Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: E60 530d

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krabi_one
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    193
    BMW
    E60 530i
    Skąd
    UK

    E60 530d

    Słuchajcie , tak samo jak w temacie.
    po raz kolejny chyba minę się z zakupem 7emki (ale zawsze jest moim marzeniem :)

    jednak jestem bardzo mocno zainteresowany E60 530d sedanem z lat 2004-2005.
    no chyba że 2003 , ale zależy od funduszu.
    w wyniku szukań znalazłem że spalanie ma niesamowite.

    Miał ktoś z Was do czynienia z tym że autem ??
    czy można coś opowiedzieć na ten temat pozytywnego ?

    jak na razie zbieram informację bo będę zmieniał auto tak za ok 4-5 miesięcy.

    proszę Was o opinie.

    PS. już przeszperałem forum 5er ale chciałbym znać Wasze zdanie.

  2. #2
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,299
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Ja razem z kolesiem uzytkuje e60 530d ale z 2006r
    Spalanie we Wroclawiu okolo 9-10l a w zimie jak silnik zimny z rana to i nawet 11l. , przy dynamicznej jezdzie.Pamietaj ze b.duzo stoi sie w korkach z rana,czasem 10km do pracy jade 1h...wiec spalanie jest dosyc duze.Jezdzac wieczorem po miescie mozna zejsc spokojnie na te 9l na stale.
    Autostrada Wrocek-Krakow jadac na tempomacie 180km/h -9l.
    Krakow-Sanok zwykla drogra troche TIR-ow(ek :D ) i jazda srednio ok.120km/h spalanie 7.5l.
    Ogolnie autko b.przyjemnie ,silnik dynamiczny,wykonczenie tez wysokie.
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  3. #3
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Szwagier mój ma E60 05r tyle że 545i ,generalnie nic poważnego w aucie nie wymieniał a śmiga już dwa lata. Zaś słyszałem nie od jednej osoby (w tym też od S7) że modele z pierwszych lat produkcji są dość kiepskie.Kiepskie pod względem elektroniki.

    Silnik 3.0D oczywiście na tak.

  4. #4
    7ka
    Gość
    swietne auto !! E60 naprawde jest fajne!! praktyczne!! (foteke sie skladaja z tylu!!)

    3.0d balbym sie.. (nie balem sie 4.4 a zdechlo ;D)

    sa tam jakies klapki w kolektorze..ktore moga narobic konkretne zamieszanie w silniku..

  5. #5
    Vip Vip Awatar FuBu
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,394
    BMW
    E38 728i Sport Indywidual
    Skąd
    Jaworzno [PL] / Peterborough [UK]
    Blog
    3
    Cytat Zamieszczone przez 7ka
    sa tam jakies klapki w kolektorze..ktore moga narobic konkretne zamieszanie w silniku..
    dokładnie, Krzychu ma racje.

    pamiętasz Piotrek to srebne E60 z tego zlotu w Peterborough ? Jakas metalowa końcówka klapki w kolektorze wyleciała i narobiła kolesiowi sporych kosztów :x

    Mnie ogólnie E60 podoba się bardzo , ale tylko w wersji M Sport . . . zwykła jest taka jakaś "nijaka" ;)

    ogólnie 3.0d też bym się bał ...

  6. #6
    7ka
    Gość
    pochwale sie swoja 530i 231PS

    http://www.youtube.com/watch?v=46fCEYB9doU

    Fubu masz racje.. M pakiet jest przekozacki!! dla mnie zaden inny tuner nie jest w stanie tak pieknie zrobic tego auta

    fajne jest to ze w E60 jest wiele dodatkow Aero.. jak chociazby taka dokladka tylnego zderzaka (dyfuzor)

    http://img35.imageshack.us/img35/2039/99a31.jpg

    a przerobienie na pakiet M to koszt ok 7000zl ze wszystkimi spinkami czesciami i lakierowaniem..

    sporo.. :?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krabi_one
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    193
    BMW
    E60 530i
    Skąd
    UK
    Kurde , Ciekawe jakie te koszty naprawy w razie czego.
    Może wiesz FuBu ile go to kosztowało ?

    ogólnie to właśnie jestem zdecydowany na ten model , a czy sport pakiet to nie wiadomo zależy jaki będzie w ładny stanie to ten będzie kupiony.

    Mam jeszcze pytanie do was o komfort? czy dużo odbiega od 7er ?
    ogólnie jeżdżę spokojnie, ale wolę mieć te 200 coś koni i niech pali tr5oszkę więcej niż mniej koni. A że dużo KM robię, to wybieram diesla bo często mam zapakowany bagażnik więc butla niestety nie zdaje egzaminu.

    a poza tym kolektorem to coś jeszcze w nim się dzieje ?

  8. #8
    7ka
    Gość
    diesel = uklad zasilania (wtryski,pompy,turbo itp..)

    komfort - ja mam ori bmw sportfahrwek jest nizszy 2cm ale i twardszy.. do tego mam DynamikDrive (trzyma sie drogi jak tramwaj) jest swietnie..nie za twardo nie za miekko chociaz wolalbym bardziej miekko dodam ze mam 16" wiec co byloby na 18" ups... az sie boje pomyslec..

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tiger81
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    250
    BMW
    E63 645Ci było E65 745i
    Skąd
    Tychy
    Cytat Zamieszczone przez 7ka
    diesel = uklad zasilania (wtryski,pompy,turbo itp..)
    Zgadza sie, są to dosyc czułe punkty tych silników. Ja sam mimo że miałem już kiedyś 530d w którym doświadczyłem problemów z pompą paliwa znów zakupiłem 530d z tym że teraż E60. Problemu wadliwych klap w kolektorze się pozbyłem wycinając je. Cała reszta jak narazie śmiga i odpukac oby jeszcze długo. Podobnie jak 7ka mam to samo zawieszenie i faktycznie jest sztywno mimo aktualnych zimowych 16". Kupiłem na 18" i komfortu raczej brak ale jedzie jak przyspawany do ziemi.
    Co do M-pakietu to moi znajomi właśnie z niemcowni ciągną kompletne M-paki i kupują je gdzieś za dobre pieniadze. Krzychu link do kompletnego M-pakietu, który niedawno był na forum 5er w Twoim temacie to od znanego na śląsku sprzedawcy cześci i podzespołów do BMW. Mój troche bliższy znajomy też ma w swojej ofercie i przypuszczam ze oni je biorą z tego samego miejsca bo też siędobrze znają. W każdym bądź razie mi powiedział 4,5tyś z lakierowaniem i montażem także na wiosnę chcę zapodac.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •