Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Czujnik samopoziomowania xenon

  1. #1
    Vip Vip Awatar Mariusz735i
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    397
    BMW
    E38 740iA, było E32 735i
    Skąd
    Cyców, lubelskie

    Czujnik samopoziomowania xenon

    Koledzy dziś przy okazji zajechałem sobie do mechaników żeby sprawdzić jakie szkody spowodowały zimowe wertepy w zawieszeniu. Przy prawym dolnym wahaczu wisi luźno, chyba czujnik samopoziomowania xenonów. (Mechanik zapytał czy mam xenony i po mojej twierdzącej odpowiedzi stwierdził, że już nie mam samopoziomowania.) W jaki sposób jest on mocowany do wahacza? W jaki sposób to naprawić? Co trzeba wymienić?

  2. #2
    Jest on zamontowany przy pomocy blaszki i dźwigienki.

    Tu masz rysunki poglądowe :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    To zależy co się uszkodziło. Mogło pęknąć plastikowe ramię od tego czujnika. Jeśli nie brakuje kawałka żadnego plastiku to można to spokojnie skleić superglue. Ja już jeżdżę z tak sklejonym tylnym czujnikiem jakieś pół roku (może dłużej) i jest wszystko ok. Musisz wleźć pod samochód i obejrzeć :) Jest to dość prosta konstrukcja i na pewno się połapiesz :) Ewentualnie można wymienić cały czujnik. Da się to zrobić spokojnie z autem na lewarku ;)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  4. #4
    Vip Vip Awatar Mariusz735i
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    397
    BMW
    E38 740iA, było E32 735i
    Skąd
    Cyców, lubelskie
    Dzięki za pomoc. Jutro się z tym pobawię. Na początek spróbuję skleić. :)

  5. #5
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Nie jesteś sam, mi jakaś zaspa urwała z przodu ten maleńki drążek :/ i wcale się nie dziwie bo ten element wygląda jak z jakiejś zabawki dla dzieciaka...
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #6
    Vip Vip Awatar Mariusz735i
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    397
    BMW
    E38 740iA, było E32 735i
    Skąd
    Cyców, lubelskie
    No i jakoś tą urwaną dźwigienkę przykleiłem do tej blaszki na wahaczu. Ruszyłem trochę autem i tymczasem się trzyma. Jutro ruszam w drogę więc dopiero wtedy się okaże czy będzie trzymało. Trochę w to jednak wątpię. Próbowałem sprawdzić czy poziomowanie działa. Stanąłem przed ścianą i można zauważyć, że światła zmieniają pozycję. Ale nie jestem w stanie określić czy działają właściwie.
    Gdzieś na forum jeden z kolegów pisał, że Policja zabrała mu dowód rej. bo samopoziomowanie nie działało. Wiecie może jak policaje to sprawdzają?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    Też miałem dźwigienkę urwaną na tylnym wahaczu. Koszt nowej po niby rabatach 75 zł.
    Ale z wymianą w brew pozorom nie było tak łatwo . kółeczko w które wchodzi czpień od dźwigienki za cholere nie chciało puścić i nie puściło, trzeba było grzać , cudować a i tak pękło, ale pokleiliśmy i też trzyma :) samo się teraz poziomuje ;)

  8. #8
    Kłopot w tym, ze te dźwigienki sie zacieraja na przegubach.

    Proponuje zakup nowej (cena jest podobna do tej co max podał) a starą po prostu odciąć delikatnie diaxem.

    Przy rozkręcaniu są nikłe szanse na nie połamanie dźwigienki :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  9. #9
    Dodam jeszcze że wymiana "dzwigienki" to stosunkowo mały problem i lepiej to zrobić zapobiegawczo jak dźwigienka ciężko chodzi na swoich przegubach. Problem się zaczyna gdy przez zablokowaną dźwigienkę ułamie się plastikowe ramię od czujnika. Wtedy tylko albo klejenie albo wymiana całego czujnika.
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •