Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45

Wątek: [ pozostale] Oznaczenia szyby przedniej Klimakomfort

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    201
    BMW
    740i M62
    Skąd
    Warszawa

    [ pozostale] Oznaczenia szyby przedniej Klimakomfort

    Witam

    Posiadam szybę przednią do BMW E38. Chciałbym przełożyć ją do swojego auta, tylko zależy mi na szybie solar - klimatyzacji komfort i tutaj mam pytanie czy z oznaczeń nadrukowanych na szybie można sprawdzić coś ? Może to pytanie do Grega, bo wiem, że on takową posiada i można by porównać oznaczenia. Ogólnie szyba pochodzi z auta z opcją oszklenie izolacyjne, ale w 2006 roku była wymieniana na oryginał w ASO, tylko pytanie jaką założyli ?
    Oto oznaczenia szyby:
    BMW
    // SAINT GOBAIN
    SEKURIT
    E8 w kółku (homologacja)
    ((( w owalnym kółku ???????????????????, nigdy tego nie widziałem
    43R 002025
    DOT617 M502 AS1
    E000234

    Pozdrawiam

  2. #2
    Nie wiem jak po oznaczeniu poznać, ale na pewno zrobisz to po kolorze. Szyby z opcją klimakomfort są fioletowe.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  3. #3
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Cytat Zamieszczone przez Jey
    Nie wiem jak po oznaczeniu poznać, ale na pewno zrobisz to po kolorze. Szyby z opcją klimakomfort są fioletowe.
    Ogolnie to wlasnie tak jak pisal Jey. Mieni sie pod katem na fioletowo. Oryginalnej z aso nie mam, zakladalem Pilinktona. Jutro przeczytam (zrobie fotke) oznaczenia.
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    201
    BMW
    740i M62
    Skąd
    Warszawa
    OK. A ile kosztuje pilkingtona ? bo wiem że BMW oryginał kosztuje 2900 zł.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    201
    BMW
    740i M62
    Skąd
    Warszawa
    A czy przypadkiem numer z ETK nie jest nadrukowany na mocowaniu sensora deszczu ?

  6. #6
    Cytat Zamieszczone przez Marcin_BMW
    OK. A ile kosztuje pilkingtona ? bo wiem że BMW oryginał kosztuje 2900 zł.
    Ja wymieniałem u siebie przednią szybę w pełnej opcji (czujniki, podgrzewanie, zielony pasek) bez klimakomfort i mi powiedzieli za nią 2900zł. Z tego co wiem to klimakomfort jest sporo droższa. Może ktoś w ASO był niedouczony. Bo jak się dowiadywałem o cenę mojej, to mi próbowali wmówić ze w E38 w ogóle nie było podgrzewania wycieraczek. Nawet jak im podałem vin, to twierdzili, że to niemożliwe żebym taką miał... :|
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    201
    BMW
    740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Z tego co wiem to każda E38 miała podgrzewane wycieraczki, przez co w ETK oni tego nie rozdzielają czyli można tylko kupić z podgrzewaniem wycieraczek. Co do szyby, to w full opcji poza klima komfort kosztuje 2000 zł, a z klima komfort 2900 zł i występuje wtedy ze wszystkim tzn. jak masz klima komfort to również musisz mieć sensor deszczu itd.

    Pozdrawiam

  8. #8
    Cytat Zamieszczone przez Marcin_BMW
    Z tego co wiem to każda E38 miała podgrzewane wycieraczki, przez co w ETK oni tego nie rozdzielają czyli można tylko kupić z podgrzewaniem wycieraczek. Co do szyby, to w full opcji poza klima komfort kosztuje 2000 zł, a z klima komfort 2900 zł i występuje wtedy ze wszystkim tzn. jak masz klima komfort to również musisz mieć sensor deszczu itd.

    Pozdrawiam
    Nie chcę się kłócić, bo 100% pewności nie mam, ale wydaje mi się że podstawowa szyba do E38 była po prostu zwykłą szybą jak w każdym innym aucie. I wszystkie dodatki, w tym podgrzewanie były opcją. Co do cen to też fajna rozbieżność :] Mi powiedzieli 2900+ wymiana coś koło 700. A z tego co pamiętam, to ktoś kiedyś na forum podawał, że w DE szyba klimakomfort kosztuje ponad 2 tyś euro. Nawet się śmialiśmy, że jak ktoś ma auto z początku produkcji powiedzmy o wartości 20tyś zł, to komplet szyb klimakomfort przewyższyłby wartość auta
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez Jey
    próbowali wmówić ze w E38 w ogóle nie było podgrzewania wycieraczek. Nawet jak im podałem vin, to twierdzili, że to niemożliwe żebym taką miał... :|
    Mistrzostwo swiata :?
    Ciekawe gdzie się szkolili :??? 'w Skodzie' :hihi:
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  10. #10
    Myślę że jakby się szkolili w Skodzie to mieli by i tak większe pojęcie o BMW :] U Misiaka jeszcze da się coś załatwić, ale z M-cars (salon/serwis/części) mam same negatywne doświadczenia, a byłem tam nie raz. Trochę przykre, że taka marka ma w dalszym ciągu obsługę na tak żenującym poziomie... :/
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •