Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: [ elektryka] Silniczki od sterowania klapami nawiewu palą si

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań

    [ elektryka] Silniczki od sterowania klapami nawiewu palą si

    Cześć,

    Miałem problem z ogrzewaniem auta - pokrzaczone było sterowanie klapami, oddałem do zaufanego człowieka, stwierdził, że silniki sterowania klapami są pozacierane i musi wymienić. Ok, zamówił - przyszły - spaliły się. Znalazł inne, zamówił, przyszły... spaliły się.

    Wiem ile rozkładania, składania jest aby dostać się do tych silników, ręce mi opadły, dla mechanika też...

    Skąd ten problem? Może jakiś sterownik/przekaźnik odpowiedzialny za nawiew coś krzaczy?

    Miał ktoś podobny problem? Ma ktoś jakieś pomysły? Ręce mi opadają :(

    Pozdrawiam,
    Marcin

  2. #2
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    Hmm nie znam się na tym i nie jestem pewien ale może wina tkwi w tym komputerku który jest za nagrzewnica, próbowałeś podpiąć inny ?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    A co tam za komputerek siedzi? Za co on odpowiada?

    Nie podmieniałem...

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Sterownik całego systemu ogrzewania/klimatyzacji - IHKA - z nim są często problemy.

    Tu masz wszystko pokazane:
    http://bmwe32.masscom.net/johan/ihka/ihka.html

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Byłem u mechaniora odebrać samochód. Mówi, że jak nie będzie miał kompletu silniczków, to nic z tego nie będzie bo w silniczkach są jakieś potencjometry i po prostu w tym roczniku już się skończyły, może wymienić na stare (zresztą próbował) ale i tamte były zajechane. Stwierdził, że takie rzeczy zdarzają się już w passatach '05.

    Nie wiem teraz co mam robić komplet silniczków to jakieś 800€. Pakuję w to auto sporo kasy aby doprowadzić je do stanu idealnego, ale wymiękam już przy tym ogrzewaniu - 3200PLN? Nie, nie, nie ;)

    Ustawił mi niby "wersję zima", ogrzewanie ma działać niby lepiej, bo wymienił pompkę wspomagania ogrzewania, czy coś takiego - ta pompka przy elektrozaworach.

    Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły? Porady?

    Dzięki xsilver za linka :)

    Pozdrawiam,
    Marcin

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Wg. mnie mało prawdopodobne, żeby wszystkie silniczki padły same z siebie ... I jeszcze kupione nowe i popalone :razz: Ja bym najpierw podmienił sterownik IHKA i dopiero wtedy szukał dalszych problemów.



    Tu masz jeszcze więcej zdjęć i opisu :

    http://bmwe32.masscom.net/johan/cent...ts_v1.1-1.html

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Nowych nie kupywaliśmy, znaleźliśmy jakieś używki.

    Nowe tak jak napisalem kosztują 100€/sztuka, więc na razie nie moje możliwości:)

    Też wydaje mi się, że same z siebie silniczki się nie spalą i też zastanawiam się nad wymianą sterownika. Tylko, że mechanik u którego serwisuję swój samochód powiedział żebym więcej się nie pojawiał z tym problemem u niego bo mu wszystkie włosy z głowy wypadną :D

    Sęk jest w tym, że aby dobrać się do tych silniczków trzeba rozebrać całą deskę :(

    Na razie to zostawiam, pomyślę jeszcze co z tym fantem zrobić. Ciepło w samochodzie mam, ale nie mogę sobie w pełni regulować ogrzewania, mogę tylko włączyć/wyłączyć dmuchawę i regulować obroty... i tyle :|

    Gdybym miał garaż, gdybym miał dużo czasu... to można byłoby samemu pogrzebać, a tak... klapa :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •