Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: 730 D kłopote ze skrzynią, szarpie ! błąd steptronic switch

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze

    730 D kłopote ze skrzynią, szarpie ! błąd steptronic switch

    Witam.
    Szperałem w wyszukiwarce ale nic mi nie wyskoczyło na ten temat więc zwracam się z pytaniem do Was koledzy.

    Jak w temacie, wygląda na to że mam kłopot ze skrzynią 5HP24 730 D 01 r.
    Objawy:
    Jak się rozgrzeje to szarpie , jak stoje w korku i mam na "D" dodaje gazu auto po chwili szarpnie solidnie, musze bardzo delikatnie dodać gazu że by nie walnęło konkretnie.
    Na zimnym tak mocno nie robi :(
    pod górkę jak jest dobrze rozgrzany to nawet się cofa :(

    poza tym skrzynia chodzi ok.
    podobno 3 lata temu chłop zapłacił 7 tyś za remont, myślałem że będę miał spokój chociaż z jedną 7 er a tu dupa !
    Wymieniłem przegub łączący skrzynie z wałem , było mocno wylatany, liczyłem że to będzie przyczyną a tu jeszcze gorzej :(
    nowe poduszki pod skrzynią dałem przy okazji wymiany przegubu .

    komp pokazał jeden błąd: steptronic switch - może ktoś to objaśnić ?

    Fachura od skrzyń powiedział że zobaczy mi płytę sterującą , może kuleczki...
    ale mówił że przedni koszyk najprawdopodobniej do wymiany ponad 800 zł, uszczelki ponad 800 zł, robota , olej i ku...a pęknie ze 3 tyś a nie moment na takie wydatki :(


    Może ktoś miał podobną sytuacje i coś podpowie i objaśni błąd ?

    z góry dzięki za pomoc.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar konrad1654
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    191
    BMW
    e38 730d & x5 e53 3.0d
    Skąd
    Częstochowa
    Miałem tak samo kolego niestety remont był....jak zimna jakos jezdziła jak sie zagrzała np jak stałem i chciałem ruszyc dodaje gazu i nic po chwil mocne szarpniecie jedzie wyskakiwał bład na kompie .....

  3. #3
    No niestety max - nie wygląda to dobrze z tego co opisujesz.

    Myślę że bez rozbiórki skrzyni się nie obędzie :/
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    jak na razie tylko ten błąd który napisałem i to po podłączeniu pod kompa "steptronic switch"

    na zegarach cisza jak na razie...

    Konrad co u Ciebie sie okazało po rozebraniu skrzyni ??? Jakie koszta ? opisz mi coś więcej kolego

    Cholera w każdej 7 robiłem skrzynie, myślałem że chociaż tu mnie ominie :(

  5. #5
    No przykra sprawa.

    Poczekajmy na wieści odnośnie kosztów, ale będzie co najmniej 3 tys. i więcej :/

    Tak zawsze wychodzi

    Dokładna cena po rozebraniu skrzyni
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #6
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Kiepska sprawa. Podobnie jak koledzy, myślę że skończy się remontem. Mój znajomy miał ten sam problem w Cherokee skończyło się rozbiórką, a po kilku miesiącach temat powrócił. Zdecydował się na zakup używanej i na razie jest dobrze, a podobno wyszło mu to taniej. Pamiętam że u niego strasznie ciekło z asb i na łączniku.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    202
    BMW
    E38 740iA 97r
    Skąd
    WSC
    Obstawiam elektrozawór, pare setek w ZF grójec. Wymiana kilka minut jak ktoś ogarnia temat.

  8. #8
    Cytat Zamieszczone przez Adam740
    Obstawiam elektrozawór, pare setek w ZF grójec. Wymiana kilka minut jak ktoś ogarnia temat.
    Ho ho - szybka diagnoza....

    A nie wspomnę że w kilka minut nie wymienisz zaworków. Choćbyś wiedział który padł to kilka minut nie wystarczy.

    Nie nas bujać proszę :/
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    elektrozawór ??? możesz coś bliżej o tym napisać gdzie to i od czego to ?

    ciągle mnie zastanawia to że podobno 3 lata temu chłop robił kapitalke za 7 tys. Trochę mnie dziwi że tak krótko by pożyła :/

    Cały czas się łudzę że to faktycznie jakaś część padła jak własnie jakiś zawór czy coś , bo że by zaraz remont :( Jak jest zimna nie ma aż takiego walenia ! nie ślizga sie wcale nawet jak rozgrzana .
    Jak już pisałem dzisiaj majster od skrzyń (mój kuzyn) mówił że jeszcze spróbuje zdjąć płytę sterującą , są tam jakieś kuleczki które mogą być winne .

    Panowie , tak czy siak dzięki za zainteresowanie moją sprawą , jak macie jeszcze jakieś teorie lub doświadczenia co do tego przypadku to będę wdzięczny za rady.

    .................................

    jeszcze raz zapytam czy ktoś wie co oznacza ten błąd który mi wydrukował mechanik "steptronic switch " ? Poza tym żadnych błędów w skrzyni nie było. (chociaż komp też nie był jakiś dobry :(

    Jak by to był elektrozaworek (chociaż nie bardzo wiem o czym mówicie ) to było by chyba najlepiej dla mnie , nawet jak by to miało trwać cały dzień.
    Jak znam życie lekko tydzień będę bez auta jak okażę się coś poważniejszego . Do tego mechanika mam 100 km od domu :(

    Jeszcze jedno... rozumiem że coś takiego jak adaptacja nic nie da ???

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    202
    BMW
    E38 740iA 97r
    Skąd
    WSC
    Napisałem elektrozawór, bo u mnie było podobnie, mam w okolicy człowieka który naprawia tylko automaty, miał kilka takich elektrozaworów, wymieniał dosłowie w 10 minut.
    Dlatego napisałem tak jak napisałem. wymienialiśmy te zaworki na używki ale nie byłem zadowolony, dał mi tel. do ZF. Zdazwoniłem pojechałem odebrać osobiście ładny nowy, pojechałem do tego od automatów, nie zdążyłem usiąśc a on, dobra jedź sprawdzić:) Wsiadłem odpaliłem automat jak nowy:) Pytam ile :) uśmiechnął się powiedział, ojj tam wystarczy że zawór cię kosztował.

    Nie gwarantuję ze to elektrozawór. Wnioskuję to po pierwszym poście. Niech wypowiedzą się forumowi "fachowcy".

    Ps. Zaworów jest podobno kilka, a to który do wymiany to musisz powiedzieć przy jakich biegach szarpie, "fachowiec" będzie wiedział który zawór jest od których biegów. Może znajdę kilka zdjęć z tej zabawy to wstawię.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •