Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: uszkodzony komputer navigacji mk1 ??

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    176
    BMW
    e38 750I Alpina mod
    Skąd
    Jelenia Góra

    uszkodzony komputer navigacji mk1 ??

    Witam oto mój problem..

    po właczeniu zapłonu na navi MK1
    zaświeca się zółta dioda ON
    po czym pojawia się dioda CD IN

    i po chwili ..
    dioda ON miga 3 razy i tak w kółko..
    na Board monitorze nie mam wyświetlanej navi

    zakombinowałem 2 komp mk1 i to samo.


    "BŁAD ARCNET" ni ma komunikacji...


    kupiłem 2 kabekek ARCNET do tunera tv .. nic nie dało.

    nie wiem czy to możliwe że ten 2 tez uwalony,

    nie wiem co dalej.. nie kupie sobie następnego kompa do navi jeśli to nie to.

    czy macie coś w tym temacie do powiedzenia ?
    dwa słuszne wybory w życiu to R6 i V12


    BLOG MOJE AUTO
    MOJE AUTO komentarze- te pozytywne jak i negatywne mile widziane.

  2. #2
    Sprawdz tuner TV,byc może on ci padł i nie daje obrazu na mionitor,bo chyba w MK1 to on jest odpowiedzialny za obraz ;)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    176
    BMW
    e38 750I Alpina mod
    Skąd
    Jelenia Góra
    Cytat Zamieszczone przez komando
    Sprawdz tuner TV,byc może on ci padł i nie daje obrazu na mionitor,bo chyba w MK1 to on jest odpowiedzialny za obraz ;)
    ale TV, i reszta wyświetla.. tylko nie ma opcji navi... reszta funguje jak ta lala

    możliwe że padnięta jest cześć tunera odpowiedzialna za sygnał z navi ?
    dwa słuszne wybory w życiu to R6 i V12


    BLOG MOJE AUTO
    MOJE AUTO komentarze- te pozytywne jak i negatywne mile widziane.

  4. #4
    Podobny problem ma Kolega Neuf,wszystko śmiga oprócz navi,hm trudno powiedzieć co się stało

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    176
    BMW
    e38 750I Alpina mod
    Skąd
    Jelenia Góra
    no stało się to że nie ma komunikacji między kompem navi a tunerem.. tylko pytanie czy to wina kompa/czytnika ... czy tunera TV

    najprędzej było by wiadomo jak by ktoś kto ma sprawne MK1 wysłał kompa od navi
    mi lub koledze Neuf i podpiąć czytnik.. i zobaczyć.. jak navi pojawi się znaczy że czytnik . jak nie znaczy żę tuner...

    NEUF .. mogę ci mój czytnik wysłąć.. nawet dwa aby sprawdzić czy działa u Ciebie
    ew. możesz mi sysłąć swój.
    dwa słuszne wybory w życiu to R6 i V12


    BLOG MOJE AUTO
    MOJE AUTO komentarze- te pozytywne jak i negatywne mile widziane.

  6. #6
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Spoko czytniki to ja już mam 3z czego 2 na 100% sprawne ... Na wiosnę mam umówioną naprawę więc jak wtedy coś wyszukamy tona pewno Cię poinformuję co i jak więc na spokojnie - 6 lat ganiam bez navi i jakoś nie odczuwam jej braku ale wypada ja w końcu naprawić :)

  7. #7
    Cytat Zamieszczone przez Neuf
    6 lat ganiam bez navi
    Cytat Zamieszczone przez Neuf
    ale wypada ja w końcu naprawić
    Gratuluje Neuf,szybkosći w działaniu :what: :hihi: jasne że wypada i powinno być to zrobione 5.5 roku temu :P ;D ;D

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    19
    BMW
    e38 740 b44
    Skąd
    Ostrów wlkp
    no więc miałem taki sam problem i wczoraj w auto i 200 kilometrów do kolesia który ma na części bmw z mk1.I wymieniamy czytnik i nic wymieniamy tv moduł i jest więc wymieniamy z powrotem na mój czytnik i nie ma.Ale bigos trzydziesto minutowa burza w głowach i doszliśmy do wniosku że to kable więc do dawcy i wytargałem(dosłownie)kabelek ten co jest w rogu czytnika okągła wtyczka(idzie od czytnika do tv modułu) i jest navi lecz brak płyty.Kupiłem dla pewności wszystkie graty i do ostrowa(wietrzymy wydech).W ostrowie po włożeniu płyty okazuje się że navi niby jest ale stoi gdzieś koło warszawy i ani nie myśli ruszyc więc pewnie brak sygbału gps.I tu pytanie do was koledzy oriętujecie się gdzie mam sprawdzic ile satelit widzi(albo nie)moja navigacja

  9. #9
    O ile się orientuję, to MK1 wymaga kalibracji.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    19
    BMW
    e38 740 b44
    Skąd
    Ostrów wlkp
    ale jak to zrobic??????

    --

    szukam też instrukcji jak rozblokowac tv podczas jazdy gdzieś to widziałem ale nie mogę znalezc poda ktoś link dzięki

    ---

    no i zrobiłem.Do mojego starego czytnika włożyłem nowy napęd i włożyłem do auta w menu information wybrałem opcję position wpisałem aktualną pozycję i poszło.Wszystkim którzy chcą uruchomic mk1 i mają wydac na to chocby 100 pln dajcie sobie spokój,ta navi jest chyba z innej czaso przestrzeni.Fakt naviguje ale jakoś słabo tylko główne ulice.Jestem z tych co chcą miec w aucie wszystko sprawne,ale jakbym znał efekt to bym odpuścił.Teraz czas na mk4 i 16;9

    MOD: Edytuj posty!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •