Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: [ wnetrze] Czyszczenie jasnej skóry

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    A ja proponuję ori środki. Nie bójcie się ASO :) Te preparaty nie są tylko po to aby z nas kasę zedrzeć ;) Kupiłem ori piankę do czyszczenia i mleczko do pielęgnacji i jest rewelka. Do pianki używam zmywaka do naczyń a do impregnatu gazika (taki co w szpitalu się używa ;) ) Wyczyściłem wszystko. Najbrudniejszy podłokietnik przy telefonie wyglądał jak nowy.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    323
    BMW
    745iLi320i
    Skąd
    Murowana Goślina
    Supermen, potwierdzam, takze stosuję ori środki, idzie szarą skórę utrzymać bardzo dobrze nawet przy małym dziecku (co prawda ma zakaz jedzenia w aucie... )

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar konrad1654
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    191
    BMW
    e38 730d & x5 e53 3.0d
    Skąd
    Częstochowa
    Znajomy czyści skore aktywna piana rozrabia ten środek...ja używam mydła z woda mam czarna skore, wiec tak bardzo nic nie widac ,a do impregnacji mam zestaw ori środków...jestem zadowolony oprócz wosku do auta, po nawoskowaniu zacząłem polerować szmatka a tu babor nie chce schodzić i zostają ślady ;(

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Panowie w 'rosmannie' sprzedają gąbki 2 szt. za ok 6 zł (domol magic pad), czyści się samą woda ale trzeba najpierw sprawdzić gdzieś w nie widocznym miejscu, żeby nie przebarwić. Normalnie dla mnie rewelacja, tylko nie wiem jak się sprawują na jasnej skórze. Zresztą za takie pieniądze chyba można spróbować.

    Na tej stronie jest fota tych gąbeczek:
    http://www.yopi.de/Domol_Magic_Pad
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  5. #15
    Cytat Zamieszczone przez konrad1654
    Znajomy czyści skore aktywna piana rozrabia ten środek...ja używam mydła z woda mam czarna skore, wiec tak bardzo nic nie widac ,a do impregnacji mam zestaw ori środków...jestem zadowolony oprócz wosku do auta, po nawoskowaniu zacząłem polerować szmatka a tu babor nie chce schodzić i zostają ślady ;(
    Mydło to chyba najgorsza rzecz do mycia skóry. Zbiera z wierzchu brud, ale tak na prawdę cząstki mydła wchodzą w pory w skórze i je zatykają, co w rezultacie prowadzi do jej wysuszania. Miałem gdzieś zestaw dobrych kosmetyków do skóry, jak odnajdę to Wam napiszę. Nie były tanie, bo każda butelka kosztowała coś koło 120zł a miała może z 250-300ml. W skład wchodził preparat do czyszczenia, jakieś coś odświeżające kolor i preparat do zabezpieczenia i nawilżenia skóry. Nie pamiętam dokładnie o co tam chodziło, ale znajomy mi to polecił i dość długo tłumaczył na czym polega rewelacyjność tych środków. Wiem że chodziło o jakiś dziwny składnik, teflon czy inne dziwactwo. Postaram się to w najbliższych dniach ustalić. A najważniejsze jest, żeby stosować dobre markowe preparaty, które nie zatykają porów tylko wnikają w nie i od środka nawilżają skórę. Bo niestety większość środków nawilża tylko wierzchnią warstwę- efekt jest na kilka-kilkanaście dni, a potem skóra znowu blednie i twardnieje.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez Jey
    Bo niestety większość środków nawilża tylko wierzchnią warstwę- efekt jest na kilka-kilkanaście dni, a potem skóra znowu blednie i twardnieje.
    Co racja to racja!
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Jey
    Mydło to chyba najgorsza rzecz do mycia skóry. Zbiera z wierzchu brud, ale tak na prawdę cząstki mydła wchodzą w pory w skórze i je zatykają, co w rezultacie prowadzi do jej wysuszania. Miałem gdzieś zestaw dobrych kosmetyków do skóry, jak odnajdę to Wam napiszę. Nie były tanie, bo każda butelka kosztowała coś koło 120zł a miała może z 250-300ml. W skład wchodził preparat do czyszczenia, jakieś coś odświeżające kolor i preparat do zabezpieczenia i nawilżenia skóry. Nie pamiętam dokładnie o co tam chodziło, ale znajomy mi to polecił i dość długo tłumaczył na czym polega rewelacyjność tych środków. Wiem że chodziło o jakiś dziwny składnik, teflon czy inne dziwactwo. Postaram się to w najbliższych dniach ustalić. A najważniejsze jest, żeby stosować dobre markowe preparaty, które nie zatykają porów tylko wnikają w nie i od środka nawilżają skórę. Bo niestety większość środków nawilża tylko wierzchnią warstwę- efekt jest na kilka-kilkanaście dni, a potem skóra znowu blednie i twardnieje.
    Było o tym na forum, ten środek był przez naszych testowany i się podobno spisał, znalazłem też wzmianki o nim w prasie motoryzacyjnej, a dokładnie w magazynie Practical Classics. Środki te są uznane przez ekspertów od youngtimerów i klasyków.

    Tutaj: http://forum.7er.pl/srodki-do-konser...ory-vt9031.htm

    Zakupiłem ten środek, jednak na razie było zbyt zimno na takie prace. Jak będę wiedział jak się to spisuje, dopiszę się właśnie w tym temacie, mając jakieś odniesienie do innych preparatów.
    Czarne e32 w benzynie!


  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    19
    BMW
    e38 735
    Skąd
    Kielce
    Witam!
    Ja robiłem w swoim aucie pranie całego auta ale oprócz sufitu. Pracowałem na myjni w czasie studiów dziennych i powiem szczerze że sam bym na myjnie nie zawiózł auta.
    Dla czego? Ponieważ (choć nie na każdej) auto myte (prane) jest dimerem, po czym ściekając na podłogę przesiąka całkowicie.
    Ja zrobiłem to środkiem Karchera RM 760 którego używam również do prania dywanów.
    Po namoczeniu powierzchni skóry irchą z dziurami (jest bdb do tego) przeszczotkowałem powierzchnie i szwy po czym odessałem odkurzaczem piorącym (można innym wodnym) dokładnie dosyć brudną wodę. Powtórzyłem to dwa razy ale już tylko z ciepłą wodą aby to wypłukać dokładnie. Po wyschnięciu (na słoneczku trwa to ze 30minut) należy natłuścić skórę, polecam naturalne środki bo po co się marynować później w chemii.
    Kilka fotek po praniu i w czasie suszenia:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...b04a0df0c.html

    Dodam że działanie powtórzę jak się "ociepli" troszkę klimat bo się dokładnie wybrudziła moja Czysta niegdyś skóra ;)

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Cychol
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    751
    BMW
    R 1200 RT
    Skąd
    się biorą dzieci?
    nooo, ładnie wypucowałeś tego banana, pogratulować :)

  10. #20
    Vip Vip Awatar Cichy
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    887
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznan
    Bardzo ładnie
    Impossible is nothing

    Żyć szybko, umierać młodo

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •