Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 133

Wątek: [mechanika] M62 4.4 pytanie o olej silnikowy.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar M@rcin
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    287
    BMW
    E65 730d FL
    Skąd
    Dębica - Katowice

    [mechanika] M62 4.4 pytanie o olej silnikowy.

    Witam,
    Zwracam sie z pytaniem w imieniu kolegi. Nabył BMW co prawda tylko 540 ale...silnik ten sam co w 7er. Na forum o piątkach nie udzielono mu sensownej odpowiedzi i prosił abym Was zapytał.
    Auto kupił z przebiegiem rzekomo 180tys. Książka serwisowa do samego końca. Przyszedł czas wymiany oleju i... tu jest dylemat. Zalać taki silnik full-syntetykiem czy pół syntetykiem? Nie wiadomo co było zalane wcześniej, ale na moje oko, to raczje jakiś pełny syntetyk. Olej strasznie jest rzadki, po wyciągnięciu bagnetu normalnie potrafi spływać (tzn. inne oleje też spływają, ale jakoś wolnij... tak przynajmniej mi sie wydaje) pod deklami są jakieś "dziwne" (?) naloty/nagary. Zresztą, zobaczcie sami. Zrobiłem temu dwa zdjęcia ;)

    ^To jest normalny taki nagar? Czy raczej nie powinno go tam być?

    ^Bagnet... wygląda na jakby żadki ten olej

    Co Wy byście zrobili? Zalewać silnik jakimś "czyścicielem" a potem full syntetyk? Czy nalać pół syntetyk?

    Z góry dziękuje za odpowiedź :)

  2. #2
    Ogólnie nie wygląda źle - nakrętkę jeszcze widać ;)

    Tak poważnie to zalałbym pełnego syntetyka 0W/30, 5W/30 lub pół syntetyk ale Shell. Pięknie wymywa i kanały nie przytkaja się

    Co do syntetyka to większość markowych będzie OK :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    taki nalot na deklu w okolicy łańcucha jest całkowicie normalny - moim zdaniem wygląda to ok. Na bagnecie olej faktycznie wygląda na rzadki - przy jakiej temp było zrobione zdjęcie ?


    Jak silnik nie ma wycieków, to ja bym zalał pełnym syntetykiem - np. 5w40 (np valvoline synpower) - ale każdy inny zbliżony będzie ok.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar M@rcin
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    287
    BMW
    E65 730d FL
    Skąd
    Dębica - Katowice
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Jak silnik nie ma wycieków, to ja bym zalał pełnym syntetykiem - np. 5w40 (np valvoline synpower) - ale każdy inny zbliżony będzie ok.
    Z wierzchu nie ma widocznych wycieków... jutro wpadamy na kanał i zobaczymy co sie dzieje od spodu :)

    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    taki nalot na deklu w okolicy łańcucha jest całkowicie normalny - moim zdaniem wygląda to ok. Na bagnecie olej faktycznie wygląda na rzadki - przy jakiej temp było zrobione zdjęcie ?
    Też mu mówiłem, że nie wygląda to źle.. ale podobno w poprzednich autach (jakiś Opel, Audi) nie miał takiego czegoś, stąd jego zaniepokojenie i panika ;)

    Olej był sprawdzany na zimnym silniku. Dwa dni auto nie było odpalane i stało w garażu w temp. +/- 4*C

    Dzięki za pomoc.

    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Ogólnie nie wygląda źle - nakrętkę jeszcze widać

    Tak poważnie to zalałbym pełnego syntetyka 0W/30, 5W/30 lub pół syntetyk ale Shell. Pięknie wymywa i kanały nie przytkaja się

    Co do syntetyka to większość markowych będzie OK
    Dzięki sylwek7,

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    do silnika typu M62 z vanosem czy bez zaleca się syntetyk typu 0W-40 ja jeżdżę na Castrolu Edge Sport i jestem zadowlony z niego i to bardzo.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    29
    jezdze rowniez na tym castrolu edge sport :P to jest 10 w 60 naprawde super sprawa droga ale warto

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Leon740i
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    605
    BMW
    740iA m62b44
    Skąd
    Ząbki
    ja rowniez :D ten silnik pracuje w temp 108 stopni i moim zdaniem taki olej jest jak najbardziej wskazany

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Wg mnie 10W60 jest zdecydowanie za gesty (do normalnego silnika). Castrol też go nie zaleca do m62/tu ....


    Powiedzcie mi co wy tym 10W60 chcecie osiągnąć ?

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    nie 10W-60 bo to pół syntetyk tylko 0W-40 ma być, żeby silnik był najszybciej smarowany potrzebne to choćby do hydrauliki czy vanosa :) 10W-60 to półsyntetyk niestety :)

  10. #10
    Vip Vip Awatar dealer25
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,610
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Wałcz
    a co powiecie na Castrola 5W40??? bo ja właśnie takim zaleje silnik jak bedzie juz po remoncie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •