Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Wątek: Zużycie amortyzatorów EDC w e65.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    140
    BMW
    320dT E91, było 745i E65 x2
    Skąd
    Oświęcim

    Zużycie amortyzatorów EDC w e65.

    Witam!

    Mam problem z weryfikacją, czy moje amorki EDC nadają się do wymiany. Chciałbym na wiosne wymienić zawieszenie w aucie. Amorki to nietania sprawa, tak więc nie chce w to wchodzić jeśli nie ma takiej potrzeby.

    Czy na diagnostyce sprawdzą mi bez problemu amorki EDC? Czy są jakieś inne sposoby weryfikacji czy też okresla się przebieg po jakim powinny być wymienione?

    Pozdrawiam
    Zodiac
    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 24-07-2011 o 21:37

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    139
    BMW
    było e38 740iA M60B40
    Skąd
    Malechowo
    na sprawdzeniu tych amorków z EDC sie nie znam, ale jak cos to bylem dzis u goscia pod Słupskiem, Ktory regeneruje i ulepsza amorki.Zabezpiecza oslony, wymienia na dobrej jakosci materiały, tloczyska i jeszcze cos tam wstawia dodatkowo ze zywotnosc ponoc takich zwieksza sie 2-3krotnie za polowe ceny.Sam sobie je zregeneruje u niego i zobaczymy jak to naprawde wyglada.Robi tylko amortyzatory i troche pytan mu zadalem i widac ze ma pojecie.Jak cos bede juz wiedział to zaloze osobny temat jak to wyszło.
    ...ther's no better way to flyy...

  3. #3
    MichałV8 - pisz śmiało jak Twoje obserwacje

    Co więcej - pogadaj z gościem że masz w zanadrzu więcej 7er z amorami EDC i możesz ich do niego przysłać jak robota będzie OK ;)

    EDC jeździ sporo po Polsce :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    140
    BMW
    320dT E91, było 745i E65 x2
    Skąd
    Oświęcim
    Ja slyszalem o firmie ktora je regeneruje w Polsce (Gdansk czy okolice), tylko jak slysze slowo 'regeneracja' to mnie odpycha od razu. Niemniej wczoraj sprawdzalem i po max znizkach musze dac za komplet 10k pln.

    Nie wiem tylko jak je sprawdzic. W poprzedniej 7 mialem zwykle, sprawnosc kolo 70% obu, ale jak wymienilem na nowe to auto od razu inaczej jezdzilo. Tylko tam byly zwykle i zabieg wymiany to 1/3 kosztu EDC.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    139
    BMW
    było e38 740iA M60B40
    Skąd
    Malechowo
    zapomniałem dodac ze EDC ja osobiscie nie mam w swoim aucie ale gosciu mowił ze z tym niby tez nie ma problemu zeby je zregenerwoac i usprawnic tyle ze bedzie to drozsze od zwykłych.Własciwie on mowił ze to nie tyle jest regeneracja tylko bardziej usprawnianie ich i uszczelnianie dodatkowo, nazwałbym to ,,tuningiem usprawnieniowym" hehe.bede cos wiedział to dam cyne. Wszystko z nowych czesci, polowe plastików wywala i wstawia metalowe elementy, lepszy olej leje itd. itp .Tez sceptycznie bardzo podchodziłem do regeneracji.Ale nie zaryzykuje to nie bede wiedział.Sprawdze najpierw u kuzyna w Land Cruiser jak u niego to wyjdzie.I jak bedzie wszystko git do dam wszystkim o tym znac.Gosciu robi to sam , robi tylko amorki i wyglada na uczciwego i rzetelnego, bo powiedział ze czasami moze mu to dłuzej zejsc troszcze o dzien, dwa i ze nie lubi wracac do tej samej roboty 2 razy.No zobaczymy ile jego słowa sa warte.Pozdrawiam
    Ponoc daje gwarancje na swoja robote.
    ...ther's no better way to flyy...

  6. #6
    Wygląda uczciwie - przynajmniej z tego co piszesz :)

    Relacja wskazana ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  7. #7
    Vip Vip Awatar wisior
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1,296
    BMW
    BMW E61 525ia
    Skąd
    Gdańsk
    mam takie pytanie bo od jakiegoś czsu zastanawiam się nad zakupem e65/66 czy wszystkie mają te amorki z EDC czy są jakieś wersje bez tego cuda techniki ?

  8. #8
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,298
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Oczwiscie ze sa takie wersje.
    Najlatwiej sprawdzic po VIN-e,lub wchodzac w I-Driva i tam w ustawienia i zobaczyc czy jest opcja EDC
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    140
    BMW
    320dT E91, było 745i E65 x2
    Skąd
    Oświęcim
    Wczoraj troche poczytałem i zgłebiłem temat EDC. Z technicznego punktu widzenia są to siłowniki gazowe o zmiennej charakterystyce tłumienia (sądziłęm że są to amorki olejowe wcześniej, nieważne).

    Kwestia - jak sprawdzic ich stan i jak okreslic czy sa zuzyte pozostaje ciągle otwarta.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Jurij
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    257
    BMW
    Ex. e32 740iL 92, jest e32 735iL 89
    Skąd
    Olsztyn, Geldermalsen NL
    Co do firmy w Gdańsku to Nagengast. Prawdopodobnie najlepsza firma zajmująca się zawieszeniem w północnej części Polski.

    Co do sprawdzenia to ja bym udał się do właśnie takiego wyspecjalizowanego warsztatu i tyle.

    Najpierw jednak postaraj się wyssać max wiedzy z internetu. Czasem i to wystarczy :)

    Amortyzatory NIVO jak są zużyte to wylewają... Jak nie ciekną to jest ok. Nie wiem jak dokładnie jest w przypadku amorka (siłownika) z EDC.

    Co do regeneracji to nie taki diabeł straszny. Tak jak napisał kolega z góry... Czasem regeneracja to usprawnienie.

    Pozdrawiam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •