Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42

Wątek: Zużycie amortyzatorów EDC w e65.

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    ja właśnie dziś zamawiam bo uwaliłem jedną sztukę, koszt nowego w serwisie ori z EDC to...od 3700 zł. Był jeden na Aledrogo, jakiś 7 letni za 1200 zł :D
    Tylnie są dużo tańsze
    Ostatnio edytowane przez Bezi ; 19-03-2012 o 13:51

  2. #22
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    16
    BMW
    e65
    Skąd
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez HubertB Zobacz posta
    Do dupy! Może z 5000km było lepiej. Potem znowu zaczęła sie bujać a teraz są stuki. Zastanawiam się co dalej. Są jeszcze na gwarancji więc mogę odesłać do poprawki. Waham się bo tyły też muszę zrobić, a zacząłem wątpic w skuteczność tej regeneracji. Może lepiej wymienić całość na nowe zwykłe bez EDC. Nie wiem tylko czy to technicznie jest proste (możliwe) i czy da się potem edc z i-drive wykasować aby komp blędów nie wyrzucał po każdym odpaleniu auta. Przerabiał może ktoś edc na zwykłe?
    Witam,
    A były założone nowe osłony i odpowiednio "zapięte" ? Zdarzało się że amortyzatory do nas wracały z powodu zapiaszczenia uszczelniacza. Dużo "mechaników" nie zwraca na to uwagi, a osłonę trzeba wymienić (stara zaolejona się nie nadaje) i odpowiednio ją założyć (zapiąć na dole i u góry). Od dłuższego czasu dokładamy nową osłonę do regeneracji i prosimy klientów aby przysyłali całe kolumny ze sprężynami - problem już nie występuje, śmiało dajemy 2 lata gwarancji.

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    151
    BMW
    bmw 745 e65
    Skąd
    Nowa Sól
    pytanie na temat czy ktoś wywalał edc na zwykłe ................. BMW E65 i jak ma się do tego dynamic drive ??? bo wole założyć juz zwykłe zawieszenie i wykodować tylko czy może być dynamic bez edc ewentualnie pytanie do posiadaczy e65 z DD czy ma ktoś bez edc ???

  4. #24
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Nie wiem z którego roku masz auto, ale jeśli przed liftingiem, to powinno być łatwiej, ponieważ DD i EDC to były dwie oddzielne opcje wyposażenia, stąd usuwając amortyzatory EDC możesz wykodować z klucza FA opcję tylko za to odpowiedzialną. W polifcie natomiast DD i EDC wchodziły w skład opcji Adaptive Drive Suspension i tutaj wykodować z klucza FA samego EDC się nie da. Ale może można jakoś NCSem sam sterownik od EDC wyłączyć. Trzeba tu porady kogoś bardziej w temacie obeznanego.

  5. #25
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,441
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Adaptive Drive Suspension w przedliftach też było. Technicznie DD bez EDC jest w stanie "żyć" samodzielnie. Jeżeli chodzi o kodowanie, to może być potrzebny spec od tego, bo może to być trochę bardziej skomplikowane niż "wyłącz ADS, włącz DD".

    Nie myślałeś nad regeneracją tych co masz, zamiast bawić się w przeszczepy? Koszt wyjdzie podobny, ale przynajmniej nie stracisz na wartości auta. Ja do takich spraw na oku mam "Nagengast Gdańsk". Ktoś nawet chyba ich tu polecał.

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    151
    BMW
    bmw 745 e65
    Skąd
    Nowa Sól

    Post

    Cytat Zamieszczone przez lukasz740 Zobacz posta
    Nie wiem z którego roku masz auto, ale jeśli przed liftingiem, to powinno być łatwiej, ponieważ DD i EDC to były dwie oddzielne opcje wyposażenia, stąd usuwając amortyzatory EDC możesz wykodować z klucza FA opcję tylko za to odpowiedzialną. W polifcie natomiast DD i EDC wchodziły w skład opcji Adaptive Drive Suspension i tutaj wykodować z klucza FA samego EDC się nie da. Ale może można jakoś NCSem sam sterownik od EDC wyłączyć. Trzeba tu porady kogoś bardziej w temacie obeznanego.
    dzieki 3 osoba mi potwierdziła tzn TY . wiec wypierdzielam z tym edc choć nie ukrywam szkoda ale zakup nowego odpada / regeneracja to tez jakieś 3000 pln i nie każdy poleca ............

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    151
    BMW
    bmw 745 e65
    Skąd
    Nowa Sól
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Adaptive Drive Suspension w przedliftach też było. Technicznie DD bez EDC jest w stanie "żyć" samodzielnie. Jeżeli chodzi o kodowanie, to może być potrzebny spec od tego, bo może to być trochę bardziej skomplikowane niż "wyłącz ADS, włącz DD".

    Nie myślałeś nad regeneracją tych co masz, zamiast bawić się w przeszczepy? Koszt wyjdzie podobny, ale przynajmniej nie stracisz na wartości auta. Ja do takich spraw na oku mam "Nagengast Gdańsk". Ktoś nawet chyba ich tu polecał.
    1200 za sztuke ja mam 4 fabryczne z 2001 roku auto 290 tyś z czego ja po kraju 60 wiec amortyzacja juz zero a 5000 tys dac za regeneracje to przesada a opinie są różne

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar wm10589
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    283
    BMW
    Było E65 750i jest Dodge Grand Caravan 3.6
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    DD bez EDC może być bo ja mam tak fabrycznie

  9. #29
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    W przedliftach DD i EDC można było zamawiać osobno.

    W liftach tylko razem jako adaptive drive lub sportowe zawieszenie (sportlich abgestimmtes Fahrwerk) czyli krotsze sprezyny, inne niz seria amortyzatory + DD.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    151
    BMW
    bmw 745 e65
    Skąd
    Nowa Sól

    Post

    Cytat Zamieszczone przez wm10589 Zobacz posta
    DD bez EDC może być bo ja mam tak fabrycznie
    no i to jest konkret

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •