Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: szybkie pytanie odnośnie nawiewów 740i

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    130
    BMW
    740i
    Skąd
    czechowice dziedzice

    szybkie pytanie odnośnie nawiewów 740i

    witam
    mam szybkie pytanie...szukałem na forum ale nie znalazłem albo źle szukałem...a mianowice jadąc do pracy ustawiłem nadmuch na szybe wszystko ok auto sie zagrzało i dmuchało już ciepłym powietrzem(nie mam klimatronika tylko manualny panel) ustawiłem nadmuch na nogi też ładnie dmucha ciepłym...ustawiłem na siebie i zaczeło walić zimne powietrze!ustawiłem jeszcze obieg na wewnętrzny i było to samo...a rano jeszcze wszystko działało prawidłowo,Moze ktoś mnie naprowadzi co sie mogło stać?

  2. #2
    a nie masz ustawionego pokrętła między centralnymi kratkami na zimno? (niebieskie ;))
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    130
    BMW
    740i
    Skąd
    czechowice dziedzice
    właśnie mam na czerwonym i zastanawia mnie to ze czy dam niebieskie czy czerwone nie odczuwam różnicy...na jakiej zasadzie przełaczane jest powierze przy obrotach tego pokrętła?:)

  4. #4
    właśnie nie wiem jak jest przy manualnych klimach - sądze że cięgno jak w E39.

    W klimach automatycznych jest potencjometr i wysyła sygnał do IHKA.

    Jesli cięgno to będzie szło do klapy obok schowka pasażera. Jeszcze poszukam jak to jest zrobione :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    130
    BMW
    740i
    Skąd
    czechowice dziedzice
    wielki dzięki za szybką odpowiedz i pomoc! tez mam wrażenie ze będzie cos ala cięgno ale poczekam co znajdziesz .

  6. #6
    Wygląda na to ze właśnie w manualnej idzie cięgnem nr 13.

    Nie robiłem niestety przy manualnej w E38 ale w E39 właśnie tak jest.

    Powodzenia
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  7. #7
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Jest to linka na 100%, wystarczy że zdejmniesz dolną część tunelu środkowego od strony pasażera, tą jakby z dywanika i zobaczysz linkę, u mnie zielona przy nagrzewnicy. :)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    130
    BMW
    740i
    Skąd
    czechowice dziedzice
    Dzis doszedł jeszcze jeden objaw..a może i przyczyna...pokrętło do regulacji ciepło - zimno zatrzymywało sie w połowie tzn. widziałem tylko 2 czerwone kropki.
    Nie wiem czy użyłem za dużo siły ale coś przeskoczyło i teraz kółko kręci sie bez oporu.Popołudniu zabieram sie za demontaż kratki i moze tam cos padło.

  9. #9
    No i masz przyczynę.

    Jak kręci sie lekko to cos poszło ;) i na 100% (jak powyżej napisane) jest lineczka

    Daj oczywiscie znać co i jak sie podziało :)

    Powodzenia
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    130
    BMW
    740i
    Skąd
    czechowice dziedzice
    więc tak..juz jestem spokojny :D przed chwila przeprowadziłem diagnozę..musiałem zdemontować górną osłonę(kratkę) potem tylko3 śrubki i znów plastikowa ramka...ostatnia śruba która jest pod nią i kratka nawiewu jest moja i tak lineczka jest cała i w pełni sprawna-pociągając ją recznie słychać zamykające i otwierajace sie klapki gdzieś w desce:) natomiast do wymiany mam właśnie kratkę nawiewu gdyż pękł ząbek w kółku od wyboru ciepłe-zimne.Właśnie zamówiłem i jak przyjdzie zaraz wymieniam! wielkie dzięki za pomoc i naprowadzenie na dobry kierunek :) pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •