Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: m30b30, benzyna w oleju

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    23
    BMW
    e32 750i
    Skąd
    Zielona Góra

    m30b30, benzyna w oleju

    witam, posiadam 730i m30b30. dość leciwa babunia i przebieg ok. 320000. od 5 lat zagazowana ale nie sekwencja. otóż mam dość duży problem, auto stoi w krakowie,bo tu się uczę i nie mam za bardzo tu pola manewru jeśli chodzi o naprawę i kontakty. problem jest taki:
    przyjechałem nią tu i było wszystko okej. tzn nie do końca, bo paliła na gazie a na benzynie przerywała, stawiałem na kable WN i miałem je na dniach zamawiać. jednak któregoś dnia wsiadam i chcę odpalić na benzynie(wczesniej odpalała ale przerywała) i nie chce zapalić. kręci silnikiem, ale nic nie załapuje, z wydechu czuć czystą benzynę.wykręciłem świece i nie było iskry na żadnej ale wtryskiwacze dawału więc była cała zalana. miałem sesję na uczelni i egzaminy więc nic nie mogłem zrobić. stała tak zalana około 3 doby. zamówiłem kable bremi wyczyściłem kopułkę i palec i złożyłem kable z impulsatorem. świece nowe ngk. iskra była taka że hoho- myślę - wszystko będzie git. wszystko podkładałem i na benzynie w ogóle nie odpala,nawet nie załapuje. na gazie zapaliła. wykręciłem znowu świece i ikra jest tylko na moich oczach podczas kręcenia silnikiem przy wykręconych świecach psikały 3ostatnie wtryskiwacze po dwóch sekundach tylko 2ostatnie a potem jeden ostatni i w końcu żadne wtryskiwacz nie działał. na gazie pali. myślę - tak: mam nową pompę, wtryskiwacze przed wymiana kabli WN dawały wszystkie, bena jest, PEWNIE EMULATOR OD GAZU, postanowiłem następnego dnia wrócić do Zielonej Góry do domu na samym gazie i tam jechać do gazowników z tym emulatorem. wsiadam rano, ale że zawsze sprawdzam olej przed dłuższą trasą tak zrobiłem i wtedy, wyciągam bagnet a tam olej rzadki jak woda i czuć benzynę. I teraz pytanie: stało się to jak auto stało, więc raczej nie możliwe żeby była pęknięta głowica, nie możliwe też żeby strzeliła uszczelka pod głowicą, bo przecież do Krakowa dojechałem i wszystko było okej z olejem i temp silnika. Teraz główne pytanie: czy możliwe jest,że jak stała tak zalana benzyna przez kilka dób to benzyna spłynęła z cylindrów do miski olejowej przez pierścienie??? nie wiem jaka jest kompresja bo jeszcze nie mierzyłem,bo jeśli jest bardzo słaba na którymś cylindrze to możliwe,że pierścieni już prawie nie ma, wie ktoś jaka powinna być kompresja na baniakach>???? proszę podajcie mi. zamierzam teraz zmierzyć kompresję, zaciągnąć ją na wymianę oleju i pojeździć troszkę na gazie i zobaczyć co się będzie działo z tym olejem. boję się tak jechać na rympał tyle kilometrów do ZG bo jak mi się silnik zatrze to będzie cześć. bardzo proszę o wypowiedzenia się na ten temat i doradzenie czegoś. wiem,że te silniki nie lubią ogólnie zwykłego gazu,ale w tej bemce akurat tylko taki mogłem zainstalować wtedy. pozdrawiam i czekam na odzew
    ..bo prowadzenie auta jest jak język chiński-jednego i drugiego uczysz się całe życie..

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    69
    a sprawdzałeś regulator paliwa, jak przepuszcza benzynę to wtryskiwacze nie otrzymają takiej dawki jakie powinny dostać i rano auto nie zapali, poza tym czy pompa paliwa daje takie ciśnienie jakie powinno, czy wymieniałeś filtr paliwa oraz wiem że błahe pytanie ale czy masz benzynę w baku wystarczającą ilość. co doy benzyny w oleju , wymień olej przynajmniej dwa razy aby wypłukał całą bene z kanałów i zmierz komprsje, to da ci odpowiedz na wszystkie pytania i pomoże ci podjąc dalsze kroki, życze ci abys nie miał niespodzianek z silnikiem, ja miałem problem zaworami czyli brak luzu na zaworach.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    23
    BMW
    e32 750i
    Skąd
    Zielona Góra
    filtr był wymieniony miesiac temu. benzyny jeszcze doleję dla pewności wleję jej 25litrów. a powiedz mi kolego jak sprawdzić najlepiej ten regulator?? i proszę o informację jaka powinna być ta kompresja na każdym cylindrze. pozdrawiam i dziękuję
    ..bo prowadzenie auta jest jak język chiński-jednego i drugiego uczysz się całe życie..

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    69
    regulatora nie sprawdzisz, ja mam ten problem że muszę długo kręcić na Benie aby zapaliła ale to z tytułu regulatora który nie trzyma ciśnienia na listwie, musisz kogoś poprosić z Krakowa a jest ich wielu na forum aby pomogli ci albo na podmiankę założyć inny regulator.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Fabryczna kompresja 9.0.
    Czarne e32 w benzynie!


  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    23
    BMW
    e32 750i
    Skąd
    Zielona Góra
    dziekuję
    ..bo prowadzenie auta jest jak język chiński-jednego i drugiego uczysz się całe życie..

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    258
    BMW
    E34,E60,E92 :)
    Skąd
    RZ/DW
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    Fabryczna kompresja 9.0.
    Mówisz o stopniu czy o ciśnieniu ?
    E12 525 79' było....
    E32 735i manual 91' - ***** w crahstescie...
    E39 540i manual 96' było...

    E60 530iA 03'

    ...E34 S38B38 :)
    ...E92 S65B40 :)

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez ciah
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    Fabryczna kompresja 9.0.
    Mówisz o stopniu czy o ciśnieniu ?
    O stopniu. Poziom ciśnienia jak ktoś ma ksiazkową daną to chetnie poznam, bo rozbiezności są spore.

    Obwstawiam 10 atmosfer, chociaz podobno wersje z katalizatorem i bez sie roznią, rocznikowo w M30 tez pewnie bedzie kilka zmian.
    Czarne e32 w benzynie!


  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    258
    BMW
    E34,E60,E92 :)
    Skąd
    RZ/DW
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    Cytat Zamieszczone przez ciah
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    Fabryczna kompresja 9.0.
    Mówisz o stopniu czy o ciśnieniu ?
    O stopniu. Poziom ciśnienia jak ktoś ma ksiazkową daną to chetnie poznam, bo rozbiezności są spore.

    Obwstawiam 10 atmosfer, chociaz podobno wersje z katalizatorem i bez sie roznią, rocznikowo w M30 tez pewnie bedzie kilka zmian.
    Też chętnie poznam fabryczną kompresję dla M30 dla wersji z katem lub bez.
    Dla przykładu moje B35 werjsa 9,0:1 (kat) - 11,9-12 Bar na wszystkich.
    Więc domyślam się że takie 10 Bar dla m30 z kompresją 9,0 lub 9,2 to minimum... ?
    E12 525 79' było....
    E32 735i manual 91' - ***** w crahstescie...
    E39 540i manual 96' było...

    E60 530iA 03'

    ...E34 S38B38 :)
    ...E92 S65B40 :)

  10. #10
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    witka
    Parę dni temu sprawdzałem w swojej kompresję ,jest od 10,5 - 11,5 ,a co do książkowej to masz tu http://bmwe32.masscom.net/johan/information/info.html
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •