Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: [mechanika] W silniku coś cyka. V12 (filmik)

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice

    [mechanika] W silniku coś cyka. V12 (filmik)

    Jak byłem w środę przepalić autko to zaobserwowałem niepokojące zjawisko. Wydaje mi się że minimalnie falują obroty (od 740 do 770) Może jestem przewrażliwiony :/ Albo przez to że auto stoi tak się dzieje. Ale to nie jest największa zagadka. Mianowicie po ok 10 min coś zaczęło cykać mi w okolicy filtra oleju i zbiorniczka od płynu do wspomagania. Nagrałem ten dźwięk telefonem. Niestety było za ciemno i nie bardzo widać co i jak. Ale o dźwięk tutaj chodzi a nie obraz więc to nie istotne. Dzisiaj byłem również przepalić auto i po ok 10 min tak samo zaczęło cykać. Strasznie irytujący dźwięk :?
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  2. #2
    Wyluzuj...

    Przy filtrze masz 2 zaworki z wężykami od oparów paliwa. Jak cykają to złap za nie dłonia i sprawdź czy to one. Cykaja bardzo wyraźnie a idę o zakład że jak zamkniesz maskę to nie słychać ;)

    Tak ma być :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    202
    BMW
    E38 740iA 97r
    Skąd
    WSC
    Szklaneczka? Ale to raczej by odrazu po odpaleniu cykała. Hmm w e31 mam podobnie, ale to moment po odpaleniu, a potem cichnie. Odpowietrznik zbiornika paliwa? ale tego bym nie obstawiał. Musiał bym go dotknąć, czyli wyczuć czy to on stuka:)

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Wyluzuj...

    Przy filtrze masz 2 zaworki z wężykami od oparów paliwa. Jak cykają to złap za nie dłonia i sprawdź czy to one. Cykaja bardzo wyraźnie a idę o zakład że jak zamkniesz maskę to nie słychać ;)

    Tak ma być :)
    Tak dokładnie przy zamkniętej masce nie słychać :D Sprawdzę jeszcze te wężyki.

    Szklaneczka?
    Na początku przeszło mi to przez myśl ale jak przykładałem ucho to wyraźnie gdzieś z okolic wymienionych w 1 poście cykało. Nie w samym silniku.


    A to lekkie falowanie obrotów może być przez odmy? Bo mam te nieszczęsne uszczelki pod dekle do wymiany oraz odmy i tak mi się coś wydaje że łapie gdzieś lekko powietrze
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  5. #5
    Cytat Zamieszczone przez Supermen
    Sprawdzę jeszcze te wężyki.
    Nie wężyki a zaworki. Złap za nie (za zaworki) ręka i poczujesz czy to one.

    Oto i one nr 1
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Nie wężyki a zaworki. Złap za nie (za zaworki) ręka i poczujesz czy to one. Oto i one nr 1
    Dzięki bardzo. Teraz będę wiedział czego dokładnie szukać :)
    A możesz wytłumaczyć czemu to tak cyka?
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  7. #7
    Robi się to po to, żebyś sam na własnej skórze poczuł że nic złego się nie dzieje i zebys się upewnił że to właśnie zaworki pracują

    A cykaja ponieważ elektrozawór nie może otworzyc na stałe "lewego" powietrza a tylko dozuje porcjami powietrze z oparami paliwa. Opary są podawane do kolektora i spalane
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Supermen, możesz być pewny, że jak cykają to wszystko jest w 155% OK. Problem by był jak by nie cykały. U mnie jak przygazuje to cichną a po pewnym czasie jak się silnik ustabilizuje to się odzywają i tyle na ten temat. Pozdro. :D
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    25
    BMW
    BMW E65 760 ex750 e38, ex e39 540, ex535 e34, ex 325 e36 Coupe, ex 318 is E36, ex e30 318i
    Skąd
    Niemcy
    oj nie jest lepsza 760 od 750 bo moja 750i 99r , zwiększona pojemność do 5,8 i 406km przez BMW ma totalny odlot
    dctbmw

  10. #10
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez dctbmw
    oj nie jest lepsza 760 od 750 bo moja 750i 99r , zwiększona pojemność do 5,8 i 406km przez BMW ma totalny odlot

    :]

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •