Strona 11 z 18 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 176

Wątek: Mercedes w140 S500

  1. #101
    Vip Vip Awatar Cichy
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    887
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznan
    Takim mercem z zsłonkami jak pokazał szalony to u nas jedzili nim alfonsi i czesto sprawdzali w nim NIVO :hah: ale to dawne czasy i ich chyba juz zawineli
    Impossible is nothing

    Żyć szybko, umierać młodo

  2. #102
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    Cytat Zamieszczone przez leszek.k
    Witam jutro zrobię parę fotek środka mojego w140 to wrzucę, moje porównanie MB z BMW jest jak by nie sprawiedliwe do BMW bo powinno dotyczyć raczej modelu e38 ponieważ e 32 to jak by starszy model a w140 to początki nowszego modelu produkowanego równolegle do e38 ale myślę że jednak w starciu e38 z w140 jednak pod względem wyposażenia dodatkowego + dla w140.Dodam iż w środku w w140 jest zdecydowanie więcej miejsca niż w e32 dotyczy to również miejsca wokół silnika czy to z góry czy z dołu dużo lepiej co koleiek naprawiać w w140 bo w bmw e32 v8 niestety jest bardzo bardzo ciasnawo.Pozdrawiam
    cooty 140stka to bardzo archaiczne auto i e32 jest moim zdaniem dużo bardziej nowoczesne. Z e38 to może w220 konkurować. No ale kto co lubi.

  3. #103
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez positiv
    cooty 140stka to bardzo archaiczne auto i e32 jest moim zdaniem dużo bardziej nowoczesne.
    Z tym akurat nie da się zgodzić. Z samego poziomu gadżetów W140 wygrywa z
    e32 na całej linii. 5 biegowe automaty jako opcja do R6, boczne poduszki powietrzne, BAS w odróżnieniu od ASR ( czyli odpowiednika ASC w BMW), do tego ESP, ileśtam stopniowy odpowiednik EDC (w e32 jednostopniowe), jakieś prymitywne Navi, czujnik deszczu czy dociąganie drzwi - to tylko część z opcji W140 o których w e32 nie ma co marzyć.
    Moja wiedza o W140 jest niestety niewielka ale podejrzewam że z e32 pod względem zaawansowania technologiczego dzieli je prawdziwa przepaść.
    Czarne e32 w benzynie!


  4. #104
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    48
    Witam tak jak pisałem w 140 znam dobrze i wiem co mogło być zamontowane a e32 znam na wylot co do dodatkowego wyposażenia to e32 nawet nie ma co porównywać a e 38 wypada porównywalnie z MB oczywiście można by porównywać ale to do niczego nie zmierza bo kto w e38 woli navi a w140 malutka w radiu no to ktoś powie że w w140 wole elektrycznie regulowane środkowe lusterko w BMW brak i znowu w BMW jest fotel z masażami a w moim w140 mam fotel ortopedyczny te porównania nie prowadzą do niczego bo ja osobiście wole e32 i nawet jak miał bym do wyboru e32 i e38 z lepszym wyposażeniem i tańszą kasę to zdecydowanie wole e32(pomijając temat mb),powtórzę to kolejny raz i taka jest niestety prawda bmw 7 i mb S klast to bdb auta mam oczywiście namyśli właśnie te starsze modele bo nowe to wiadomo robione na oszczędnościach i na krótko.Pozdrawiam
    Było e32: 730 R6,750 v12,730 v8

  5. #105
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    Wiecie, porównując s500 z 96 do przeciętnej e32 z lat osiemdziesiątych sprawiedliwym nie jest.

    Porównajcie jakąś s500 z 92-3 do tego albo
    tego czy nawet tego

    e38 to klasa dużo wyższa od beczkowozu 140stki, chociaż można by 140stkę przyrównać do jakiejś tam bardzo słabo wyposarzonej e38 z początku produkcji.

  6. #106
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    154
    BMW
    730d
    Skąd
    Warszawa
    W 1991 ówczesne 7 (e32) nie było na takim poziomie zaawansowania co W140, natomiast w 1994 W140 nie było na tak wysokim poziomie co ówczesne 7 (e38).

    Mi w E38 brakuje wyświetlacza PDC (dzięki temu można odróżnić lewą i prawą stronę), podwójnych szyb w standardzie, pamięci pasażera i opcji domykania drzwi + gdyby było mnie stać na utrzymanie brak ADSu. Natomiast w W140 wadą max 4 poduszki, brak sterowania z kierownicy, brak kolorowego ekranu i dużo ciężej znaleźć samochód z xenonem, PDC, navi, komputerem pokładowym, z kolei łatwiej np. z kierownicą w skórze i drewnie. Wszystko ma wady i zalety, natomiast porównywanie zaawansowania technologicznego samochodów których tylko połowa okresu produkcji się zazębia jest moim zdaniem niesłuszne i do niczego nie prowadzi. Modele obu marek w okresie swojej premiery były najbardziej zaawansowanymi samochodami na świecie i chyba tu należy to zakończyć.

  7. #107
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez tomashbo
    Mi w E38 brakuje (...) pamięci pasażera
    Ta opcja występowała seryjnie razem z tylnym multimedialnym podłokietnikiem.

    A jak ktoś nie ma takiego podłokietnika i chce mieć pamięć dla fotela pasażera to jest to możliwe - jest na tym forum już jedno auto z taką opcją ;) i wkrótce będzie drugie :D
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  8. #108
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    154
    BMW
    730d
    Skąd
    Warszawa
    Wiem, że jest, ale nie ma sterowania z pozycji pasażera. Źle to ująłem. To raczej pamięc ustawienia fotela przedniego dla pasażera z tyłu ;)

    A co do dokładania to w W140 też jest kolorowa navi, z tymże trzeba ją przełożyc od Japońca :)

  9. #109
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    No tak, ale pasjonaci to udoskonalili i w tym egzemplarzu na naszym forum jest ta pamięć dostępna dla osoby siedzącej na tym fotelu ;)
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  10. #110
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    154
    BMW
    730d
    Skąd
    Warszawa
    I chwała im (Sylwkowi) za to, sam może się o to pokuszę ;)

    Znalazłem zdjęcie pierwszyseryjnej W140 (91-94) z gadżetem którego nie ma w E32 -> http://www.mb-w140.de/Mediengalerie/.../A93F2280.html

    Natomiast wszystko inne poza xenonem (wszedł po 94 od razu ze spryskiwaczem i wycieraczką) W140 mieć może, ponadto kilka innych szczegółów. To tylko dla poparcia mojej tezy, że dopóki dany model był świeższy był lepszy od konkurenta. Działa w obydwie strony.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •