Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: 730 D kłopote ze skrzynią, szarpie ! błąd steptronic switch

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    Adam jak to co piszesz będzie i u mnie to jestem uratowany , oby...

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar konrad1654
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    191
    BMW
    e38 730d & x5 e53 3.0d
    Skąd
    Częstochowa
    Nie znam sie dokładnie na mechanicznych sprawach kosztowało mnie to 3000zl w naprawdę dobrym warsztacie w Częstochowie ,po rozebraniu magik mówił ze standardowa usterka pokazywał mi jakieś tarczki i jeszcze inne graty (nazw nie pamiętam) Pokazywało mi błąd na zegarach, ale nie napisze jaki gdyż mam po francusku :/ a po podłączeniu do kompa pokazywał błedy 1,2,3 biegu i jak szarpnęło to skrzynia wchodziła w tryb automatyczny...

  3. #13
    Niech wypowiedzą się forumowi "fachowcy".
    I właśnie takie posty mnie zniechęcaja do usera. Nie uważam się za forumowego fachowca ale to nieco jest przesadą :/

    Nie wiem jak to gość robi ale żeby wymienić zaworki to trzeba zdjąć miskę, zawsze warto ją wyczyścić (tu fakt - po zdjęciu miski zaworki sa na wierzchu) przykręcić kilkadziesiąt srubek, zalać olej, po odpaleniu uzupełnić....

    No jest trochę roboty

    Przyznasz chyba że moje wątpliwości są uzasadnione :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    Jak już pisałem mi błędów na zegarze nie wywala żadnych, jedyny błąd jaki znalazł komputer po podłączeniu to ten steptronic switch .
    Kurcze jak latam teraz w koło komina to generalnie jest ok! ale jak się mocno rozgrzeje to tak jak pisałem ...

    Jak już pisałem mój mechanik chce zacząć od płyty sterującej . Oczywiście powiem mu o sprawdzeniu elektrozaworków .

    Nie wymieniałem też oleju po zakupie bo pan twierdził że nie dawno wymieniał .

    Czy od złego oleju takie cuda też by sie działy ? chyba nie ...

    Panowie , mam nadziej że do środy auto będzie latać i się nie rozpadnie ;)
    W środę jadę walczyć , zbadać wszystko co się da na razie bez wyjmowania skrzyni .

    Póki co dzięki za rady . Trzymajcie kciuki za kolege :), że by się udało usunąć usterkę bez wyjmowania skrzyni , bo inaczej koszta będą boleć :( a to da stres a stres pożre mi masę ;) w efekcie dostanę szału :medit: ussssaaaaa...

    pozdro .

  5. #15
    Od braku oleju to tak będzie ale nie z powodu starego oleju

    Właśnie w płycie sterującej są zawory które puszczaja ciśnienie na poszczególne kulki i właśnie od tego warto rozpocząć poszukiwania. Płyta sterujaca jest zwana mechatronikiem.

    Powodzenia :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    Dzieki Sylwek . W środę dam znać czy sie udało usunąć usterkę .

  7. #17
    No max - powodzenia bo bedzie Ci potrzebne :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    Witam.
    Po całodziennej wizycie u speca od skrzyń zdaję relacje .
    po zwaleniu płyty sterowania znaleźliśmy pęknięty przewód aluminiowy (rurkę ) od 1 biegu.
    oraz ułamany kawałek płyty sterującej (części 3-ciej)
    Dziwne ale prawdziwe .
    Po poszukiwaniach płyty na szczęście udało się dostać płytę sterującą od innej skrzyni która umarła na koszyk .
    Przełożone , zalane nowym olejem żółtym .
    I odpukać ... jest dobrze . Oby tak zostało ...

    Odczuwam jeszcze jakieś lekkie drgania -wibracje budy jak by od wału :( po ostatniej wymianie przegubu na wale i poduszek hmm... podpora jak patrzyłem była w nienaruszonym stanie . To tak nawiasem jak by miał ktoś teorię ...

    Szybko jeszcze dodam że na podnośniku odkryłem popękane gumy i luzy na tulejach wahaczy tylnych. a tuleje przednie . Mimo 4 warsztatów które nie mogły zdiagnozować od czego ciska mi dupą jak starą sz...ą . Pochwalę sie jak i to ogarnę , bo już mam kupione duże tuleje pionowe tylnego wózka ale chyba się nie przydadzą skoro nie wyglądają źle a mniejsze są wywalone .
    I takie mamy warsztaty u nas, jak sam się nie przyglądniesz to g...o zobaczysz bo majstry to super fachowcy są 8/

    Ale mam do wymiany zimering na wale , czyli skrzynie trzeba wyjąć , zimering 20 zł , robocizna... bezcenna pewnie :(

    Dzięki za rady i pomoc .
    Tym czasem , borem lasem ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •