Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: [mechanika] Kiepskie obroty/ za niskie obroty

  1. #11
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Cytat Zamieszczone przez parysarab
    witam, ja się podepne pod temat tylko u mnie z obrotami jest kiepsko obojetnie czy zimny czy ciepły, chodzi kulawo, wszystko zmienione , na kompie brak błedów, powiem szczerze ze nie wiem za co się juz chwycić a chce zrobic silnik na cacy a do szczęscia brakuje mi tych obrotów, po zapaleniu na zimnym silniku pracuje tak jakby nie miał ssania.
    Witka
    zacznij od sprawdzenia szczelności silnika,ja wymieniałem wszystko po kolei a okazało się że była wydmuchana uszczelka pod kolektorem ssącym,Quickstarter pokarze wszelkie nie szczelności
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  2. #12
    Z00FY
    Gość
    witam, Mam podobne objawy, ale podobno lekkie trzepanie Budą w m60b40 to normalna sprawa to kwestia oprogramowania, nie są to jakies mega wibracje ,ale czuć je na "P"

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    69
    w moim przypadku okazało się ze poprzednik który składał głowice nie zrobił w ogóle luzu więc cała mieszanka była wyrzucana rure wydechową, po regulacji silnik pracuje na wolnych obrotach jak marzenie.

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez parysarab
    w moim przypadku okazało się ze poprzednik który składał głowice nie zrobił w ogóle luzu więc cała mieszanka była wyrzucana rure wydechową, po regulacji silnik pracuje na wolnych obrotach jak marzenie.
    jakiego luzu i gdzie?


    Pozdrawiam

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Pewnie chodzi o luzy zaworowe.

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    69
    Przepraszam chodzi o luzy zaworowe, i jeszcze poprawiony dolot powietrza od obudowy filtra, poprzez przepływomierz, blos i do przepustnicy.

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    90
    BMW
    e32 750i
    Skąd
    Zabrze
    A ja się podłączę też pod topic. Mam taki problem obroty mi falują na zimnym i ciepłym mniej raz falują w zakresie od 400-900 aż zgaśnie raz jak chwyci dobre obroty trzyma je cały czas nawet nie drgnie wskazówka ale wystarczy że dodam gazu wyłączę zapłon i zapale znów falują obroty. Kable wymienione kopułka palec nowy świece sprawdzone czujnik wody nowy przpustnica inna założona dalej to samo. Moje auto to 735 i z eml. Może padł komputer od eml? Może być to sonda? Tylko ona została do wymiany. Jeszcze zauważyłem że wypadają niekiedy zapłony i zalewa świece. Może ktoś ma jakieś pomysły?

  8. #18
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Witka
    A byłeś na kompie ?
    Sondę lepiej sprawdzić jak wymieniać (około 300PLN) ,jak na moje oko masz kopniętą mapę wtrysku ,a tu tylko komputer pomoże
    link do diagnozy sondy http://rb-aa.bosch.com/aa-pl/sondyla...ehlersuche.htm
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    90
    BMW
    e32 750i
    Skąd
    Zabrze
    No i działa dzięki kolego za pomoc :) Wymieniłem kompa na inny odrazu inaczej chodzi mam dalej problemy małe na zimnym silniku tzn lekko falują obroty ale na ciepłym jest rakieta

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •