Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: [ zawieszenie] Uszkodziłem moją "Niunie" wpadając

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    29
    BMW
    ex e38 740iA 94 r ex e38 740iLA 97 r e38 740d Bi-Turbo 2001r
    Skąd
    Ciechocinek

    [ zawieszenie] Uszkodziłem moją "Niunie" wpadając

    Witam!!! Zaczne od początku.Wczoraj około 20.00 jadąc przepisowo drgą powiatowa wpadłem w dziure o wymiarach 100x150cm i głębokosci około 10-15cm,az mi radio z kieszeni wyskoczyło!!!Zapaliła sie kontrolka od poduszek,powstał luz na kierownicy,lewa i prawa strona zawieszenia zaczeła stukać,na jednej oponie powstał babel.no myslałem ze oszaleje tak sie wkur.... i postanowiłem ze nie odpuszcze.wezwałem policje,gdy przyjechali wpadli w ta sama dziure,zgubili kołpak i wgieli sobie felge :-D,zrobili notatke z miejsca zdazenie która moge odebrac w srode.w notatce napisali uszkodzenie które podałem wyżej,mam wyciek dośc spory płynu z wspomagania który jest juz od pewnego czasu ale podałem ze stało sie to własnie po wjechaniu w ta dziure.dodam ze nie było zadnych znaków ostrzegawczych ze sa dziury czy uszkodzona droga.zrobiłem kilka fotek ale słabo wyszły bo było juz ciemno.,rano zrobiłem dzisiaj tez fotki tej dziury,coprawde była juz zasypana tłuczniem ale obrazuje jej rozmiary(policja zgłosiła to do ZDP ze jest dziura która stwaza zagrozenie i w nocy musieli ja zasypać.Teraz moje pytanie,jak zrobić mniej wiecej kosztorys szkod i jakie kroki musze dalej podjąc zeby uzyskąc odszkodowanie,zaznaczam ze nie interesuja mnie kwotu 100-200 zł gdyz sami dobrze wiecie ze za takie pieniadze to mozna jedna koncówke drazka zmienic:-P moze temat odbiego troszke od działu ale uznałem ze tu bedzie dla niego najlepsze miejsce.pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

  2. #2
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Miałem podobnie, dowiedziałem się kto jest zarządcą drogi, wszedłem na ich strone i pobrałem druk który wypełniłem, dołączyłem zdjęcia i złożyłem w ich siedzibie. Piszesz ile chcesz dostać za szkode, co zostało uszkodzone, potem przyjeżdza rzeczoznawca z firmy ubezpieczeniowej i wycenia Ci szkode. No i potem to już podobnie jak ze stłuczką, zależy na ile wyceni :)

    Aha i najlepiej nic nie rób z samochodem, a jeżeli już się zdecydujesz to zachowaj uszkodzone części !

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    29
    BMW
    ex e38 740iA 94 r ex e38 740iLA 97 r e38 740d Bi-Turbo 2001r
    Skąd
    Ciechocinek
    I tak tez pewnie zrobie tylko naprawde nie wiem na ile oszacowac tą szkode.

  4. #4
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Zadzwoń do ASO zapytaj się o ceny części, dolicz mniej więcej koszty roboty i Ci wyjdzie. Lepiej zawsze więcej chcieć niż mniej ale i tak wszystko zależy od rzeczoznawcy i ubezpieczalni.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    108
    BMW
    BMW E39 540iA
    Skąd
    Warszawa
    Poczekaj na wezwanie rzeczoznawcy, u którego ubezpieczony jest właściciel feralnej drogi.
    Powiedz mu co zostało uszkodzone, o nowych wyciekach itp. Poznasz wstępny kosztorys.

    I 2 rzeczy najważniejsze:
    - nie podawaj numeru konta, na który mają wpłynąc pieniądze, tylko zaznacz opcję odbioru osobistego, będzie to przydatne, jeżeli nie będziesz się zgadzał z wyceną. Po przelaniu pieniędzy sprawa można powiedzieć, że będzie zamknięta i ciężko jest wywalczyć więcej.

    - 2 sprawa, nie zgadzasz się z wyceną, poszukaj w necie rzecznika od takich spraw, pomoże Ci napisać pismo i powie co i jak dalej.

    Walczyłem z PZU prawie rok jak mi uszkodzili na parkingu klasyka ...

  6. #6
    Vip Vip Awatar Cichy
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    887
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznan
    Czeka Ciebie trudna walka z ubezpieczycielem bo wiadomo maja robić wszystko zeby nie wypłacac odszkodowań, wmówią Tobie ze za szybko jechałes...
    Impossible is nothing

    Żyć szybko, umierać młodo

  7. #7
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Ja rozwaliłem sprężynę w przednim kole.
    U mnie policja sama zrobiła zdjęcia!
    I nie wiem dla czego chcą Ci wydać notatkę służbową? Nie mogą chyba.
    Idź do powiatówki i zgłoś co się stało, będziesz musiał w skrócie opisać, co, gdzie, kiedy, zaznaczając, że policja sporządziła notatkę.
    Bierzesz polisę OC i zgłaszasz zdarzenie.
    Reszta odbywa się jak przy stłuczce, standardowe OC. Mogą Cię w powiatówce męczyć, że sami to zgłoszą. Od razu spytaj szczerze czy zrobią to natychmiast czy będą urzędowo zgłaszać to 2 tygodnie!!!
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    323
    BMW
    745iLi320i
    Skąd
    Murowana Goślina
    Sprawa może być długa, twoja wycena rzeczoznawcy(najlepiej, twoje oględziny i rozpiska części może byćpodważana, rzeczoznawcy gorzej, bo on sam może się bronić), twoja naprawa z fakturą i potem walcz o siano, bo możesz mieć mech na aucie zanim się sprawa skończy.

    To moja propozycja, ja bym tak zrobił. Współczucia. :/

  9. #9
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Nie straszcie. Do tej pory po za zaniżaniem wyceny naprawy nie miałem problemów z ubezpieczalniami.
    Wiem, że może być problem bo to nie jest tak, że tylko sprężyna!
    1. Ową część trzeba wymienić na całej osi a nie tylko z jednej strony!
    2. Później trzeba ustawić geometrię
    3. Zrobić badanie techniczne aby odzyskać dowód rejestracyjny!

    Mam nadzieję, że bogdan który przyjedzie z Warty będzie o tym wiedział
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    395
    BMW
    A6-na razie
    Skąd
    Biała Podlaska
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Mam nadzieję, że bogdan który przyjedzie z Warty będzie o tym wiedział
    Oni o tym wiedzą doskonale tylko udają głupków...MOim zdaniem jeżeli nie chcesz zarabiać na aucie to ASO i naprawa bezgotówkowa,ori części,naprawa zgodna ze sztuką,auto zastępcze na czas naprawy a bogdanowi kopara nie podniesie się do lipca.Takie moje zdanie i ja tak bym zrobił.
    Czasami wychodzi lepiej niż planujesz-pomyślał chłop gdy rzucił młotkiem w kota a trafił w teściową

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •