Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 67

Wątek: e32 TDS

  1. #51
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    250
    BMW
    e32 730i m30b30
    Skąd
    Skierniewice
    Nie no błagam nie porównujcie TDS'a do poloneza, sam w swoim życiu przez 2 lata jeździłem "krwistym poldkiem" i pamiętam że ten samochód nawet jak jechał to tak jakby stał. W porównaniu do poldka mój wcześniejszy samochód(Lada Samara) był rakietą :D Nie uwierzę że TDS jeździ aż tak źle. Porównanie czegokolwiek poza Zaporożcem do poloneza uważam za profanację.

  2. #52
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    Hmm polonez Rover 1,4 16V wykręca do setki 11,9 natomiast tds 11,4 to co złego w tym porównaniu ja moim 1,6GLE po paru zabawach z silnikiem robiłem 12,
    5-12,8 wiec tez niedużo mniej a jak trafić TDS-a w automacie to będzie miał pewnie sporo powyżej 12s do setki :)

    Więc sorry al;e to jest muł dzisiaj byle nowe auto klasy compakt ma do 100 10-11s :)

    Hmmm o moje M62 się nie bój czy bańkę zrobi przy mnie bez problemu :)

    Wiadomo, że jazdy E-38 nie można porównać do jazdy polonezem nie o to mi chodziło ale uważam ta opcję za kiepska w zakupie o wiele lepszy jest 728i a co do chipowania 15 letniego diesla to wątpię czy to mądre :)

  3. #53
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez BOSS
    Wracajac to tematu- zastanawiam sie jak ta E32 TDS jezdzi bo z tego co pamietam TDSowy most do E32 nie pasuje a jak gosc zostawil benzynowy to...
    Właśnie,ciekawe jaki dyfer tam jest,w e34 tds montowali tylko dyferencjał o przełożeniu 2.64,w e32 najdłuższy jaki jest to 2.93 w 740.Jeśli zostawił orginalny dyfer z benzyny to do setki musi przyspieszać w 9..10 sek :P

  4. #54
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I
    Hmm polonez Rover 1,4 16V wykręca do setki 11,9 natomiast tds 11,4 to co złego w tym porównaniu ja moim 1,6GLE po paru zabawach z silnikiem robiłem 12,
    5-12,8 wiec tez niedużo mniej a jak trafić TDS-a w automacie to będzie miał pewnie sporo powyżej 12s do setki :)

    Więc sorry al;e to jest muł dzisiaj byle nowe auto klasy compakt ma do 100 10-11s :)

    Hmmm o moje M62 się nie bój czy bańkę zrobi przy mnie bez problemu :)

    Wiadomo, że jazdy E-38 nie można porównać do jazdy polonezem nie o to mi chodziło ale uważam ta opcję za kiepska w zakupie o wiele lepszy jest 728i a co do chipowania 15 letniego diesla to wątpię czy to mądre :)
    Oj Zdzira... Gadasz sloganami i tyle. Porównujesz małe nowoczesne, lekkie autka do prawie dwutonowego krążownika. Skoro poszukujesz wrażeń rajdowca, przesiądź się do japończyka z jakimś 150-o konnym silnikiem. Atrakcje gwarantowane. Szkoda, że nie dopuszczasz do siebie argumentacji ludzi, którzy mają doświadczenie z tym silnikiem i są w stanie realnie ocenić jego możliwości... Oczywiście nie zamierzam wpływać na Twoją opinię, ale wolałbym, abyś pisząc coś robił to obiektywnie. Jeśli porównujesz spalanie, rób to w podobnych warunkach. Jeśli piszesz o naprawach i serwisowaniu, uwzględnij poza kosztami odstępy pomiędzy kolejnymi wizytami w warsztacie.

    Zamiast pisać "TDS to muł" napisz "TDS jest dla mnie za wolny i za mało dynamiczny" - ze szczególnym naciskiem na "dla mnie". Ale nie pisz, że jest awaryjny, jeśli raz na 300 czy 500 tys. wykonasz naprawę za powiedzmy 4 czy 5 tys. zł (mowa oczywiście o silniku), zakładając, że wcześniej nie będziesz jakoś specjalnie dbał o ten motor. Moje doświadczenia to około 60 tys. km przejechane przez około 2 lata. Ze standardowych usterek TDS-a właśnie szykuje mi się wymiana pompy wodnej (w m62 też padają). Cena sporo niższa od funkcjonalnego zamiennika dla silników V8. A na wymianę wystarczy 30 minut i robisz to w warunkach plenerowych mając do dyspozycji 2 klucze. Kolejna mega usterka to uszczelnienie pompy wtryskowej. Komplet uszczelek - 35 zł w Boschu. Ja robię to sam więc o koszta robocizny się nie martwię. Ile kosztują uszczelki kolektora ssącego, ile kosztuje odma, ile kosztują świece do silnika V8? No i ile czasu potrzebujesz na wymianę tych elementów? Zapewniam Cię, że TDS nie jest awaryjnym silnikiem. A na pewno nie jest bardziej awaryjny od V8. Porównując spalanie nawet do przytaczanego 728, jeśli sięgasz po wartości minimalne, to w trasie jesteś w stanie zejść poniżej 6l/100 km (raz jeden mi się to udało). Jaka jest wartość minimalna dla 728? W przypadku jazdy w mieście spalanie w silniku benzynowym podskakuje dużo więcej niż w dieslu. Bez specjalnej oszczędności zmieścisz się w tych 10l/100km ON. 728i "wchłonie" w podobnych warunkach 15-16l/100km. To już nie jest różnica 4 zł. V8 wciągnie 18-20l.... Jedno jest niepodważalne. 725TDS jest najsłabszą jednostką. Nie oznacza to, że nie da się wyprzedzać. Tym samochodem jeździ się normalnie (czytaj - bez brawury). Jeśli poszukujesz wrażeń, to faktycznie omijaj TDS-y, bo największym nieszczęściem, jaki może ten silnik spotkać, jest kierowca oczekujący od diesla osiągów F1....

  5. #55
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,292
    BMW
    E32 735i , G11 750i M-pak ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Ile kosztują uszczelki kolektora ssącego, ile kosztuje odma, ile kosztują świece do silnika V8?
    Myślę że te wszystkie rzeczy rekompensuje pomruk V8-ki.W/w rzeczy też nie wymienia się co miesiąc...

    Sylwek ma niepodważalną rację że koszta są niższe utrzymania TDS-a ale i tak bym auta z tym silnikiem nie kupił(z naciskiem na JA ;)) .Jak to się mówi kwestia gustu :564:

  6. #56
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    Uszczelki dekli zaworowych + odma + komplet dobrych świec to jakieś 700zł i po za świecami robię to raz na 10 lat?? A świece tez starczają na 60 tysięcy bo są platynowe.

    Hmmm obiektywnie a Ty Sylwekk ocenisz świat obiektywnie?? Nikt tego nie robi :)

    A co do małych nowoczesnych aut one nie są wcale takie lekkie głupie E-46 waży 1,5-1,6t a E-38 1800kg wiec szałowej różnicy nie ma.

    Hmmm nie wymagam wrażeń z F1 ale auto typu 725TDS raczej kiepsko wyprzedza a mi głównie chodzi o ten parametr bezpieczeństwo i komfort wyprzedzania kolumny tirów spod świateł i tak nie muszę być pierwszy.

  7. #57
    A co do małych nowoczesnych aut one nie są wcale takie lekkie głupie E-46 waży 1,5-1,6t a E-38 1800kg wiec szałowej różnicy nie ma.
    Tia.... masz rację. W spalaniu też nie ma specjalnej różnicy, o czym przkonał się mój kolega kupując e46 2.0D....

    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I
    725TDS raczej kiepsko wyprzedza a mi głównie chodzi o ten parametr bezpieczeństwo
    Daje radę ;) I jak wszystko, tak i wyprzedzanie TDS-em trzba robić z głową.... ;)

    Żeby nie było, ja też nie jestem obiektywny.... Ale się staram ;D

  8. #58
    Zaawansowany Użytkownik Awatar MCGUMA
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    616
    BMW
    e32 735i, e46 318, ex(e30 325i touring, e30 325i coupe, e30 318 sedan, )
    Skąd
    Mielno/Koszalin
    Chopaki,ja sam by nie włożył TDS-a do e32,ale uważam go za świetny silnik.Ogólnie diesle BMW miekko pracują i dobrze jadą

    Jak dobry i zadbany tds to będzie gulał,jak ktoś chciał taki silnik jego sprawa.W e38 był i ludzie są zadowoleni.Do e32 nie pasuje...ale nie mnie to oceniać
    Jest e32 7xx,E30 325i 24v swap na e30 335i :) i sprzedane :(

  9. #59
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,142
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I
    Hmm polonez Rover 1,4 16V wykręca do setki 11,9 natomiast tds 11,4 to co złego w tym porównaniu ja moim 1,6GLE po paru zabawach z silnikiem robiłem 12,
    Po 15min z kompem i dwoma kluczami plaskimi TDS robi setke ponizej 10s wiec Poldek do TDS to dalej przepasc... a podniesienie mocy silnikowi/turbinie w normalym stanie nie zaszkodzi

    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I
    Hmmm o moje M62 się nie bój czy bańkę zrobi przy mnie bez problemu :)
    Tak banke zrobi jak najbardziej- ale po 3 remontach po drodze ;D (i uwierz nie beda to remonty za 1000zl) :]
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  10. #60
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    323
    BMW
    745iLi320i
    Skąd
    Murowana Goślina
    ale się spieracie... TDS to świetny silnik, jest zupełnie inną konstrukcją, jeden z najlepszych silników lat 90. Dobrze utrzymany nie sprawia żadnych kłopotów a dodatkowo wcale nie jedzie źle. 270Nm od dołu wcale nie jest takie mulaste... ile ma Nm 2,8 w benzynie i przy jakich obrotach? Wiadomo, że diesel starego typu w dużym aucie nie służy do wyścigów więc ... tak samo jak dyskutowałem z kumplami, twierdzili, ze 3,0 m60 nie jedzie... no nie jedzie, bo ma 8,3s do 100. Mi to starcza w zupełności, latam do pracy i wcale aż tak mi się tam nie spieszy.

    TDS w e32 profanacja? hmm, jeśli chce ktoś połączyć komfort/tanie/spokojne to dlaczego nie?? jeszcze miękkie amorki i jest kanapotapczan z kołami spalający w korkach 10l ON ?? nie przemawia do niektórych ;) :D

    Jeśli ktoś ma chęci i marzenia to niech robi co chce, najważniejsze, żeby było to zrobione z głową i wyglądało jakoś profesjonalnie. Ciekaw jestem faktycznie osiągów takiego e32TDS, ale sądzę, ze wyszło by podobnie jak w e38TDS.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •