Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: problem z check coolant level

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    32

    problem z check coolant level

    witam mam problem z komunikatem check coolant level a mianowicie sprawa wygląda tak na miescie jest ok. ale po dłuższej jezdzie w trasie tak po 50-60 km jak sie jedzie powyżej 120 przez dłuższy czas zapala sie ten komunikat chłodnice założyłem przed wczoraj nową jakiś tam niemiecki zamiennik za 460zl wycieku już niema komunikat uspokoił sie troche ale dzisiaj znów wyskoczył prosze o pomoc/ może jest uszkodzony ten czujnik bo przy wymianie chłodnicy wyjełem go i był jakiś taki zamulony albo układ jest jakiś zapowietrzony albo coś dokladniej wygląda to tak że jak już sie zapali zgasze auto zapale ponownie to już go niema ale po przejechaniu kolejnych 40 50km na trasie zapali sie znów i to jest denerwujące może miał ktoś taki przypadek?

  2. #2
    Temat był przerabiany niejednokrotnie

    Poszukaj kolego na forum tematów odpowietrzania układu - powinienes znaleźć sporo tematów

    dodatkowe ważne elementy to korek chłodnicy i pompa wodna. Do 2.8 nie sa drogie ;)

    Powodzenia
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Cychol
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    751
    BMW
    R 1200 RT
    Skąd
    się biorą dzieci?
    no i jeszcze jedna ważna sprawa, czy tylko pojawia się komunikat? czy faktycznie ubywa płynu?

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    32
    faktycznie ubywa plynu nie kopci na biało

    ------------

    pompa nowa tylko korek został do wymienienia ale nie wydaje mi sie zeby była to jego wina

    MOD: Kolego, edytuj posty.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    202
    BMW
    E38 740iA 97r
    Skąd
    WSC
    Z tym korkiem to kolego byś się zdziwił, ja w serwisie kupowałem i dopiero za 3 razem wszystko się uspokoiło. A miałem tak samo jak u Ciebie.

  6. #6
    Vip Vip Awatar Cichy
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    887
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznan
    A jezli koledze płynu ubywa to nie znaczy ze ma walnięta uszczelke pod glowica?? Tylko czemu nie dymi?
    Impossible is nothing

    Żyć szybko, umierać młodo

  7. #7
    Cytat Zamieszczone przez Cichy
    jezli koledze płynu ubywa to nie znaczy ze ma walnięta uszczelke pod glowica??
    Nie - to wcale nie wskazuje na głowicę

    Jest jeszcze mnóstwo innych przyczyn wycieków oraz zabiegów żeby taka diagnozę postawić
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  8. #8
    Vip Vip Awatar Cichy
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    887
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznan
    No ok rozumiem ciebie S7 tylko złozny, ze korek szczelny, nigdzie nie ma wycieków, czujnik działa, nie dymi na biało, a płyn ucieka?? to co sie dzieje z tym płynem?
    Impossible is nothing

    Żyć szybko, umierać młodo

  9. #9
    A wykręć świece, oblookaj jak wyglądają, napompuj na zimno pompką 2 bary w chłodnicę (benzyna!!) i poobserwuj co się dzieje

    Samochód ma LPG?

    Nie paruje wewnątrz?

    No i ile tego płynu ubywa?
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    139
    BMW
    było e38 740iA M60B40
    Skąd
    Malechowo
    ja miałem peknieta obudowe termostatu i dopiero jak naciskałem waz to zauwazylem wyciek,Przy normalnej jezdzie ,gdy zgasiłem silnik i zajzalem pod maske nie widzialem płynu, bo zdazył mi wyparowc. Jednak dodajac gazu i naciskajac wąz doszedlem do wycieku.Pekniecia golym okiem nigdzie nie widzialem ,a jednak.....
    ...ther's no better way to flyy...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •