Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: [ elektryka] Czujnik abs tył

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska

    [ elektryka] Czujnik abs tył

    Witam koledzy mam pytanie potrzebuję kupić czujnik ABS na tył a moje pytanie czy prawa i lewa strona to takie same czujniki i czy warko kupować używkę albo zamiennik??

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    249
    BMW
    728
    Skąd
    Ostrołęka
    Mi się wydaje że są takie same, przerabiam właśnie ten temat ale na potkałem problem w puszcze na nadkolu gdzie jest łączenie kabli albo powinno byc. Osobiscie zamówilem orginal bo slyszalem ze zamienik nie bedzie dzialal Skasuja mnie okolo 400 stowek za niego
    728i

  3. #3
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Jakaś plaga sypiących się czujników? grrr mój też sobie umarł :/
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    249
    BMW
    728
    Skąd
    Ostrołęka
    Panowie a jak u was z tymi puszkami z tylu na nadkolach macie w nich coś bo u nie to w jednej jest sam kabel a w drugiej dwa jakieś złącza.

    Ja te swoje puszki przedmuchałem sprężarką z syfu a było go trochę, i wysuszyłem suszarką, zaizolowałem jeden kabel w który wydawał mi się podejrzany i jak na razie jest ok. Zobaczymy, czujnik zamówiony.
    728i

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska
    Ja obecnie nie mam możliwości sprawdzenia tych puszek bo auto jest na warsztacie ale jak bede miał miał możliwość to sprawdze

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    52
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Słupsk
    Cytat Zamieszczone przez Derreg
    Panowie a jak u was z tymi puszkami z tylu na nadkolach macie w nich coś bo u nie to w jednej jest sam kabel a w drugiej dwa jakieś złącza.

    Ja te swoje puszki przedmuchałem sprężarką z syfu a było go trochę, i wysuszyłem suszarką, zaizolowałem jeden kabel w który wydawał mi się podejrzany i jak na razie jest ok. Zobaczymy, czujnik zamówiony.
    Witam. W lewym tylnym kole w puszce masz tylko wtyczkę koloru niebieskiego bądź szarego w zależności od rocznika auta od czujnika abs-u. Natomiast w prawym kole znajduje się wtyczka niebieska bądź szara od abs-u oraz szara wtyczka od czujnika zużycia okładzin hamulcowych.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    249
    BMW
    728
    Skąd
    Ostrołęka
    Witam. W lewym tylnym kole w puszce masz tylko wtyczkę koloru niebieskiego bądź szarego w zależności od rocznika auta od czujnika abs-u. Natomiast w prawym kole znajduje się wtyczka niebieska bądź szara od abs-u oraz szara wtyczka od czujnika zużycia okładzin hamulcowych.[/quote]


    Dzięki J A R O za odpowiedz u mnie widocznie zamiast wtyczki na krótko jest zrobione bo nie mam wtyczki zobaczymy jutro czy nadal będzie działało
    728i

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    52
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Słupsk
    Cytat Zamieszczone przez Derreg
    Dzięki J A R O za odpowiedz u mnie widocznie zamiast wtyczki na krótko jest zrobione bo nie mam wtyczki zobaczymy jutro czy nadal będzie działało
    Nie ma za co.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    249
    BMW
    728
    Skąd
    Ostrołęka
    ABS nie działa czujnik mam tylko brakuje mi tego gniazda do połączenia czujnika ponieważ poprzedni był na krótko. Wiecie może gdzie takie cudo nabc??
    728i

  10. #10
    Oczywiście w ASO. Są to elementy zamienne. Różnica będzie taka, że kupisz element "niekodowany" czyli taki, do którego podepniesz dowolną wtyczkę o podobnym kształcie. Koszt jakiś niewielki, więc nie warto rozglądać się za używką.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •