Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 10

W±tek: [ elektryka] Motorstörung gemäßigt fahren

  1. #1
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar Aldik
    Do³±czy³
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Sk±d
    Katowice

    [ elektryka] Motorstörung gemäßigt fahren

    Wy¶witli³ mi sie komunikat "Motorstörung gemäßigt fahren", a na g³ównym monitorze co¶ w stylu zeby nie jechaæ za szybko czy jako¶ tak poniewa¿ mo¿e zostaæ uszkodzony katalizator. Wy¶wietli³o mi siê to po wymianie ¶wiec wczoraj w nocy... !?

  2. #2
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Do³±czy³
    Nov 2008
    Posty
    5,297
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Sk±d
    Wrocek City
    A co to znaczy?Przetlumasz na polski ten komunikat.
    Jerome Le Banner: "...W si³owni mo¿esz wypracowaæ sobie miê¶nie klatki lub miê¶nie ud. Nie mo¿esz jednak wzmocniæ swoich jaj, albo siê z nimi urodzi³e¶ albo nie..."

  3. #3
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Apr 2009
    Posty
    140
    BMW
    320dT E91, by³o 745i E65 x2
    Sk±d
    O¶wiêcim
    Prze³±czenie jêzyka na bardziej ludzki (przyk³adowo en) BARDZO u³atwia sprawê.

    Jesli masz taki komunikat, to pewnie ¼le za³o¿ono cewki lub ¶wiece lub która¶ z tych czê¶æi jest felerna.

    Ja mia³em komunikat tego typu po wymianie cewek na nówki Boscha. Zamówi³em profilaktycznie zestaw, mechanik prze³o¿y³ a tu nagle pierwszy raz w ¿yciu zobaczy³em telepanie silnika i b³êdy w module kompa (na 2 cylindrach). Od razu zmiana na te które by³y oryginalnie i próba po skasowaniu b³êdów - silnik chodzi idealnie równo.

    Nowe cewki po prostu nadawa³y sie do wyrzucenia.

  4. #4
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar Aldik
    Do³±czy³
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Sk±d
    Katowice
    Hmmm no u mnie pewnie to bêdzie kwestia swiec hmm - chociaz s± to nowe ngk dedykowane do tego silnika, stare które wyj±lem by³y te same - po za t± ró¿nic± ¿e by³y ori bi mia³y dopiske bmw...

  5. #5
    7er Freak Awatar Greg38
    Do³±czy³
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Sk±d
    DE/PL
    Blog
    18
    @Aldik, odpisz jeszcze raz ten komunikat, bo nie do konca jest prawidlowo napisane... ;)
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - za³ó¿ temat i prze¶lij link a postaram siê odpowiedzieæ!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  6. #6
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Do³±czy³
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Sk±d
    DZG
    Blog
    1
    Witam,

    Motorstörung gemäßigt fahren oznacza "zaklocenia silnika, prosze o powolna, ostrozna jazde".

    Czy blad wystepuje nadal ?

    Sprawdz jeszcze raz czy po wymianie swiec wszystko dobrze zalozyles i skasuj bledy INPA.

    Problem powinien ustapic. Mozliwe ze ktorys z cylindrow dostal pozniej iskre lub tym podobne.

    Mialem kiedys taki sam komunikat po odpinaniu wtryskow benzynowych przy pierwszym odpaleniu.

    Blad nie znika nawet jezeli zaklocenia juz nie ma, trzeba go skasowac i bedzie dobrze.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odno¶nie funkcjonowania forum, wspó³pracy ...
    Proszê o kontakt ze mn± .!


  7. #7
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar Aldik
    Do³±czy³
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Sk±d
    Katowice
    dziêki panowie za pomoc - niestety okaza³o sie ¿e winna by³e jedna cewka i ehh wstyd sie przyznaæ ale sam j± zepsu³em, jeden z pinów mi siê zagi±³ i najprawdopodobniej musia³o doj¶æ do jakiego¶ zwarcia i szlak j± trafi³. Cewka nowa i autko ju¿ chodzi jak trzeba :)

  8. #8
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Do³±czy³
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Sk±d
    DZG
    Blog
    1
    Jakie swiece zalozyles ? Podaj oznaczenie i jakiegos linka .....
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odno¶nie funkcjonowania forum, wspó³pracy ...
    Proszê o kontakt ze mn± .!


  9. #9
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar Aldik
    Do³±czy³
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Sk±d
    Katowice
    NGK Vline 30 jak sie nie myle - w ka¿dym b±d¼ razie te co trzeba, ju¿ chodzi normalnie :)

  10. #10
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    May 2010
    Posty
    100
    BMW
    F 01
    Sk±d
    z azot
    O to w³a¶nie mi te¿ tak robi. ¦wiece wymieni³em na nowe ale dalej co jaki¶ czas wywala mi taki komunikat i auto podskakuje na wolnych RPM jak durnowate lampka od komputera sie oczywi¶cie zapala, inpa pokazuje jakie¶ herezje ale tez i wypadanie zap³onu na cyl 2 i 3 czyli mniemam czeka mnie jeszcze wymiana cewek.
    Co jeszcze mnie denerwuje to to ,¿e auto jak chwile postoi po zgaszeniu, to gdy chce ponownie odpaliæ to krêci i krêci i krêci i krêci i krêci i krêci a¿ w koñcu odpali, niekiedy a¿ ludzie siê zaczynaj patrzyæ normalnie wstyd mi przynosi
    BMW sie nie psuje

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •