Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: [ wnetrze] Czyszczenie jasnej skóry

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK

    [ wnetrze] Czyszczenie jasnej skóry

    Jako że nasze skóry po pewnym czasie zaczynają wyglądać tak:



    "Plamy starcze" podpowiadają że istnieje środek który dałby rade je wybielić. Ale użyłem go nieświadomie nie wiem kiedy :D



    postanowiłem zabrać się za czyszczenie. Od razu podpowiadam że PLAK do skór odpada, to nie czyści ale faktycznie fajnie zmiękcza skórkę, jest taka bardziej "papierowo gąbczasta" przy przejchaniu palcem. Skóry które kupiłem na deskę i schowki (góra deski to sztuczna skaja, dół naturalna skóra) wyczyściłem ostatecznie ludwikiem i gąbką i wyglądają dosłownie jak z salonu:





    Po myciu oczywiście wysuszyłem i natłuściłem skórki środkiem do pielęgnacji tapicerki skórzanej.

    Jednak moje stare skóry są tak zapuszczone (chyba nikt ich nigdy nie czyścił) że ani ludwik, ani plyn do szyb :F ani WD-40 nie pomagają (ale też nie szkodzą).

    Czy wiecie czy można wyczyścić te skóry? Łatwo dostępnych miejscach jest to proste, ale w mikrorowkach jak widać na pierwszym zdjęciu brud pozostaje. Potrzebne jest coś co rozpuści go bezdotykowo, bo tam gąbka widocznie nie wciska się na tyle by go wyczyścić.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Cychol
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    751
    BMW
    R 1200 RT
    Skąd
    się biorą dzieci?
    spróbuj może zamiast gąbki użyć delikatnej szczotki do rąk..??? może zadziała??

  3. #3
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Cytat Zamieszczone przez Cychol
    spróbuj może zamiast gąbki użyć delikatnej szczotki do rąk..??? może zadziała??
    Raczej zadziała, ja u siebie w domu zawsze wypoczynek czyściłem szmatką i płynem i na koniec oczywiście mleczko do skór, efekt był średni.
    Ostatnio użyłem właśnie szczoteczki do rąk i byłem w szoku, doczyściłem każdy zakamarek, dodam tylko że kolor wypoczynku mam taki sam jak twoja skóra w aucie. :)

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    jest pomysł :)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Wiem, że to banalne, ale najlepiej podjedź do jakiejś profesjonalnej myjni, na pewno mają jakiś środek co wyczyści wszystkie zabrudzenia. Może być drogo, jednak nie musisz przecież robić całego generalnego sprzątania i mycia auta, niech po protu profesjonalnie wyczyszczą skóry i tyle. :)

    A na tą chwile (tylko ja mam czarne) myję szmatkami z mikrofibry z szarym mydłem (tak kiedyś polecił mi dobry tapicer) a potem mleczko do skóry.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    62
    BMW
    e32 750i e30 324td
    Skąd
    Gdańsk
    pracowałem kiedyś w autohandlu gdzie sprzedawałem auta amerykańskie a jak wiadomo dużo z nich jest na skórach i tam mój poprzednik sprzedał mi recepturę.
    Mydło (może być w płynie) + normalna (nie miękka !!) szczoteczka do rąk.
    Jeżeli masz coś co nie schodzi tu używasz pasty do rąk której sie używa na warsztatach (najlepiej działa taka pomarańczowa) nigdy nie uszkodziłem tak skóry wbrew powszechnej opinii i zawsze doczyściłem nawet na szwach dziurki od nici.
    pzdr
    Ekipa BMW DRIVERS POMORZE
    Aktualnie : 750 e32 89' m70b50
    Bylo: 316 e36 95' m43b16
    e32 750
    TANIE NOCLEGI W GDAŃSKU

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    395
    BMW
    A6-na razie
    Skąd
    Biała Podlaska
    Pasta BHP i szczoteczka do zębów..ja tak kiedyś robiłem efekt oszałamiający,aczkolwiek trochę pracochłonne.
    Czasami wychodzi lepiej niż planujesz-pomyślał chłop gdy rzucił młotkiem w kota a trafił w teściową

  8. #8
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Szczoteczka do zębów u mnie zdała egzamin :)

    A co do środka proponuję BM 12 - używają tego na myjniach i widziałem na alledrogo :) Działa mega.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    120
    BMW
    740iA
    Skąd
    Płock-Drobin
    podłacze sie pod temat ma mam siwe skóry i poprzedni własciciel wymalował je i teraz pytanie jak usunac ta "farbe" dodam ze chyba był leniwy bo pod zagłówkami juz nie malował co mam zrobić ????????

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Nic, jak malował to pewnie najpierw użył rozpuszczalnika więc możesz tylko popsuć.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •