Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: [ elektryka] Świece w oleju? (foto)

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK

    [ elektryka] Świece w oleju? (foto)

    Przed chwilą zrobiłem sobie podmiankę cewek stronami (oprócz 4 i 8 do których nie mam odpowiednio małych kluczy :/) i przy okazji wyczyściłem styki, oto jak wygląda papier po wlożeniu do fajeczki:

    Lewa głowica 7cyl. (nie ma błędów zapłonu, bardzo krótkie czasy otwarcia wtrysków):

    Prawa głowica 3cyl. (błędy zapłonu cyl 1,2,3, bardzo długie czasy otwarcia cyl 1,2,3,4)

    A tak w prawej glowicy po przeczyszczeniu "główki stykowej" świecy:


    Tak wyglądały wszystkie fajkocewki:


    A tak miejsce osadzenia świecy, głowica lewa:

    ...głowica prawa:


    Nie wygląda na mokre. Czy to już stan "zalania świec przez olej"?

    Dodam, że te "fajeczki" były zmieniane na nowe, czyściutkie pod koniec sierpnia, jakieś 4tys. km temu.

    Po odpaleniu auto w sumie też się telepie, czy to mniej czy bardziej to subiektywne odczucie, może troszkę mniej ale wyższe obroty.

    Jak pracują teraz cylindry nie wiadomo, tutaj może mnie poratować tylko Kolega Johnny_bravo :x

  2. #2
    Nie jestem Johny_bravo ale się odezwę

    To co pokazałeś to nie jest zalanie świec przez olej

    Wyglądaja bardzo ładnie i czysto. Oby wszystkie takie były. Jak miałes wyjęte cewki to zwróciłeś uwagę na fajki czy nie sa popękane?
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.
    U mnie było mokro na czterech cyl. ale,MOKRO!,ty masz wilgotno,to nie będzie chyba to o czym myślisz ,ja się borykam z zapłonem ponad m-c,pod koniec tyg. napisze jak naprawię na Sląsku... ;(

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Fajeczki jak pisałem są nówki. Stare tez mam ładne ale założyłem te bo dostalem w gratisie od naszego Kolegi z klubu :)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    139
    BMW
    było e38 740iA M60B40
    Skąd
    Malechowo
    jak masz olej w fajce i na gorze swiecy to moze uszczelka pod deklem zaworow ci cieknie, bo raczej od dołu swiecy przez gwint olej sie nie dostanie na gore .sa tam 2 uszczelki i jedna jest do uszczelnienia komory świec a druga otacza cała głowice po obwodzie.
    ...ther's no better way to flyy...

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Tak, gumki są nieszczelne.

    Jak to działa że olej dostaje się w takie miejsca przez nieszczelność gumek oddalonych o kilka cm? Czyżby przybierał postać oparów?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    139
    BMW
    było e38 740iA M60B40
    Skąd
    Malechowo
    sorki ze tak pozno odpisuje, ale dopiero dzis wszedłęm na kompa.Miałem tez zalane swiece z góry olejem, poprostu w miejscach uszczelnienia przez uszczelke zaczął mi sie pocic , a do tego dochodzi tez pewnie delikatne cisnienie pod pokrywa zaworow i pcha olej do komory swiec.Po wymianie , to jest po około 6 tys km, wczoraj z ciekawosci zajzałem i jest suchutko :) .
    ...ther's no better way to flyy...

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar _michaś_
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    263
    BMW
    730i
    Skąd
    Ruda Śląska
    jest to mankament w v niestety. u mnie swiece staly w oleju powodem byly te uszczelki o ktorych pisal kolega. nie jest to duzy koszt bo chyba kolo 100 za szt ale troche zabawy z wymiana.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Uszczelki w IC po zniżkach to około 120zł komplet na stronę (Febi).

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •