Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: [mechanika] Podciśnienia silnika

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    69

    [mechanika] Podciśnienia silnika

    Witam wszystkich, mam takie oto zapytanie, jakie przewody związane z powietrzem dochodzą do kolektora ssącego w silniku m30b30, mój silnik nie pracuje czysto na wolnych obrotach i jest to związane z powietrzem. Nadmienię ze żadnych błędów na kompie nie ma , układ zapłonowy wymieniony w całości - inaczej wszystko jest wymienione. Znalazłem na kolektorze ssącym króciec pod spodem do którego był podłączony przewód metalowy zaślepiony wkrętem, przejrzałem realom i nic nie znalazłem na temat tego króćca, może ktos sprawdzi u siebie co jest podłączone do tego krótca. Z góry dzieki.

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    99
    Cytat Zamieszczone przez parysarab
    Znalazłem na kolektorze ssącym króciec pod spodem do którego był podłączony przewód metalowy zaślepiony wkrętem
    z tego wnioskuje że to cienki przewód , a taki idzie z regulatora ciśnienia paliwa a drugi z gumy łączącej przepustnice z przepływomierzem

  3. #3
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    a jaki masz ukłąd wspomagania hamulcow w starych typach była tylko pomka hamulcowa bez serwa i do tego taka spora metalowa grucha jest obok zbiorniczka plynu do wspomagania. Jeśli masz właśnie taki układ ham to ta rurka która jest zatkana śruba powinna być podłączona do serva wcelu wytwarzani podcisnienia

    http://www.realoem.com/bmw/showparts...01&hg=34&fg=25
    ten jest hydrauliczny czy taki włąsnie masz?

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    69
    gosciu mówił ze jest podwójne servo z tytułu automatu, poprostu mam problemy z odpalaniem samochodu długie poranne kręcenie a jak odpale to jakby nie było ssania, na wolnych kuleje nie pracuje czysto i własnie znalazłem ten króciec i nie wiem do czego to

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    99
    zrob foto ,to precyzyjniej określimy do czego ma być

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    69
    w tym problem ze nie ma mozliwości aby aparat tam wszedł i zeby zrobić zdjecie

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    99
    ok a jego grubość ?

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    69
    Tajsi paczka doszła wielkie dzięki, ten króciec jest z prawej strony kolektora ssącego, przewód od filtra węglowego wchodzi i jest po lewej stronie kolektora ssącego, srednica krócca to fi 4 , nie więcej. zastanawiam się nad opcją dodatkowego przewodu o którym wspominałeś od gumy łączącej przepływke z przepustnicą, tylko dlaczego nie ma tego na schematach.

  9. #9
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    witka ,jest ,o ile o to chodzi http://www.realoem.com/bmw/diagrams/i/g/246.png
    jest podłączony pomiędzy pokrywą zaworów a przepływką
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    69
    a to odejscie podejrzewam idzie do kolektora ssącego odpowiedzialne i za co jest??????? bo u mnie juz ktoś przerabiał i jest wstawiony zwykły przewód, siudema jesteś wielki więc jutro poszukam podobnego przewodu i wstawię i zobaczę jakie zmiany nastąpią w pracy silnika,

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •