Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: [ zawieszenie] Twarde nivo

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    108
    BMW
    BMW E39 540iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Jurij
    Jak nacisnę na bagażnik z lewej i z prawej strony to nie czuję różnicy w twardości także sprężyny chyba ok.
    To trochę sprawdzenie chałupnicze ;) Poza tym, świadczy to nie o dobrej kondycji sprężyn, a gruch od NIVO, to takie samo badanie jak naciśnięcie maski samochodu, jeżeli mniej więcej w tym samym czasie powróci na miejsce, a twardość jest podobna, to oznacza, że amortyzatory są sprawne.

    A czy samochód stał już nierówno od momentu zakupu?

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Jurij
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    257
    BMW
    Ex. e32 740iL 92, jest e32 735iL 89
    Skąd
    Olsztyn, Geldermalsen NL
    Auto stało nierówno odkąd ją kupiłem.

    W między czasie wymieniłem regulator wysokości i gruszki.

    Po tych zabiegach bez zmian.

    Delikatnie lewa strona się podniosła jak wymieniłem tuleje nad amortyzatorem. Tą gumową, bo tuleja się odłączyła od reszty.

    Zostają sprężyny i siłowniki. Cały czas myślałem, że to na 99% sprężyny ale po Twoich wnioskach już nie wiem od czego zacząć a nie chcę wydawać kasy w błoto...

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    108
    BMW
    BMW E39 540iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Jurij
    Zostają sprężyny i siłowniki. Cały czas myślałem, że to na 99% sprężyny ale po Twoich wnioskach już nie wiem od czego zacząć a nie chcę wydawać kasy w błoto...
    Dlatego pytałem się czy od kupna, bo może warto zejść pod samochód i sprawdzić czy sprężyny poprzedni właściciel włożył tej samej długości, czy kupował używki i okaże się, że któraś jest krótsza np o jeden zwój ... (dotyczy to i przodu i tyłu pojazdu).

    Generalnie siadanie samochodu na jedną stronę ma najczęściej związek ze zużytymi amortyzatorami. W tej jednak sytuacji, tą opcję zostawiłbym na koniec z wiadomych względów.

    To jest przykład jak wygląda samochód z niesprawnym amortyzatorem

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Jurij
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    257
    BMW
    Ex. e32 740iL 92, jest e32 735iL 89
    Skąd
    Olsztyn, Geldermalsen NL
    Tak. Tylko niesprawny amortyzator a niesprawny siłownik to trochę inna sprawa.

    W Nivo amortyzatorem jest przecież gruszka.

    Podsumowując radzisz abym zajął się najpierw sprężynami?

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    108
    BMW
    BMW E39 540iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Jurij
    Tak. Tylko niesprawny amortyzator a niesprawny siłownik to trochę inna sprawa.
    W Nivo amortyzatorem jest przecież gruszka.
    Tak, gruszka jest swojego typu amortyzatorem, a dokładnie akumulatorem ciśnienia dla siłownika. Ale... jeżeli siłowniki nie potrafią utrzymać już odpowiedniego ciśnienia, to również opadają. Mówisz, że po zabawie regulatorem tył podnosi się i opuszcza w równym tempie, a siłowniki nie są ani zapocone, ani nie ciekną.

    W tym wypadku wszedłbym w pierwszej kolejności pod samochód i obejrzał (pomierzył) wszystkie sprężyny. Różnice między nimi, uszkodzenia itp.
    Tak jak mówię, uszkodzona sprężyna z przodu może równie dobrze przekładać się na opadający tył.

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    62
    BMW
    740I
    Skąd
    Małaszewicze
    czy przy uszkodzonych gruszkach auto bedzie reagowało na podnoszenie i opuszczanie przy poruszaniu tym ciegłem? w moim przypadku auto stało sie szyywne i słychac stuki z tyłu.

  7. #17
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Ja przy okazji NIVO, bo zostało już napisane wszytko, polecam sprawdzić tuleje główne tylnej belki. Jeżeli któraś jest zupełnie zerwana to ta strona idzie ładnie w negatyw i wyraźnie się opuszcza.

    Poza tym tak jak było napisane, jeżeli jest twardo to gruszki do wymiany. NIVO u nas ma być umiarkowanie miękkie, ale nie pływające, ani twarde. Przy uszkodzonych gruszkach regulacja NIVO działa i to jest przyczyna maskowania uszkodzenia gruszek przez sprzedających. Podnoszą na regulatorze i auto stoi poprawnie i wydaje się, że wszystko jest ok. Kiedy gaz z gruszek zejdzie, a nikt nie kombinował regulatorem to auto ładnie opada.

    Gruszki trzymają ciśnienie generalnie długo, spokojnie 15 lat. Amortyzatory też są z reguły szczelne, bo nie one przejmują tłumienia udarów, tylko gruszka. Można spokojnie wymienić uszczelnienia w podanej wyżej firmie, jeżeli jednak się rozszczelniają.

    Na koniec jeszcze jedno, gdyby ktoś myślał inaczej, auto ma stać na jednej wysokości, choćby nie odpalane przez rok, ten układ jest szczelny i za to odpowiada regulator wysokości. Wszelkie sytuacje, że auto podnosi się jak dostanie olej z pompy na włączonym silniku, oznaczają nieszczelny powrót w.w regulatora do zbiornika wyrównawczego, oczywiście, jeżeli układ jest szczelny i olej nie wycieka bokiem.

    Wydaje mi się, że gruszki są spokojnie dostępne, do e32 jeszcze są, więc do e38 tym bardziej. Poszukaj z ATE, Lemfordera lub Febi, najlepiej u chłopaków z Gorzowa z czescidobmw.pl
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 01-12-2014 o 19:52
    pozdrawiam Bartek

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    62
    BMW
    740I
    Skąd
    Małaszewicze
    ok gruszki do wymiany,a czy przyczyną tych stuków mągą być owe gruszki? podkreślam,ze tuleje i wachacze wymienione.

  9. #19
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez kondzio207 Zobacz posta
    ok gruszki do wymiany,a czy przyczyną tych stuków mągą być owe gruszki? podkreślam,ze tuleje i wachacze wymienione.
    Hej, nie mam czasu czytać tematu od początku. Jeżeli wymieniłeś wszystkie wahacze i tuleje belki i masz stuki to mogą być trzy przyczyny.

    Dolne ucho amortyzatorów wybite lub/oraz górne mocowanie amortyzatora, to jest bardzo prawdopodobne, jeżeli auto długo jeździło bez amortyzacji gruszek, bo w takim przypadku całe udary przejmują właśnie mocowania amortyzatora, bo olej w układzie jest nieściśliwy.

    Pęknięta sprężyna.

    Łączniki stabilizatora, ale to pewnie wymieniłeś, bo kosztuje grosze, poza tym one stukają delikatnie, bo to mała masa.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 01-12-2014 o 20:32
    pozdrawiam Bartek

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    62
    BMW
    740I
    Skąd
    Małaszewicze
    Przytocze Ci moją historie od początku przed wymianą wachaczy tuleji i łaczników było wszystko ok takie przynajmniej mam wrazenie, po wymianie tych rzeczy (auto stało dwa dni na podnośniku bez kół i z odkreconymi amorkami tylko od wachacza dolnego na tym uchu został odkrecony jak to Ty okresliłeś) po złożeniu auto stało sie twarde i przy jeździe słychać stuki ewidetnie dochodzace z tyłu i chyba stuki pochodzą własnie z tych mocowani amorków, po sprawdzeniu tego na dniach napisze czy jest jakas poprawa!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •