Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: [mechanika] Szybkie pytanie odnośnie hamulcy

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    76
    BMW
    e32 730 V8 92'
    Skąd
    Radziwiłłów

    [mechanika] Szybkie pytanie odnośnie hamulcy

    Witam!! Koledzy... Wracając dziś rano z pracy zaobserwowałem (usłyszałem) coś niepokojącego... Po wyprzedzeniu nieznanego mi jegomościa, , prędkość ok 120 km/h, usłyszałem okropny hurgot (tłuczenie?) z przodu auta podczas hamowania... Czułem jakby pedał hamulca mi drgał (na pewno nie od ABS-u). Co to może oznaczać? Nadmienię, że tarcze i okładziny hamulcowe w zeszłym wymieniałem (komplet - przód, tył). Proszę o jakąś podpowiedź. Pozdrawiam! Bartek
    e38 vs e32

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    250
    BMW
    e32 730i m30b30
    Skąd
    Skierniewice
    Stawiałbym na hamulce, może Ci się tłoczkami coś niedobrego stało, nie ściąga przy hamowaniu w którąś stronę?

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    69
    a dobrze masz wszystko poskręcane a szczególnie śruby od zacisków???????????

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    76
    BMW
    e32 730 V8 92'
    Skąd
    Radziwiłłów
    [quote="Przemik"]Stawiałbym na hamulce, może Ci się tłoczkami coś niedobrego stało, nie ściąga przy hamowaniu w którąś stronę?[/q

    Chodzi o to, że właśnie nic nie ściąga... Martwię się, że to może być coś poważniejszego... Sam nie wiem. Ściągnę koła i zobaczę czy nic się tam nie poluzowało
    e38 vs e32

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar G-R-Z-E-Ś
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    171
    BMW
    E38 740IA
    Skąd
    Kraków
    Klocki jakiej firmy założyłeś ?

    Po założeniu kiepskich klocków hamulcowych występują właśnie takie objawy jak opisałeś ( mówiąc o hamowaniu z dużych prędkości )
    Było E30 325 , E32 730 V8 , E30 325 MT I , E34 540 :)

    Jest E38 740IA

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    A nie hamowałeś wcześniej z 200 pare razy np ? Wiem ze jak tarcze max sie nagrzeją to potem tak dziwnie lubią huczeć i troszkę drgać...

  7. #7
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    hmm a dotarłeś nowe klocki po założeniu (jazda na lekko wciśniętym hamulcu) ewentualnie kilkukrotne hamowanie
    odkręć koła i posprawdzaj czy wszystko jest porządnie dokręcone i czy wszystko wygląda ok

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    76
    BMW
    e32 730 V8 92'
    Skąd
    Radziwiłłów
    Cytat Zamieszczone przez Aldik
    A nie hamowałeś wcześniej z 200 pare razy np ? Wiem ze jak tarcze max sie nagrzeją to potem tak dziwnie lubią huczeć i troszkę drgać...
    Zdarzyło się parę razy... Może i w tym tkwi problem. Tarcze i klocki mam firmy ATE (przód i tył)
    e38 vs e32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •