syntetyku jak i do minerału :) pozdrawiam

  9. #19
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    Cytat Zamieszczone przez Pablo_gl

    Dla ciebie półsyntetyk bedzie ok. Polecę ci Panolin dobra cena a jakość jak w innych produkcja szwajcarska i napewno małe ryzyko trafienia na jakąś podróbkę. Ja w Gliwicach jeżdżę do jednego warsztatu z olejami i filtrami - sprawdzony facet olej leje z beki (cena spoko taniej jak w sklepach po rabaciku... inspekcje kasuje gratis). Nie zawsze opłaca się samemu ciapać :D ...
    a jak koszty wygladaja bez rabaciku to moze podjade zeby samemu sie nie babrac ;) ale panolin??co to?

    co do castrola bo taki mam zalany ostatnio spotkalem sie z opinia ze jest slaby co o tym sadzicie?

  10. #20
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    a jak koszty wygladaja bez rabaciku to moze podjade zeby samemu sie nie babrac ;) ale panolin??co to?

    co do castrola bo taki mam zalany ostatnio spotkalem sie z opinia ze jest slaby co o tym sadzicie?[/quote]


    Powiem tak... zostałem namówiony a co to sam poczytaj...
    http://www.panolin.pl/

    Ja zalałem syntetyk (panolin ma certyfikaty minn. BMW long life 01) mnie to przekonało...
    Dla mnie liczą się własności oleju a nie jego marka i cena (najważniejsza jest klasa lepkości i przeznaczenie). Ja dałem się namówić bo to 1 wymiana po imporcie (przy myciu gdzieś musiała zaginąć karteczka) i coś trzeba zalać ja po oględzinach silnika i później oleju przy wymianie zdecydowałem się na syntetyk.
    Ja zapłaciłem z filtrem 280 zeta (ile weszło sprawdzę...) ale nie brałem longlife (taki mam zalecany przez producenta) bo lepiej wymienić bedzie teraz po 10 000 - 15 000, gdy zobaczę jak zachowuje się na tym oleju autko.
    Co do kosztów kupując olej i filtr nic nie płacisz za wymianę i kasowanie inspekcji (roczną też kiedyś miałem gratis). To juz chyba standard w takich warsztatach... Jeżeli jesteś z Gliwic lub okolic napisz podam namiary na warsztat.
    Co do castrola dużo ludzi zaczyna właśnie mieć jakieś zastrzeżenia ja ich nie potwierdzę nie jeździłem dawno już na nim.
    Dreams from Dreams - 7er...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •