Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: [mechanika] przekładka skrzyni automatycznej

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    92
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław

    [mechanika] przekładka skrzyni automatycznej

    Cześć,

    zbieram się powoli do przekładki skrzyni 4HP-22 w moim aucie i potrzebuje trochę doświadczonych opiniodawców :D 1 z moich betek (dawca) jest z 08.88 - zgodnie z podpowiedzią kolegów i bmwe32.masscom.net
    posiada ona 8 PINów i dodatkowy solenoid (to pewnie coś elektromagnetycznego ;) ) natomiast 2ga becia jest z 91 i ma 7 PINów na skrzyni.
    Pytanie brzmi - czy ktoś już z tym walczył i przekładał środek skrzyni czy zmienialiście elektrykę - kable i sterownik i coś tam jeszcze...? Jeśli czeka mnie opcja przekładki kabli - to o czym muszę pamiętać i co dokładnie wymienić?
    Comprimentos!

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Zmiana płyty streujacej powinna załatwić sprawe. Inne rozwiązania czyli podmiana sterownika oznacza loterie, bo realia pozakują że kompatybilność skrzyn z roznych rocznikow i sterownikow wypada rożnie. Jeśli masz całe auto jako dawce, ratuje cie przekładka skrzyni z wiązką i sterownikiem - jeśli czujesz sie na siłach.
    Czarne e32 w benzynie!


  3. #3
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    A jeżeli nie wymieniałeś nigdy wcześniej automatu to radzę się za to nie brać, bo łatwo to wszystko źle zmontować i uszkodzić. No chyba że bawiłeś się w takie rzeczy to inna sprawa :)

  4. #4
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    Ja bym wybrał opcje sz4lonego chodz gdy nigdy tego nie robiłes to tez mozesz wiele zaryzykowac, coś czytałem o tym że trzeba dobrze sprzegło kiinetyczn usatwic przy wkładaniu skrzynki ale szczegułów nie znam

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Można wyjąć skrzynię, przełożyć twoją płytę do tej drugie i wszystko poskładać (o ile twoja płyta jest sprawana).


    Najpierw zakłada się konwerter do skrzyni i dopiero w całości przykręca do silnika i wieńca rozrusznika.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    92
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    hej, spoko przekładałem- tyle że 4Hp24 w750tce... też właśnie sceptycznie podchodzę do rozkręcania skrzyni... Przepnę kable...
    Tak jak już pisałem - mam 2 7mki;) wiec mogę poszaleć. Dawcą śmigam teraz, a "perełka" stoi :( pozdr!
    Comprimentos!

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    92
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Można wyjąć skrzynię, przełożyć twoją płytę do tej drugie i wszystko poskładać (o ile twoja płyta jest sprawana).
    właśnie - objawy są dziwne, raz działa, raz nie - na "manualu" przełączała w E lub S tylko 2 biegi o pozniej GP, czasami gubiła wsteczny... może lepiej nie ryzykować? może elektrozawory się po...y? Dodam tyle ze olej (Mobil1 ATF 220) byl wymieniany na bieżąco, elektryka wymieniona, przepływka regulowana itp. Generalnie auto samo-serwisowane jak należy ;) . Ma niewielki wyciek koło cięgła drążka.
    Comprimentos!

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    To chyba lepiej wrzucić cały zestaw (skrzynia + wiązka + sterownik) z drugiego sprawnego e32. Bo tak, to możesz się napracować, a problem może dalej występować.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    92
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Tak zrobię, ta nowsza skrzynia ma inne wysterowanie - szczególnie w pozycji E, wole tej starszej nie zmieniać trybu pracy.
    Comprimentos!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •