Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Obieg oleju M60B40

  1. #1
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1

    Obieg oleju M60B40

    http://www.realoem.com/bmw/showparts...90&hg=11&fg=30

    Olej ciekł mi od zawsze spod auta, ale miejsca nigdy nie udało się dokładnie zlokalizować, po części spowodowane to było "wspaniałym" dojściem do wszystkiego pod maską (kto widział B40 ten rozumie :) ). Ostatnio mój 1. (czyt: lepszy i od napraw głównych - droższy) mechanik stwierdził, że to cieknie spod podstawy filtra oleju. Jako, że w trakcie zimy stulecia padł mi aku, a ładowanie też już było słabe zacząłem od alternatora. Pojechałem do mojego 2. (czyt: mniej doświadczonego i od napraw bieżących - tańszy) mechanika coby mi wymontował alternator celem naprawy we Wrocławiu (przy okazji polecam - Elelktromechanika na Jedności Narodowej chyba 161 - fachowo, błyskawicznie i w dodatku tanio). 2. mechanik wymontował alter i na wierzch wylazły przewody wysokiego ciśnienie prowadzące do filtra oleju. Jeden z nich (nr 5 na linku) jest bardzo mokry i kolega powiedział, że prawdopodobną przyczyną jest wywalony O-ring (nr 7). Jednak, jeśli to nie będzie O-ring to być może przepuszcza wąż. No i po tym bajecznym wstępie chciałbym zadać pytania:

    1. Czy ktoś już miał podobne problemy?
    2. Czy wymiana O-ringa wystarczyła?
    3. Czy można założyć nieoryginalny wąż WyCi? (znam kilka miejsc gdzie zakuwają węże na wymiar)
    4. Może jakieś inne sugestie...

    W oczekiwaniu na odpowiedzi pozdrawiam - Irek

  2. #2
    Ja bym wymontował wąż i obejrzał dokładnie.

    To zbrojona bestia i nie słyszałem jeszcze żeby puścił.

    Załóż nowe O-ringi i powinno być po sprawie
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    323
    BMW
    745iLi320i
    Skąd
    Murowana Goślina
    kup 4x część 7, wyczyść wszystko, poogladaj węże. Zmontuj i zaglądaj regularnie co sie będzie działo. Zakłądam, że nic tam luźne nie jest. :]

    Jeśli cieknie olej na ziemie, to musi trochę go wylatywać. U mnie mieściło się w osłonie silnika jakieś 2 l oleju... :D (ale to stara sprawa)

  4. #4
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    OK. O-ringi wymienione. U mnie na osłonie silnika też trochę było ale takiego wymieszanego z brudem. Więcej oleju było na bloku i alternatorze. Profilaktycznie poprosiłem o umycie silnika. Może dzięki temu jak będzie się coś działo łatwiej będzie zlokalizować przyczynę.

    Dzięki za podpowiedzi ;)

  5. #5
    Silniczek wymyty O-ringi nowe to pozostaje nic innego jak obserwować i jeździć :)

    Powinno byc dobrze
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •