Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: [mechanika] Problem ze skrzynią biegów

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Przybysz
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    35
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Warszawa

    [mechanika] Problem ze skrzynią biegów

    Cześć
    Od pewnego czasu mam problem z pedałem gazu, mianowicie chodzi jakby napotykał jakiś opór. Byłem z tym w 3 warsztatach i nikt nie potrafił mi pomoc twierdząc że wg nich chodzi dobrze. Było to może z miesiąc temu. Na szczęście problem czasowo ustał i znowu wszystko chodziło tak jak należy. Łudziłem się problem mógł wiązać się z ostrym mrozem i po prostu coś przymarzło ,ale temat wrócił. Nawet przy 9 stopniach na + jest to samo:( Proszę o podpowiedź co zrobić. Z góry dzięki i pozdro.

    ---------------------------------------------------------------------------------
    19.03

    Ustaliłem w końcu na czym polega problem.
    Skrzynia czasami przerzuca po prostu biegi o dwa wyżej. Sprawdzilem to przechodząc na tip tronic.Jadąc na 3ce przerzuciłem na 5tkę i to było dokładnie to uczucie (cieżkiego gazu)
    Skrzynia nie gubi sie podczas dynamicznej jazdy zarówno w tyrbie D jak i sport ale jeżdząc spokojnie często zmienia o ten jeden bieg za wysoko. Kolega który tez ma e38 mowi że skrzynia zmienia biegi idealnie i nic nie szarpie wiec same jej uszkodzenie raczej w gre nie wchodzi a może bardziej program. Co sądzicie??
    BMW - BÓG MNIE WYSŁUCHAŁ
    E38 730D 99/00
    SCHWARZ METALIC

  2. #2
    Niestety kolego w E38 3.0d padał jest elektryczny i należy wymienic cały zaspół

    Jest to część nr 1

    Poszukaj używki lub nasmaruj :)

    Nie wpadły czasem jakieś monety czy części gałęzi? Nie śmiej się ale tak to bywa :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar Przybysz
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    35
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Niestety kolego w E38 3.0d padał jest elektryczny i należy wymienic cały zaspół

    Jest to część nr 1

    Poszukaj używki lub nasmaruj :)

    Nie wpadły czasem jakieś monety czy części gałęzi? Nie śmiej się ale tak to bywa :)
    Dzięki za odpowiedź.
    Mógłbyś mi podać jakiś przykładowy link aukcji z allegro żebym nie kupił czegoś bez sensu??:)
    Jeśli chodzi o to czy nic mi tam nie wpadło to sam chciałbym wiedzieć hehe, ale wydaje mi się że nie. To jest uczucie tego typu jakby pod pedałem była jakas guma (wcisnąć sie da ale ze sporym oporem)
    BMW - BÓG MNIE WYSŁUCHAŁ
    E38 730D 99/00
    SCHWARZ METALIC

  4. #4
    Aukcji nie będę szukał, ale spokojnie wyjmij sobie pedał i dokładnie pooglądaj. Może się okazac że cos pękło, wpadło pod pedał... Wszystko mozliwe

    Pogoda sprzyja :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar Przybysz
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    35
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Aukcji nie będę szukał, ale spokojnie wyjmij sobie pedał i dokładnie pooglądaj. Może się okazac że cos pękło, wpadło pod pedał... Wszystko mozliwe

    Pogoda sprzyja :)
    Tak też zrobie i dam znać:)
    Pozdro.

    ......................

    16.03.2010

    Cześć.
    Wracając do tematu... Pare dni znowu pojeździłem bez problemów ale zauważyłem jedną rzecz. Mianowicie problem z oporem pedału gazu pojawia się w określonych momentach np. podczas zmiany biegu, zaraz po przejściu z niższego na wyższy i utrzymuje się tak przez dłuższy czas. Czasami dzień a czasami tydzień. Z mojego odczucia ma to związek z elektryką. To po prostu loteria. Idąc rano na parking zastanawiam się czy dzisiaj będzie dobrze czy zle. Dodam że samochód przyspiesza normalnie, tylko gaz nie jest taki czuły(nie idzie równo z obrotomierzem) i ciężej go wyczuć czyt. dodaje więcej gazu.
    Odniosłem zarazem wrażenie jakby skrzynia przerzucała czasami dwa biegi wyzej tzn z 2ki wskakuje 3ka i po sek jakby 4ka i wtedy wjezdza problem z pedałem. Jeżdżę w automacie więc to tylko moje odczucie ale potwierdzenia nie mam.
    Piszę do was bo wiem że większość z was lepiej sie zna niż niektórzy mechanicy ,a zła diagnoza to największy wróg portfela:)

    MOD:

    Proszę edytuj posty
    BMW - BÓG MNIE WYSŁUCHAŁ
    E38 730D 99/00
    SCHWARZ METALIC

  6. #6
    Więc jeśli pedał gazu żle "odczytuje" Twoje zamiary to nic innego nie pomoże jak diagnostyka.

    Trzeba się podłączyć i dokładnie poczytać jakie informacje krąża po samochodzie. Może to pedał się wysłużył może coś innego. Bez diagnostyki nic się nie da powiedzieć
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •