Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Wielki problem z silnikiem m60b40

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    151
    BMW
    E32 740i
    Skąd
    Cieszyn

    Wielki problem z silnikiem m60b40

    Witam,
    auto postało przez zimę na parkingu bo nie miałem zbytnio funduszy żeby z nim robić, wcześniej silnik pracował na 6-7 cylindrów ale dobrze wchodził na obroty i nie falował. Teraz przyszła odwilż, odpaliłem auto ale silnik pracował okropnie :? Coś strasznie tłucze, klekot przypomina diesla, im większe obroty tym głośniej wali, nie gazowałem zbytnio, tak do 2-3k obrotów i tłukło okropnie. Zostawiłem go żeby sobie trochę pochodził na jałowych obrotach to po chwili obroty bardzo mocno spadły tak ze zdawało się, że zdechnie po czym gwałtownie mocno wzrosły i znowu spadły do normalnego poziomu. Czy to ma jakiś związek ze smarowaniem? Klekot nie przeszedł po kilku minutach pracy silnika. Dodam jeszcze tylko, że akumulator mam bardzo słaby, padł od tego stania na mrozach.

    Jeszcze mam jedno pytanko, jak zdemontować tylną kanapę? Szukałem na forum ale czego bym nie wpisał wyszukiwarka mi znajduje 15 stron tematów w ogóle nie powiązanych z zapytaniem.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Kanapę pociągnij mocno do góry i schodzi bez problemu.

    Aku to raczej nie jest bo nic do tego nie ma...

    Ja bym zmienił olej na początek.Najtańsze wyjście a pomóc może...(ew do oleju świece bym wymienił)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    367
    BMW
    BMW 730i '89
    Skąd
    Warszawa
    Hej kolego! Kanapę demontujesz bardzo prosto - wystarczy poderwać energicznie do góry siedzisko łapiąc za brzeg na narożniku od spodu, a samo wyskoczy w zaczepów. Co do pracy silnika się nie wypowiem, bo trudno to ocenić bez posłuchania.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Jurij
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    257
    BMW
    Ex. e32 740iL 92, jest e32 735iL 89
    Skąd
    Olsztyn, Geldermalsen NL
    Klekotać może, bo się zastał po prostu...

    Jak zacznie pracować dłużej to powinno ustać. Ew. wymienić olej bo może jest już za stary albo nie odpowiedni :) Dobrze sprawdzić jaki masz olej albo może wiesz jaki zalałeś.

    Ja mam taki sam silnik... Też mi delikatnie klekocze ale przypuszczam, że to wina oleju.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    151
    BMW
    E32 740i
    Skąd
    Cieszyn
    Właśnie w najbliższym czasie zamierzam wymienić świece, termostat i olej. Tylko z olejem jest taki problem, że nie wiem jaki był zalany, a poprzedni właściciel nie pamięta. Wymiana była robiona 2 lata 10 tyś. km temu. Wlałbym syntetyk ale pewnie oni wlali coś gorszego, więc optymalnym wyjściem chyba byłby dobry półsyntetyk. Da się jakoś sprawdzić jaki olej jest wlany?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Jurij
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    257
    BMW
    Ex. e32 740iL 92, jest e32 735iL 89
    Skąd
    Olsztyn, Geldermalsen NL
    Tematów z olejami jest tutaj masa... Nawet teraz jeden jest aktywny. Poszukaj trochę a dowiesz się wszystkiego co byś chciał wiedzieć na temat oleju do swojego auta. Ja mam taki sam silnik i zalewam go jutro 0W40 castrol edge. Jak zauważę, że ubywa oleju to przejdę z powrotem na jakiś dobry półsyntetyk... Pewnie Castrola :)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    151
    BMW
    E32 740i
    Skąd
    Cieszyn
    Dzięki za odpowiedzi, poczytałem trochę o tych olejach na forum i trochę mi to namieszało w głowie, jednak zdecyduję się zalać castrola 0w40 skoro castrol i bmw tak zaleca, jak coś się będzie działo to się wleje półsyntetyk i już. Dzisiaj auto znowu odpaliłem i silnik już nie klekotał tylko cichutko pracował, co prawda dalej trochę faluje ale to pewnie wina tych świec albo cewek, mam wrażenie jakby czasem zapalały wszystkie cylindry i stąd te skoki obrotów.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •