Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: sz4l0nego i xsilvera spór na temat zbiornika

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez bigboykr
    i bardzo ślicznie dziękuje :) czyli wychodzi na to, że wyposażenie mam zgodne... jeszcze sobie tylko poszukam co to jest to dodatkowe napełnienie zbiornika, silniejsze zasilanie prądem i S815 OESTERREICH-AUSFUEHRUNG .
    Slicznie dziękuję za rozkodowanie :)
    Wersja eksportowa na Austrie i alternator 110 albo 140 Amper zamiast zwyklego.

    Z tym bakiem to zamiast zwyklego 90 L masz pewnie 100 L i tak zegar wyskalowany?
    Czarne e32 w benzynie!


  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    34
    BMW
    E32
    Skąd
    Kraków
    [quote="sz4l0ny"]
    Cytat Zamieszczone przez bigboykr
    Wersja eksportowa na Austrie i alternator 110 albo 140 Amper zamiast zwyklego.

    Z tym bakiem to zamiast zwyklego 90 L masz pewnie 100 L i tak zegar wyskalowany?
    Za info o prądzie dziękuje :)
    A zegary mam wyskalowane do 90 L... no chyba, że były wymieniane. Czy z zewnątrz taki bak się czymś różni? jakimś kształtem, oznaczeniem?

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    W niektorych wersjach eksportowych e32 znajdował sie własnie bak 100 L i zegar wyskalowany do 100 L. W wersji z motorem R6 jest to rzadkość, łatwo jednak te zegary rozpoznać bo licznikowo mają 260 km/h i właśnie poj. zbiornika 100 L.

    Taki sam zegar powinien znajdować sie w 735iL, ktore jeśli nie we wszystkich latach produkcji, to przynajmniej w kilku rocznikach miało takie zegary.

    Zegar od 750i / 750iL bedzie łatwo odrożnić bo ma 280 km/h ale tak samo bak 100 L.
    Czarne e32 w benzynie!


  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    34
    BMW
    E32
    Skąd
    Kraków
    nie chce mi się już dziś schodzić do garażu ale jutro zobaczę jak to wygląda. Na "teraz" wydaje się, że mam wyskalowane do 260 i 90 litrów. To by oznaczało przekładkę (pewnie z powodu przekręcenia licznika, ale nie wskazuje na to stan silnika). Jutro dam znac co i jak.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    267
    BMW
    E32 735iA 88'
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    W niektorych wersjach eksportowych e32 znajdował sie własnie bak 100 L i zegar wyskalowany do 100 L. W wersji z motorem R6 jest to rzadkość, łatwo jednak te zegary rozpoznać bo licznikowo mają 260 km/h i właśnie poj. zbiornika 100 L.

    Taki sam zegar powinien znajdować sie w 735iL, ktore jeśli nie we wszystkich latach produkcji, to przynajmniej w kilku rocznikach miało takie zegary.

    Zegar od 750i / 750iL bedzie łatwo odrożnić bo ma 280 km/h ale tak samo bak 100 L.


    Potwierdzam też spotkałem się z 735i która od nowości wyposażona była w bak 100l, jest to bardzo duża rzadkość w R6 w krótkiej wersji

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Arkus
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    W niektorych wersjach eksportowych e32 znajdował sie własnie bak 100 L i zegar wyskalowany do 100 L. W wersji z motorem R6 jest to rzadkość, łatwo jednak te zegary rozpoznać bo licznikowo mają 260 km/h i właśnie poj. zbiornika 100 L.

    Taki sam zegar powinien znajdować sie w 735iL, ktore jeśli nie we wszystkich latach produkcji, to przynajmniej w kilku rocznikach miało takie zegary.

    Zegar od 750i / 750iL bedzie łatwo odrożnić bo ma 280 km/h ale tak samo bak 100 L.


    Potwierdzam też spotkałem się z 735i która od nowości wyposażona była w bak 100l, jest to bardzo duża rzadkość w R6 w krótkiej wersji
    :706: w istocie tak właśnie sprawa wygląda!
    Czarne e32 w benzynie!


  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    34
    BMW
    E32
    Skąd
    Kraków
    nie wiem jak z bakiem ale na zegarach mam jednak 90L... czyli pewnie wymienione :( jakby ktoś gdzieś widział takie do 100L to chetnie zanabedę (te do starej wersji).

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    W niektorych wersjach eksportowych e32 znajdował sie własnie bak 100 L i zegar wyskalowany do 100 L. W wersji z motorem R6 jest to rzadkość, łatwo jednak te zegary rozpoznać bo licznikowo mają 260 km/h i właśnie poj. zbiornika 100 L.

    Bak 100l nie jest związany z żadną wersją eksportową...


    Bak 100L ( a dokładnie 102L ) jest powiązany z wyposażeniem samochodu w układ poziomowania - i dlatego rzadko występuje w R6, bo one rzadko taką opcję wyposażenia posiadają ...


    Dla wersji bez nivo standardowo montowano bak 90L. Dostępne były także baki 81L oraz 91L (tylko na rynek saudyjski).


    Teraz już będziecie wiedzieć dlaczego 750iL ma zazwyczaj bak 102L.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    267
    BMW
    E32 735iA 88'
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez bigboykr
    nie wiem jak z bakiem ale na zegarach mam jednak 90L... czyli pewnie wymienione :( jakby ktoś gdzieś widział takie do 100L to chetnie zanabedę (te do starej wersji).
    a czy przypadkiem nie wystarczy wymienić samego wskażnika od paliwa w zegarach na taki 100l

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    34
    BMW
    E32
    Skąd
    Kraków
    być może. masz rację, bo sam wskaźnik dział jakby ok. no nic, długa walka jeszcze przede mną. bunia czeka grzecznie w garażu na kolejny przypływ gotówki ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •