Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Serwis skrzyń automatycznych POZNAŃ

  1. #1
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno

    Serwis skrzyń automatycznych POZNAŃ

    Witam.
    Często pada pytanie gdzie wymieniać olej w automatycznych skrzyniach.
    Znalazłem ten serwis w Poznaniu a ściślej w Baranowie:
    http://lktec.pl/kontakt.html

    Powiedzieli mi, że oczywiście serwisują skrzynie i wymiana oleju z filtrem w skrzyni 5HP24 (730d) kosztuje 400zł!!
    Oleje Esso a filtr... no właśnie filtr made in Taiwan. Spytałem czy można założyć Mann(?), odpowiedzieli mi, że nie ma problemu za dopłatą.

    Mam do Was pytania:
    Czy ktoś u nich serwisuje skrzynie?
    Jak to wygląda w praktyce?
    Na prawdę robią to jak się należy?
    Jeżeli nikt jeszcze u nich nie robił to może podjedzie i ich zasypie pytaniami? :)

    A może macie inne firmy serwisujące skrzynie ZF a najlepiej bliżej Leszna :D sam szukałem i długo googlowałem i nic z tego, jak już to tylko naprawa i tylko ciężarowe...
    Okazało się, że znalezienie w WLKP dobrego serwisu nie jest proste i nie każde miasto posiada taką firmę :/
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Coboss czy temat nie powinien być w tym dziale Tak dla porządku ;)
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    http://www.asbpalka.eu/ Troszke dalej jak do Poznania ale ogólnie polecam gościa - miałem coprawda nieprzyjemnosć robić u niego coś przy mojej skrzyni w E65 ale za to przyjemnie jest teraz po naprawie :) Robił znajomym skrzynie i też nikt nie narzekał...

  4. #4
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez Supermen
    Coboss czy temat nie powinien być w tym dziale Tak dla porządku ;)
    :) Nawet nie wiedziałem, że jest taki dział ;D

    Cytat Zamieszczone przez Aldik
    http://www.asbpalka.eu/ Troszke dalej jak do Poznania ale ogólnie polecam gościa - miałem coprawda nieprzyjemnosć robić u niego coś przy mojej skrzyni w E65 ale za to przyjemnie jest teraz po naprawie :) Robił znajomym skrzynie i też nikt nie narzekał...
    Dziękuję za radę ale póki co moja skrzynia miewa się dobrze i chcę aby nadal tak było więc szukam serwisu, który fachowo, regularnie będzie wymieniał mi olej w skrzyni. A co jest dziwne, wiele firm które naprawiają skrzynie nie wymieniają olei w nich. :o
    No i zależy mi aby taki serwis był jak najbliżej.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    Coboss spytaj się, czy wymieniaja dynamicznie czy statycznie jak dynamicznie to raczej dobry serwis ale w tej cenie obawiam się, że statycznie filtr lepiej MANN i dobra uszczelke bo to i tak strasznie cienkie pieruństwo. Serwis oleju robi się co 60 000km wiec raz na taki czas możesz podlecieć do Poznania.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    653
    BMW
    E65 735
    Skąd
    Poznań
    chyba największy i najlepszy w wielkopolsce serwis skrzyń , wprawdzie nie należą do najtańszych ale jaka jakość taka cena :

    przykładowo , wyciagnięcie , pełny remont i montaż z powrotem ( połowa części nowych , olej też ) skrzyni 5hp30 , 4300zł .....


    http://teomotors.pl/

  7. #7
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez szpoper
    chyba największy i najlepszy w wielkopolsce serwis skrzyń , wprawdzie nie należą do najtańszych ale jaka jakość taka cena :

    przykładowo , wyciagnięcie , pełny remont i montaż z powrotem ( połowa części nowych , olej też ) skrzyni 5hp30 , 4300zł .....


    http://teomotors.pl/
    Będę dzwonił, w sumie powinni sami wydać opinię o konkurencji bo przecież do Swadzimia pojadę przez Baranowo :)

    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I
    Coboss spytaj się, czy wymieniaja dynamicznie czy statycznie jak dynamicznie to raczej dobry serwis ale w tej cenie obawiam się, że statycznie filtr lepiej MANN i dobra uszczelke bo to i tak strasznie cienkie pieruństwo. Serwis oleju robi się co 60 000km wiec raz na taki czas możesz podlecieć do Poznania.
    Może sam zadzwoń bo kurde ja sam często nie czaje co Ty gadasz ;D rozumieć nie muszę, ważne, że się Ciebie dobrze słucha ;D
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    Dynamicznie wymieni się właściwie cały olej jakieś 9 litrów a statycznie jakieś 5-6 litrów i ten stary co zostaje to jest nadal syf dobre zakłady robią to dynamicznie.

    Hahahahah dobrze wiedzieć, że jak coś gadam to tylko fajnie to wygląda heheheh :) ;D :P

    Kurde zamów olej a wymienię Ci sam tylko podnośnik załatw :P

  9. #9
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    No o to biega, że latanie samemu mija się z celem bo ni diabła nie zaoszczędzisz a nabiegasz się i na pocisz aby kupić dobry olej w ilości 7-8 litrów i resztę bzdur...
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    Eee tam olej do twojej skrzyni to jeden telefon i jest :)

    Ale ogólnie prawda człowiek się troche nalata a dużo nie zaoszczędzi.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •