Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: [mechanika] Mechanizm skrzyni biegów e 32 735i manual

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    6

    [mechanika] Mechanizm skrzyni biegów e 32 735i manual

    Nie wiem gdzie wpisać taka prośbę...więc...
    Poszukuję jak w tytule mechanizmu skrzyni biegów... rączka juz się urwała, nawet nie ma jak ich zmieniać;) Jeśli ktoś z Was posiada to proszę o kontakt:
    krzpod@wp.pl

  2. #2
    A ja zapraszam Ciebie do działu Przedstaw się !!!!!!! inaczej nie uzyskasz odp.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    6
    Witam. Skoro "zaliczyłem" Już dział przedstaw się czy w jakis sposób moge liczyc na pomoc?
    Dziękuje i pozdrawiam. Przepraszam jesli cos robie tu nie tak ale niegdy nie korzystałem z forum.

  4. #4
    Napisz kolego coś bliżej o samochodzie. Choćby w avatarze jakie masz E32. Rozumiem że chodzi o manual?

    Tu masz schemat lewarka do E32 V8 3.0

    Uzupełnij prosze dane w avatarze a będzie dużo łatwiej ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    6
    Wygląda to dokładnie jak na tym schemacie. Element nr 1 ma na dole kulke i tu nastąpiła awaria - pękło ustrojstwo i nigdzie nie mogę tego kupić... tym samym nie mogę zmieniać biegów...
    Mój "cudak" to E32 735i kat w manualu rocznik89

  6. #6
    To może jednak nowe?

    Koszty nie powinny porazić a jak nowe to i część nr 3. Wówczas lewar będzie sztywny jak nóweczka ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Element nr jeden pasuje z większości BMW produkowanych w tych latach - z e34, e32 , chyba z e36 oraz z e38 .


    Element nr występuje chyba w połowie modeli BMW - od e30 do z8.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    69
    kolego krzpod, podane elementy podane na rysunku można kupić i to wszystkie , podobny problem miałem w e34, po wymianie części to mechanik się śmiał że lewarek pracuje jak z fabryki. u ciebie tylko jedynka się rozsypała czy cały lewarek biega razem z mieszkiem, jakbyś kupował używkę zwróć uwagę na tulejkę pod tą kulka aby nie była wyrobiona, bo później albo tokarz albo kupno kolejnej części. Przy kupnie części 1 weź swoja bo od e34 i innych modeli różni się wysokością.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Cytat Zamieszczone przez parysarab
    Przy kupnie części 1 weź swoja bo od e34 i innych modeli różni się wysokością.

    Zależy w jakich wersjach silnikowych - np w m60 jest taki sam jak dla połowy e34 oraz e38 725tds...


    Jak ktoś ma trochę pojęcia to dokupując odpowiedni drążek, można od razy zrobić sobie short shifter :D

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    6
    Fakt może nie wyraziłem się precyzyjnie. Reasumując urwała mi się cała raczka od tej kulki z elementu nr 1 i oczywiście najlepiej byłoby wymienic całość. Dziękuję wszystkim za dobre rady. Cóż nie ukrywam, że mechanika samochodowa to moja pięta Achillesa.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •