Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: [mechanika] Uszczelka "okulary pod świece" ??

  1. #11
    Cytat Zamieszczone przez RockR
    W temacie nikt nie napisał bo nie umie nic powiedzieć czy dlatego że męczę Wam d*pę...
    Masz na mysli temat o dorabianiu uszczelek kolektora?

    Jeśli tak, to raczej nikt nie podpowie co zrobić mając przed oczami wizję jak dorabiasz sobie uszczelki pod kolektor :/

    To po prostu podcieranie tyłka szkłem. Nie zawsze się da najtaniej
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Nieee, uszczelkę kupię ori, teraz wiem że nie dorobię. Tamten temat miał rozwiać moje wątpliwości.

    Chodzi mi o dźwięk z kolektora. O tyle zastanawiające że pryskam WD-40 (no dobra CX-80 :P) po kolektorze i nic się nie zmienia. A słychac jakby mi odkurzacz chodził pod maską, coraz glośniej ostatnio

    http://forum.7er.pl/syczenie-z-kolektora-vt12104.htm

  3. #13
    kłopot w tym, że WD 40 czy inne specyfiki nie są łatwopalne i nie będzie efektu podbijania obrotów przy nieszczelności :/

    Użyj najzwyklejszego zmywacza do hamulców czy samostarta i smiało pryskaj pod kolektor i wszystkie przestrzenie gdzie może podsysać. To nie jest proste do stwierdzenia :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Więc napis "Uwaga, łatwopalne" na sprayu wynika tylko z tego że zawiera palny sprężony gaz?

  5. #15
    Przeciez większośc instrukcji jest dla idiotów. Szczególnie amerykanie są przewrażliwieni ale to inny temat.

    Wiesz co jest napisane na akumulatorach do Harleya Davidsona? (tak tak - to polski produkt idzie do USA)

    nie lizać

    W życiu nie wpadłbym na to.

    Wracając do tematu - popryskaj czymś co naprawdę daje pochodnię ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    A czy logiczne byłoby zachowanie takie żeby dawać większe czasy wtrysków na cylindrach 1 i 2 (bo tam leją na potęgę) przy zbyt bogatej w powietrze mieszance na cyl. 7 i 8 ? Nie powinno działać to odwrotnie?

    .........................

    18.02.2010 6:46

    Chyba chodziło mu o uszczelki do r6

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •