Strona 8 z 18 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 176

Wątek: Mercedes w140 S500

  1. #71
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Cytat Zamieszczone przez positiv
    -Weź mi przyklej i odpal nawigację
    -Ok
    -Co tak długo?
    -Nie moge jej znaleźć
    (parę minut później)
    -Dobra mam
    -to przyklej
    -kurva, odkleiła i spadła
    -może się nie zepsuła.
    -ok. znowu przykleiłem, tym razem na ślinę
    -oplułeś mi szybę?
    -nie łapię zasięgu
    -wywal to.
    co wy macie z tym odpadaniem??? ja mam nawigacje przyklejaną na szybe i mam ja z 3 lata i odpadła owszem ze 3 razy jak ja zaperdzieliłem ręka czy czymś innym i to też nie tak od razu tylko powoli spadła - nic na sline nie kleje nie przypinam po 10 razy itd
    dodam że mam MIO i przyssawka trzyma jak na kleju ,
    może jak macie jakieś z marketu za 200 pln tak się dzieje hahaha
    cóż mi z nawigacji wbudowanej jak się jeżdzi kilkoma autami i co w założmy mesku mam a w renault juz nei i co wtedy? a tak to odpinam myk myk i mam gdzie i jak chce
    poza tym no nie mówcie mi że navi z lat 199iles seryjna z merca jest aktualniejsza od tej z 2007 założmy - no chyba ze po aktualizacji
    więc osobiście nie widze w tym większego sensu

    co do MERCEDESA to ładny ale jednak wole bawarskie klimaty
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  2. #72
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    85
    BMW
    Aktualnie Audi s4 b5 - nie bić ...
    Skąd
    wwa
    No ale co do aktualności map to chyba kwestia płyty czyż nie ? :) Co do przyssawek to chodzi o praktyczność i przede wszystkim o wygląd. Nie pasuje mi w S klasie czy 7er navi na przyssawkę. Jasne, że jak w aucie nie masz seryjnej navi to trzeba sobie radzić inaczej ale skoro można mieć navi seryjne to wolę je mieć choć w tej s500 można spokojnie dać radio z navi i też będzie super a na pewno o niebo lepiej niż tel na przyssawkę.

  3. #73
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    hmm co do prestiżu to źle mnie zrozumieliście trochę - niechodzi mi o taki jakby prestiż materialny - WOW, jego stać na e38 za 26tysięcy :what: czy tam w140 za 33 :D bo takiego prestiżu raczej nie ma przy takich samochodach i mi na tym nie zależy.
    Chodzi raczej o taki prestiż z auta tzn. takie "coś" co robi wrażenie na ludziach bez względu na wartość materialną auta. Tzn:
    Jeśli podjadę gdzieś do kogoś np. znajomego beemką e38, to Ci znajomi, zagadują o tym aucie, prawią komplementy, chcą się przejechać, pomacać, zachwycają się dźwiękiem silnika itd. itd.
    Z kolei jeśli podjadę jakimś innym autem, droższym od e38 (co trudne nie jest) to nikt nawet nie zwróci uwagi na to.
    Ciężko mi to opisać ale jest takie "coś" co niektóre, nieliczne samochody mają.
    Takie "coś" ma oczywiście e38 i moim zdaniem w przeciwieństwie do w140, to "coś" ma także 126stka co napisałem wcześniej (poczytajcie tematy motoryzacyjne na forach nie motoryzacyjnych (np. jakieś forum komputerowe, czy tam jakieś inne)) tamtejsi ludzie też chwalą takie kultowe auta jak e38, 126 czy ford mustang itd. itd. - to o czymś świadczy, że prawie każdemu takie auto się podoba - bo ma to "coś" i to "coś" nie jest w tym przypadku pojęciem względnym.

    Wracając do tematu, jeśli zależy Ci na komforcie, to myślę, że w140 będzie super!

    Pozdrawiam

    ps. A nie myślałeś o s600 ? niekoniecznie te, ale 400km to jest coś. (Nie wiem czy znajdziesz s600 ze zdjęciami z photoshopa, ale na "żywca" dużo gorzej nie będzie)

  4. #74
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    85
    BMW
    Aktualnie Audi s4 b5 - nie bić ...
    Skąd
    wwa
    a pisalem pare postow wyzej jayowi czemu nie s600:) ogolnie koszta by mnie zjadly poczynajac od samego zagazowania ... co do tego czegos to doskonale wiwm o czym mowisz i w tej kwestii w140 moze byc troche anonimowe ale mi to zupelnie nie przeszkadza a nawet lepiej dla mnie sie nie wyxhylac i sorry za brak polskich ale z koma pisze:p

  5. #75
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    Cytat Zamieszczone przez ginspirations
    5L V12 pod maską.
    S500 to V8 ;)

    Cytat Zamieszczone przez ginspirations
    Powiem więcej, pewnie z odległości większej jak 30m nie rozpoznał bym że to S500 i odwrócił bym się z obojętnością, lub pogardą
    Dla mnie chyba właśnie ta nierozpoznawalność(w pewnym sensie przynajmniej) jest wielkim atutem W140. Lubię moje e38, dokładam powolutku jakieś wyposażenie, ale gdybym miał większy przypływ gotówki to e38 zostałaby do tłuczenia kilometrów a w garażu pojawiłby się S600 L ;)

  6. #76
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    108
    BMW
    BMW E39 540iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez buju2
    Trzeba będzie się zainteresować bardziej i zagadać z typem

    Zabiorę może głos, w końcu od '97 roku jeżdże Mercedesami ;)
    Ten pierwszy ze zdjęc wygląda całkiem przyzwoicie. Na pewno zdjęcia przypicowane, ale widać, e ktoś o niego dbał.
    Ma sporo wyposażenia i warto sprawdzić czy wszystko działa (niedziałające dociąganie drzwi czy klapy jest ciężko naprawić, ze względu na przegląd całej instalacji podciśnieniowej). Warto zobaczyć na rdzę w newralgicznych miejscach, listwy boczne, rdza przy progach pod listwami (tam gdzie wtykasz lewarek), w tylnych nadkolach itp.
    Samochód na 99% ma regulowane zawieszenie (NIVO), jeżeli siłowniki suche, a samochód stoi równo to gruchy to najmniejszy koszt.

    Niestety wszystkie części do tego samochodu kosztują sporo (nie wliczam w to klocków czy tarcz, bo to standard i wszędzie kosztuje podobnie). Jeżeli W124 jest w miarę tani w utrzymaniu, to tutaj musisz doliczyć około 20 - 30% do ceny części.

    Drugiego sobie odpuść z dwóch powodów. R6 320 nie będize robił szału w tej budzie (220KM a nie 231 jak pisze właściciel), poza tym te silniki miały fabryczną wadę w postaci kruszących się wiązek instalacji elektrycznej. Jeżeli do tej pory nie była wymieniana, to TY będziesz musiał to zrobić (dostępna jest tylko oryginalna a jej koszt to około 600 Euro).

    Jak będziesz jechał oglądać to daj znać, jeżeli będę dysponował czasem to podjadę z Tobą z kubłem zimnej wody (napalenie się jest najgorszym doradcą ;))

  7. #77
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez positiv
    Z kolei jeśli podjadę jakimś innym autem, droższym od e38 (co trudne nie jest) to nikt nawet nie zwróci uwagi na to.
    Kolego...idę w zakład że jeśli podjadę swoim 300C na 22' obok Twojej beemki nikt na nią nie zwróci uwagi...

    E38 owszem podoba się na tym forum bo jest ich najwięcej ale nie czarujmy się że robi na każdym wrażenie...

    Ty masz E38 i wiesz swoje,a np ja czy kilku innych kolegów z forum nie zamieniło by E32 na E38... O gustach się nie dyskutuje

  8. #78
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    154
    BMW
    730d
    Skąd
    Warszawa
    Do W140 zawsze będę miał sentyment, gdyby nie względy czysto racjonalne (wiek, cena silnika diesla, wbudowana kolorowa navi na korzyść e38) myślę, że W140 mogłoby wygrać u mnie z e38. Jeśli myślisz o silniku benzynowym i więcej niż 1 pasażer trafia się sporadycznie to chyba faktycznie warto skupić się nad C140. C140 ma z reguły dużo lepsze wyposażenie i mniejsze przebiegi niż W140. Poza tym między e38 i W140 różnice mogą się zatrzeć po bardzo krótkim czasie użytkowania, natomiast C140 daje Ci to czego nie da Ci BMW - topowy model danej marki w wersji coupe. Jeśli chodzi o spalanie to patrz na rok powyżej 95 -> od 96 dostępna byla już skrzynia pięciobiegowa. No i wtedy też pojawil się xenon, parktronic i monochromatyczna navi (w wersji na Japonię była wersja z kolorową navi). Z tego co mi się wydaje każde C140 miało np dociągane drzwi. A co do nazewnictwa -> pierwsze modele to SEC, w latach bodajże 95-96 to S (pojemność silnika) C a od końca 1996 nazywały się oficjalnie CL. Mam nadzieję, że jeśli kupisz taki model to spotkamy się na spocie i pozwolisz mi się w nim usadowić, jak dla mnie to najlepsze wspomnienia z dzieciństwa ;]

  9. #79
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Mam pytanie...C140 to jaki merc?

  10. #80
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    154
    BMW
    730d
    Skąd
    Warszawa
    C140 to tak jak pisałem SEC, później zwany np. S 500 C, a poźniej CL, czyli najprościej mówiąc W140 w wersji coupe.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •