Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: [ pozostale] Niedziałające spryskiwacze

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    7

    [ pozostale] Niedziałające spryskiwacze

    Witam wszystkich, E65 2004r, dziś rano odmówiły mi posłuszeństwa spryskiwacze :( , tzn wycieraczki działają ale nie leci płyn, spryskiwacze reflektorów działają normalnie, pompę słyszę że działa, odpiąłem wężyki doprowadzające płyn do wycieraczek i płyn leci z nich ale wydaje mi się że ciśnienie jest trochę za słabe, i tu pytanie czy wycieraczki i spryskiwacze reflektorów obsługuje ta sama pompa? proszę o sugestie jak to ugryźć.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    176
    BMW
    e38 750I Alpina mod
    Skąd
    Jelenia Góra
    w e65 tak jak w e38 tą dwie pompy w jednym zbiorniku..+ jak ktoś ma to 3 tzw intensiv reinigen czy coś. a temat zacznij gryźć od zalezienia igły i przetkania dysz spryskiwaczy, bo zimową porą zatyka je sól z piaskiem zalegająca na drogach...
    a czasami skroplona woda ze śniegu przymarza na końcówkach dzysz i wtedy nie leci.

    edit:

    masz u siebie podobnie
    http://bmwfans.info/parts/catalog/E6...ht_washer_sys/
    znajduje się to wszystko niestety pod nadkolem :/

    edit2...

    a Ciśnieie nie jest duże po zdjęci węzyka.. bo uchodzi łatwo płyn.. ciśnienie robi się w momencie gdy jest wszystko szczelne.. wtedy dysza o zwęzeniu ok 15x w stosunku do węzyka wyrzuca płyn pod dyżym Ciśnieniem.. i to tylko tak się zdaje ;) wiec nie szukał bym winy w śilniczku.. one raczje jak nie zaczną cieknąć działają zawsze dobrze.
    dwa słuszne wybory w życiu to R6 i V12


    BLOG MOJE AUTO
    MOJE AUTO komentarze- te pozytywne jak i negatywne mile widziane.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    7
    sprawdziłem dziś wszystkie cztery dysze i są ok, problem polega na tym że nie wiem z jakim ciśnieniem powinna faktycznie pracować ta pompka bo wydaje mi się że jednak tłoczy za słabo i płyn nie może rozszerzyć gumki (jakkolwiek by to nie brzmiało ;) ) która jest zamontowana w tym ustrojstwie przed dysza spryskiwacza a domyślam się że ma za zadanie powiększyć ciśnienie na samej dyszy.


    Postaram się jeszcze jutro rano sprawdzić czy nie mam przypadkiem jakiegoś wycieku, chciałbym się jeszcze dowiedzieć jaka jest zależność między spryskiwaczami szyby a spryskiwaczem reflektorów tzn czy spryskiwacz reflektorów powinien się włączyć zawsze razem ze spryskiwaczem szyby czy powinien robić to rzadziej?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    131
    BMW
    K100RS, E65 730D
    Skąd
    ZKL
    Cytat Zamieszczone przez wern
    chciałbym się jeszcze dowiedzieć jaka jest zależność między spryskiwaczami szyby a spryskiwaczem reflektorów tzn czy spryskiwacz reflektorów powinien się włączyć zawsze razem ze spryskiwaczem szyby czy powinien robić to rzadziej?
    W instrukcji napisano: "Przy włączonych światłach pojazdu spryskiwane są również w odpowiednich odstępach czasu reflektory" Według moich obserwacji jest to 1 raz na pięciokrotne użycie spryskiwacza szyb.

    Pozdr.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    7
    O to mi chodziło, wielkie dzięki, jutro będę walczył dalej ze spryskiwaczem i jak coś się urodzi dam znać.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    7
    Ok, temat spryskiwaczy rozwiązany, sprawdziłem był wyciek, i jak się domyślam przy przeglądzie wymieniali mi filtr powietrza przy podszybiu i zapewne podczas wkładania go rozłączyli niechcący trójnik znajdujący się pod nim, teraz wszystko wróciło do normy :) dzięki wielkie za pomoc. Temat zamknięty.

  7. #7
    Vip Vip Awatar sebobass
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    688
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Odgrzeję temat. Od jakiegoś czasu włączając spryskiwacz, wycieraczki zaczynają pracować na sucho a po chwili zaczyna z pod nich lecieć płyn (nie ma mgiełki a wydaje mi się że wcześniej była). Zauważyłem, że po wyłączeniu spryskiwaczy słychać syczenie w wycieraczce pasażera. Zdiagnozowałem, że w ramieniu wycieraczki pasażer nie trzyma ciśnienia zaworek do którego podłączona jest wtyczka. Pytanie gdzie można dostać sam ten zaworek i czy jego awaria powoduje brak mgiełki?
    Ostatnio edytowane przez sebobass ; 08-02-2017 o 20:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •