Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Wymiana filtra gazu?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    50
    BMW
    mm
    Skąd
    nn

    Wymiana filtra gazu?

    Witam,moglby mi ktos napisac co musze robic po kolei zeby wymienic filtr gazu?Chcialbym zrobic to samemy tylko nie wiem jak sie zabrac i czy w ogole samemu to mozna zrobic?licze na Wasza pomoc,pozdrawiam

  2. #2
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Trudno cokolwiek powiedziec jezeli nawet nie napisales jaka masz instalacje.

    Ogolnie powinienes miec dwa filtry, fazy lotnej i fazy cieklej.

    Mysle ze jezeli nie masz za bardzo pojecia o tym, podjedz lepiej do warsztatu ktory zrobi to za ciebie, jest to na pewno bezpieczniejsze rozwiazanie.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    50
    BMW
    mm
    Skąd
    nn
    no wlasnie,zapomnialem dodac,instalacje mam 2 generacji,poprzedni wlasciciel mowil mi jak to zrobic ale nie za bardzo pamietam,wiem ze trzeba zakrecic zawor na butli i potem chyba powoli odkrecac ten filterek tak zeby caly gaz,ktory jest w przewodach sie wypompowal ze tak powiem,tylko latwo sie mowi a co innego robi,boje sie zebym czegos nie sknocil i przypadkiem nie doszlo do jakiegos malego bum...moze masz racje zeby podjechac do gazownika

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    99
    zdejmij klemy z aku (ot tak na wszelki wypadek - chodzi o iskre) zakręc zawor na butli , nastepnie odkręć śrube na dole elektrozaworka i poczekaj aż zejdzie gaz , zdejmij dekielek ,wymień filterek , ot cała filozofia ;)

  5. #5
    koszt wymiany filtra fazy ciekłej to około 50 PLN w warsztacie.

    Jest sens się babrać i smrodzić ręce? a Po gazie będa śmierdzieć jakis czas ;)

    A jeśli wolisz majsterkowanie to jak najbardziej. Wszystko jest juz powyżej napisane
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #6
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Zdejmij klemę ( profilaktycznie) wyciągnij wtyczkę na elektrozaworze - wtedy odkręcasz filterek i spuszczasz gaz jak leci dłużej niż 10sec. to zakręć korek na butli ( elektrozaworek masz dłubany wtedy i nie zatrzymuje gazu).
    wymieniasz filtr , skręcasz wszystko i sprawdzasz szczelność - czyli oblewasz np. wodą albo czymś mocno lepkim co wykryje uciekający gaz na łączeniach

  7. #7
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Piszecie o zakręcaniu zaworu w butli i słusznie :) Tylko po co upuszczać ten gaz odkręcając cokolwiek? :/ Ja zakręcam zawór w butli, odpalam silnik, i czekam aż zgaśnie, lub przełączy na benzynę (w zależności od instalacji) :) Myślę ze to bezpieczniejsza metoda niż rozszczelnianie. Fakt ze tego gazu jest tam niewiele, ale...
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    44
    BMW
    e38
    Skąd
    warszawa
    Dokładnie tak jak pisze kolega, też wydaje mi sie lepsze rozwiązanie, zakręcić zaworek i czekać aż gaz sam sie wypali.

  9. #9
    użytkownik Awatar tomassi99
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    279
    BMW
    e38
    Skąd
    Biłystok
    Cytat Zamieszczone przez radoshb
    Piszecie o zakręcaniu zaworu w butli i słusznie :) Tylko po co upuszczać ten gaz odkręcając cokolwiek? :/ Ja zakręcam zawór w butli, odpalam silnik, i czekam aż zgaśnie, lub przełączy na benzynę (w zależności od instalacji) :) Myślę ze to bezpieczniejsza metoda niż rozszczelnianie. Fakt ze tego gazu jest tam niewiele, ale...
    Więc w myśl tej zasady jak wymieniam filtr paliwa w samochodzie to powinienem wypalić całą benzynę jaką mam w baku? Nie ma żadnego ryzyka o ile nie trzymamy papierosa w ustach rozszczelniając instalację w zamkniętym garażu. Jeśli nie mamy odpowiednich pianek do sprawdzenia szczelności instalacji to polecam płyn do mycia naczyń.

  10. #10
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Cytat Zamieszczone przez tomassi99
    Więc w myśl tej zasady jak wymieniam filtr paliwa w samochodzie to powinienem wypalić całą benzynę jaką mam w baku?
    Nie doszukujmy sie analogii bo jej nie ma!! Pb czy ON to ciecze i jako takie są mniej palne od gazu pod cisnieniem rozpylonym w powietrzu :)
    Po drugie chodzi o wypalenie tylko tego gazu, który pod ciśnieniem znajduje sie między butlą a parownikiem :] Ja osobiście nie lubię gdy mi ręce śmietrdzą zgniłym jajem ;D
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •