Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: [ elektryka] POMOCY :( elektryka e32 coś nabroiłem

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    22

    [ elektryka] POMOCY :( elektryka e32 coś nabroiłem

    Witam może tutaj wstępnie może ktoś mi pomoże :cry: mam taki problem kiedyś u mnie w instalacji radiowej poszła jakaś zwara i nie miałem radyjka jeździłem tak 2 miesiące , postanowiłem pociągnąć sobie instalacje z akumulatora bezpośrednio pod tylna kanapa, pociągnąłem czerwony plus od aku podpiąłem pod niego żółty z czerwonym od kostki iso następnie masę - wziełem od brązowego kabla który był w starych kablach po poprzedniej kostce iso resztę niepotrzebnych kabli które tam były nie wiem czemu wszystko po izolowałem, no i radyjko ładnie pięknie gra poskładałem kanapę itp. odpalam samochód i nagle wszystkie kontrolki gasną :cry: po godzinie doszedłem ze ta masę źle podłączyłem;/ podłączyłem masę pod śrubkę do karoserii pod schowkiem i znowu wszystko ok radio gra kontrolki świeca jednak odpalam samochód a on chodzi jakby chciał a nie mógł kicha prycha nierówno chodzi jakby nie paliła na wszystkie gary dodaje gazu gaśnie cały czas w końcu już przestała kręcić i aku chyba padł od tego;/ powiem ze zanim się zabrałem za ta moja feralna instalacje to wszystko było ok z samochodem a teraz nie wiem co robić nie widać żeby coś sie popaliło sprawdzić wszystkie bezpieczniki przekaźniki co ewentualnie mogło pójść?? bo po tym zgaśnięciu kontrolek rozumiem ze na pewno coś poszło :( POMOCY chcę sam najpierw sprawdzić zanim ściągnę jakiegoś elektryka samochodowego a jeszcze jedno jak nie było kontrolek to cykał co jakiś czas przekaźnik pod tylna kanapa duży czarny z prawej strony
    BMW- Bedziesz Mi Wierna;)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    120
    gdzies masz zwarke. a ten kabel od aku co ciagnąles to nowy, czy juz kilka samochodow zwiedzil? po drugie sprawdz czy przy montażu tego kabla gdzies sie nie przytrzasnął.

    a jakie masz radio zamontowane? beckersa z bmw czy jakies inne?

    ja bym najpierw sprawdził plus co ciągnąłeś z aku do radia.

    Pozdroo
    Lada Niva do zabaw w terenie...

  3. #3
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    A ja najpierw odpiął bym te kable które pociągłeś i sprawdził czy coś się zmieniło

  4. #4
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    hmm,ogólnie takie przeróbki to lepiej w pf 126, 7-er raczej tego nie lubią ;)
    kolego ,miernik do ręki i sprawdź podłączenie radyjka ,z tego co pamiętam brązowy przewód to jeden z trzech zasilających radio+podświetlenie (nie koniecznie -) kiedyś pomieszałem przewody i radio grało pomimo wyłączonej stacyjki
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    22
    po odłączeniu tej feralnej instalacji jak mówicie dalej te same objawy z samochodem wo gule prawie nie pali a jak załapie to jakby na 2-3 gary ledwo chodzi kicha prycha i po dodaniu gazu gaśnie nie jest to pompa paliwa bo na LPG i Pb jest to samo obroty ledwo 500, jakby nie dostawała prądu do silnika, wiec na pewno coś poszło jakiś moduł komputer sterownik coś z prądem? jutro będę sprawdzał po kolei przy pomocy kogoś kto się na tym zna a jak nie trzeba będzie podłączać komputer powinien wykazać chyba :( w każdym bądź razie martwi mnie to wszystko ale na pewno jest do ogarnięcia trzeba szukać
    BMW- Bedziesz Mi Wierna;)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    120
    Ja sie nie znam, ale pierwsze co bym zrobił to odłączył akumulator na godzine...
    Jak nie bedzie efektu to trzeba szukac dalej.
    Lada Niva do zabaw w terenie...

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    22
    akumulator już był odłączany nie dało to żadnego efektu:(
    BMW- Bedziesz Mi Wierna;)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    176
    BMW
    e38 750I Alpina mod
    Skąd
    Jelenia Góra
    nie chcę krakać...ale

    jak dla mnie to gdzieś sobie tą zwarą instalacje usmażyłeś kolego..
    ja tak zrobiłem w e32 jak fotele ze zwykłych na elektryki zakładałem.. i ktoś w nich kostki poprzerabiał... okazało się ze za cienki kabel dałem i się usmażył razem z innymi, auto przestało chodzić.. i szarpało

    WDS i leciałem z kabelkami z koleżką aż w końcu wymieniliśmy parę kabli i autko odpaliło.

    oby tak u Ciebie się nie stało bo to kupa roboty. no
    u mnie w instalacji radiowej poszła jakaś zwara
    już wtedy powinieneś zareagować... może się smażyło powolutku, a tym dodatkowym kablem z aku dokończyłeś dzieła zniszczenia..

    tylko komp Ci powie co się stało ..
    dwa słuszne wybory w życiu to R6 i V12


    BLOG MOJE AUTO
    MOJE AUTO komentarze- te pozytywne jak i negatywne mile widziane.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    22
    Cytat Zamieszczone przez dzikigrzyb
    nie chcę krakać...ale

    jak dla mnie to gdzieś sobie tą zwarą instalacje usmażyłeś kolego..
    ja tak zrobiłem w e32 jak fotele ze zwykłych na elektryki zakładałem.. i ktoś w nich kostki poprzerabiał... okazało się ze za cienki kabel dałem i się usmażył razem z innymi, auto przestało chodzić.. i szarpało

    WDS i leciałem z kabelkami z koleżką aż w końcu wymieniliśmy parę kabli i autko odpaliło.

    oby tak u Ciebie się nie stało bo to kupa roboty. no
    u mnie w instalacji radiowej poszła jakaś zwara
    już wtedy powinieneś zareagować... może się smażyło powolutku, a tym dodatkowym kablem z aku dokończyłeś dzieła zniszczenia..

    tylko komp Ci powie co się stało ..
    powiem tak miałem takiego Pioneera który nie chciał się wyłączyć może przez te poprzednie kable ze dostawał cały czas prądu wiec pociągnąłem sobie pstryczek do wyłączania i tak jeden dzień pojeździłem i radio zgasło ok odciąłem kostkę po izolowałem wszystkie kable nic się nie smażyło żaden kabel się nie przy kopcił i tak jeździłem bez problemów 2 miechy aż postanowiłem zrobić instalacje :o po tym feralnym zabiegu tez nic się nie przykopciło kompletnie nic nie było widać ani czuć, tylko teraz e32 niej jeździ, no będę musiał przyciągnąć kogoś z kompem :razz: jestem dobrej myśli choć już mi nerwów zapsuło sporo ale wiem sam narobiłem;/
    BMW- Bedziesz Mi Wierna;)

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    22
    Witam problem juz dawno rozwiązany elektryk doszedł :) wcześniejsi spece rozkładali ręce zwara poszła na przekaźnik od pompki paliwa mianowicie na dojście jego kabli i tym samym doszedłem do tego że moja instalka Lpg zwykła nie odpali kiedy w aucie niema wachy dziwne to bo kiedy jest paliwo można odpalić na lpg bez problemu, oczywiście nigdy tego nierobie zawsze jeżdżę i odpalam na bp :) pozdrawiam
    BMW- Bedziesz Mi Wierna;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •