Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: [ elektryka] Migający check engine

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    69

    [ elektryka] Migający check engine

    witam wszystkich, mam zapytanie, rozbierałem deskę w swojej bunii i stwierdziłem brak kilku oprawek od podświetlania ikon, uzupełniłem wszystkie i po odpaleniu silnika miga cały czas check engine, na wolnych obrotach miganie jest dość szybkie a w miarę dodawania gazu na postoju częstotliwość migania malej, Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem, silnik m30b30 rocznik 89, zagazowany na I gen z blosem + emulatory wtryskiwaczy i sondy. Poza tym po przekręceniu stacyjki, zapalają się ikony ale nie zapala się wyświetlacz , dopiero po pewnym czasie .

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    107
    BMW
    BMW 750 IL e38
    Skąd
    Rajcza
    Mogły ci zegary ześwirować albo masz coś z elektryka pokutane .
    Kubeł750

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Kontrolka Check Engine będzie się świecić jeśli skład mieszanki jest nieprawidłowy.
    Swego czasu dość często spotykanym zabiegiem w tych autach było wykręcanie żarówek z zegarów, żeby "na siłę" usunąć błąd poduszki, ABS czy właśnie Check Engine.
    Piracki sposób komisiarzy i mechesów.

    W przynajmniej jednym 735i które znam, po wyplewieniu gazowni, kontrolka Check Engine paliła się jeszcze jakiś czas. Norma przy spalonej sondzie. Jednak po jakimś czasie kontrolka zaczęła gasnąć zaraz po uruchomieniu silnika. Motronic 1.3 ponoć sam kasuje błąd po 30 uruchomieniach przy których on nie występuje.
    Zakładam że tak było w tym przypadku.

    Odnośnie wróżenia z fusów to tyle :6:57: - reszte powie ci podpięcie pod kompa i skasowanie błędów.

    Za pozostałe błędy we wskazanaich zegarów najszczęściej odpowiadają kondensatory lub przerwane ścieżki.
    Czarne e32 w benzynie!


  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Z tego co wiem kontrolka Check Engine nie jest podłączona w e32 na rynek europejski,więc jeśli nie miałeś oprawek (żarówki) ;) to wszystko jest ok,napewno nikt nie grzebał w zegarach.Kontrolka Check engine jest wymagana w autach na rynek USA,oni wkońcu wymyślili sytem diagnostyki OBD,przy pomocy mrugnięć kontrolki Check Engine można odczytać kody błędów.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    OBD w tych autach na rynek US się zgadza, tyle że kody błędów zczytuje się w ten sposób ale nie po zapłonie!

    Skądinąd procedura wyświetlania tych błędów wymaga wzbudzenia i nie wydaje mi się żeby miganie tej kontorlki po zapłonie miało z tym cokolwiek wspólnego.
    Czarne e32 w benzynie!


  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    69
    Na kompie żadnych błędów, wszystko gra autko śmiga miło jak na 188km przy tej wadze. zegary zapalają się stopniowo czyli: 1- po przekręceniu kluczyka zapala się tylko olej, aku, i chyba hamulec i ABS, po pewnym czasie dopiero wyświetlacz z przebiegiem i inspekcją lub w ogóle się nie zapali dopóki nie zapale silnika ale to tez po pewnej chwili, czytałem gdzieś na forum że za to to odpowiedzialne są trzy kondensatory bo żadnych akumulatorów z tyłu deski nie znalazłem. chyba ze zegary powolną agonię zaliczają ale zauważyłem jak pojeżdżę autkiem trochę np. jakaś trasa dłuższa to po zgaszeniu i ponownym odpaleniu nie kasuje przebiegu i wyświetlacz normalnie się zapala z resztą ikon to chyba świadczy o agonii kondensatorów

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •